• dronkZero
    #208
    "Ez hülyeség. Feldobunk egy kockát. Tudjuk mik a kimenetek. Mégsem ismerjük a kockát irányító folyamatokat."
    Már hogy a fenébe ne ismernénk!? Ha lenne elég idő, még ki is tudnánk számolni, hogy mi lesz a dobás eredménye. Ennél rosszabb példát nem is hozhattál volna, a legszimplább newtoni fizika...

    "Ki mondta hogy ugyanaz. Az egyik ige a másik főnév."
    Én bizonyítékot mondtam, te kezdtél el bizonyításról beszélni.

    "A kvantumos véletlenszerűségek mögött húzódó dolgokról minden bizonnyal soha sem fogjuk megtudni semmit."
    "Soha sem fogjuk"... Kicsit óvatosabban bánj szerintem a "soha" szóval.

    "Hopp már régen makroszkópikus a rendszer. "
    Hopp, már el is tűnt a Heisenberg-féle határozatlansági elv hatása.

    "Viszont te közvetlenül az érzékszerveiddel megmondod hogy az ember evolúcióval fejődött ki?"
    Ennek a témának már a világon semmi köze nem volt az evolúcióhoz. Nem kéne ilyen "gyors"nak lenned, mert össze-vissza kevered a témákat.
    Tegnap fáradt, ma gyors... nem vagy túl meggyőző.

    "Nagy, de nem 1 valószínűséggel."
    Makroszkópikus méretek esetén már nem valószínűségekről van szó, egy atom ide vagy oda semmit nem számít.

    "Nem igaz. Kevered a gyakorlatilag 0-át a 0-val."
    Nem, annak a valószínűsége, hogy kiürül körülöttem a levegő és megfulladok, annak _elméletileg_is_ nulla. Ugyanis nem csak a molekulák megtalálási valószínűsége miatt van körülöttem levegő, hanem tucatnyi más okból is, amik kizárják ezt a lehetőséget. Egész egyszerűen nem így működik a világ.

    "Nem hiszek benne hogy a világ mögött bárki ezekkel a valószínűségekkel játszadozni, viszont ennek létét sem tudom megcáfolni."
    Nem is kell. Elég a legegyszerűbb egyenértékű magyarázatot kiválasztani az összes közül. Ami meg az, hogy a világ természetszerűleg ilyen.

    "(Viszont a "teremtést cáfolja az emberi evolúció" kijelentésben is van csúsztatás, sőt minden "tudomány cáfolja az istent vagy a teremtést"-en van csúsztatás.)"
    Nem cáfolja, kizárja a lehetőségét. Az ember vagy százezer évek alatt alakult ki az evolúció útján, vagy egy csettintésre lett teremtve párezer évvel ezelőtt. Az előbbit alátámasztja a világról alkotott összes megfigyelésünk, az utóbbit a világon semmi.