• Peetkiller
    #200
    Eléggé durva teológiai vitává nőtte ki magát ez a topik.
    Én toto66 nézeteit vallom, de etinger feltevése is igen komoly hozzászólás.
    Mi van, ha mindenkinek igaza van???

    1: Létezik egy magasabb fokon álló teremtő, aki létrehozott minket, és az egész univerzumot.
    2: Van evolúció, vannak mutációk, fejlődés a bonyolultabb szerveződések felé.

    Létezik egy elmélet, nem tudom, hallottatok-e már róla, ami ezt a két kérdést vesézi ki, ez nem más mint a statkomplex 1.0 elmélet. Bár kicsit matrix-os,
    manapság egyre többen hisznek benne, én is lehetségesnek tartom, ezért nagy vonalakban felvázolom. /ha baromság, ne engem szidjatok!/
    1. Napjaink, gondolkodó ember. Az emberiség törexik egy magasabb létezés elérésére, ahol nincsenek különböző testi szükségletei. Most itt tartunk.
    2. 30-50 éven belül el is érjük a számítástechnika jóvoltából, azáltal, hogy a tudatos énünket merevlemezre mentve kiterjeszthetjük látószögünket az egész világra, de olyan áron, hogy a testet amiben élünk, fel kell adnunk. De csekély ár ez a halhatatlanságért. Mindössze egy gondolkodó program marad belőlünk. Mit tesz akkor ez a program? Ne feledjük, már a megszerzett memória nem a megszokott, nem felejthetünk el semmit, és minden infó a birtokunkba kerül a netről. Dögunalom a világ...
    3. Teremtünk ott egy virtuális valóságot, amit teljes egészében mi irányíthatunk, és amibe rajtunk kívül senki sem szólhat bele. Hogy ez csak virtuális? Igen. De minthogy mi magunk is ott létezünk, teljesen reális lesz tőle az egész. Nemcsak a mi számunkra, hanem az ott élők számára is. Mi meg csendben figyeljük az ottani fejlődést, ami kicsit másabb lesz, mint a mienk, lehet hogy a vörös felhőkből lila hó esik, de ez ott természetes lesz. Így az élet egy további lépést tett a saját evolúciójában.

    Ezt mondja az elmélet. szerintem ijesztően elgondolkodtató.
    ez a statkomplex 1.0.