• William Hunter
    #485
    "Mint ahogy az IrDa-ét is, pedig pár éve azért is anyáztunk volna, hogy nincs benne, ma meg már senkinek sem hiányzik."

    Annak idején (sulinet) mikor megvettem az első PDA-m (Asus A620Bt) főleg három dolgot vártam el tőle: navigáció, e-book, sakk. Miközben a hozzá letölthető programok között keresgéltem, egy újabb praktikus felhasználási módra akadtam.
    Hála az infrának távirányítóként is tudtam használni, (TV, erősítő, DVD, video), bármire meg lehetett tanítani.

    Ha Steve Jobs fantáziát látna abban, hogy a iPhone 5 távirányítóként is lehessen használni (irda -> TV, DVD, stb... BT -> garázsajtó, kapu) egy kis marketinggel újra eladná a lusta és elhízott Amerikának ezeket az "elavult" megoldásokat, és újra trendi lenne. Ha a konkurencia lépné meg, a kutyát sem érdekelné a dolog.

    Szerintem az Apple nem a technológiában és még csak nem is a szoftverek terén emelkedik ki a többi gyártó közül, hanem a marketingben.
    Folyamatosan ott leni a médiában. Minden celeb kezébe nyomni egy Apple terméket.
    Pl.: nincs olyan epizód, hogy dr House közelében ne legyen valami Apple.
    Ez valószínűleg rengeteg dollárjába kerül SJ-nak, de bőségesen megtérül.
    Kihozhatja győztesnek az Index, vagy bármelyik tech rovat a Nexus One-t a iPhone 4-gyel szemben, az átlagfelhasználó nem a specifikáció, hanem a reklámok alapján dönt.