501
  • acdc
    #501
    Kosz a videot tetszett!
    Bar nem feltetlenul ertek vele egyet illetve nem mindenkire vonatkozik ez az egesz.
    A htc evo 4 g mikor megjelent ott is sorban alltak.
    A tv-t is ha valaki megveszi mikor megjelenik es ha van penze miert ne ha egyik kedvenc hobbija.Bizonyos embereknel olyan penzek forognak,hogy eszre sem veszi.Van egy fiatal csavo 2.2 millioert mos tisztit egy kocsit.Luxus kocsikat mos es nagy az erdeklodes csak ha napi egy kocsi 20 munkanappal tobb mint 40 millio havonta szerintem en se merlegelnek racionalisan,hogy az a tv olcsobb lesz kesobb.Amikor olyan teszi ezt aki amugy nem tehetne na ott van a gond.Az beillik azok koze akikrol a film szol.
    Ezt az egeszet pl a windowsra is ellehetne mondani,hogy azert veszik amirol a video szol pedig csak azert mert a legszelesebb koru felhasznalasra ez a legalkalmasabb ugye a tobbseg jatszik is.Semmi koze a reklamhoz meg egyeb hatasokhoz.
    Amikor medialejatoszt vettem a tv-mhez megneztem az applet is mert szep meg biztos jo szoftver de a specifikaciok nem ragadtak el es egy asus oplay lett belole csak ajanlani tudom mert ezerszer tobbet tud es olcsobb.Semmi masra nem gondoltam egyeb "biologiai tenyezok" csak,hogy full hd 1080p tamigatas ,mkv...

    Van apple notim is (windows is fennt van de leginkabb akkor hasznalom mikor jatszom) de lehet,hogy ez lenne a kovetkezo
    acer es felhegesztenem ra az osx-et a win melle.
    En nem mondom,hogy nincsenek olyan emberek amikrol a video szol de nem minden almas ilyen szerintem ha valakinel van egy iphone vagy ipod nem errol kell megitelni,mert tenleg szep eszkozeik vannak es szofter teren is utnek eleg rendesen meg ha nem is (semmi) tokeletes es neha en is szidom de tenleg orommel lehet oket hasznalni noha nem minden dolog kene ami apple.(az ilyen applem van es vagyok a legfaszabb a vilagon az tenleg gaz,egyszer lattaam egy amerikait meg csak ott lehetett kapni iphonet es felvolt turve egy kicsit az ingje ,hogy lehessen latni az atlatszo tokban es folyamatosan be volt kapcsolva,hogy minedenki lassa na az valoban ciki)

    A multitouch mas is megvehette volna oket mindenkinek adva volt a lehetoseg
  • sathinel
    #500
    http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-touch

    Csak utánna kell olvasni de nem gond. Meg kb ugyanígy voltak sokmindennel. Linkeljem a videót ahol SJ pont arról beszélt hogy a jó ötleteket máshonnan összeszedték és így fejlődtek? És hogy azt magyarázta hogy ez így van jól?
  • sathinel
    #499
    http://www.ted.com/talks/lang/hun/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action.html

    Hát ezért tudnak így hatni az emberekre akik észre sem veszik hogy milyen jó a marketing.

    Igaz máshol meg 340 font használtan meg ilyesmik. De ebay-en néha még olcsóbban is lehet hogy gazdára találnak. Persze ezt vannak akik elhiszik hogy álltalános tendencia:DDDD

    Agymosott fanatikus katonák a legjobb védelem és reklám a cégnek jól mondja a marketinges:D
  • sathinel
    #498
    Oh és ezt mind az apple találta ki?:D A multitouch is csak azért az övéké mert megvették a céget. De valsz neked van igazad és csak nálluk vannak olyanok akik fejlesztenek minden más cég csak követi őket:D
  • acdc
    #497
    Nem semmi ha el akarnam adni akkor 42%-al tobbet kapnak a tobb mint 2 eves-ert mint az 1 hetesert.

    samsung androiddal

    iphone 3g
  • G_ArchAngel #496
  • G_ArchAngel #495
    Tehat a Te ellenvelemenyed szinten zero?
    Ezentul csak annak legyen velemenye, aki teljesen semleges es a ket rendszert parhuzamosan, 50-50% aranyban hasznalja?
  • SalamonSandor
    #494
    A htc az apple nélkűl mig mindig itt tartana

    http://www.htc.com/europe/product.aspx

    Bal oldal lap allja P6500 volt a csúcskészülekük természetesen stylussal és windowsszal:))))))))))))))))))
    Csak egy pár geeknek volt.Hála az applenak mar természetes eszköz lett az átlagembereknél is.Inkább mondjatok köszönetet az iphonenak,mert 15 éve nem volt lényegi változás.
    Most ez a folyamat ismétlődik az ipaddal is.Aztán lehet majd mondani,hogy volt már elötte is tablet
    Majd ott is kijönnek a szoftveres téren ócska megoldások olcsóbban erősebb hardverrel de a felhasználhatóságon mit sem változtat és majd nem fogják érteni,hogy miert csak keveseknek kell majd mikor ocsóbb
    Bár őszintén ezt sem értem mivel a htc,és egyébb android,nokia szinte egy árban vannak +-10-20% amit megér,hogy nem filléres müanyagból van.
  • sanyicks
    #493
    Egy fanboy tapasztalata egyenlő a semmivel...
  • Ulkesh
    #492
    Igaz Nexus nem járt nálam, de a Desire semmivel sem volt gyorsabb böngészés terén sem, mint a 3GS, ezt viszont nem videókon, vagy oldalakon láttam, hanem saját tapasztalat. De mint mondtam, annak semmi jelentősége, hogy egy oldal 1-2 másodperccel később töltődik be, aki erre veri, az meg is érdemli..
  • sanyicks
    #491
    "Az Index cikke elég érdekes, mert a neten több száz videó van fent böngészősebesség összehasonlítással és a Nexust még a 3GS is elveri ezeken nem egyszer."

    igen persze tudjuk hogy minden "érdekes" ahol nem az apple nyer, és nem egyeznek az eredmények az apple.com-on vagy az iloveapple.org-on láthatóakkal :D
  • Sir Ny
    #490
    Én hallottam a rádióban egyszer alma reklámot. (itt, Mo.-n)
  • William Hunter
    #489
    lefontosabb=legfontosabb
  • William Hunter
    #488
    Jogos, nem fogalmaztam jól, a reklámokkal kapcsolatban az USA-ra akartam célozni.
    Az Apple elsődleges célközönsége azért az USA. Magyar Apple reklámot még nem is láttam, lehet mert nem nézek elég kereskedelmi TV-t ;D.
    Engem nem kell meggyőznötök az iPhone képességeiről, mindent tud amire nekem szükségem van, bár ez igaz a legtöbb smartphone-ra is. Nálam csak az ár (szerény fizetés) és az akku idő (lefontosabb szempont) számít.
  • narumon
    #487
    Hát nem tom, én 15x annyi Samsung telefon reklámot látok bárhol mint iphonet mégsem kéne jelenleg Samsung mobil. A reklám azért nem minden.
  • Ulkesh
    #486
    A vicc az, hogy van infra az iPhone-okhoz :D
    A fülhallgató jackbe lehet bedugni és a hozzá való szoftverrel bármilyen távirányító lemásolható, eszköz használható és szemben a PDA-s próbálkozásokkal ez 15-20 m-re is működik.

    A médiában meg nem csak azért vannak Apple termékek, mert ez reklám, hanem azért, mert jól néznek ki. Sokszor láthatsz filmekben úgy is Macbookot, hogy a logó le van takarva, de azt használják, mert jól mutat.

    "Kihozhatja győztesnek az Index, vagy bármelyik tech rovat a Nexus One-t a iPhone 4-gyel szemben"

    Az Index cikke elég érdekes, mert a neten több száz videó van fent böngészősebesség összehasonlítással és a Nexust még a 3GS is elveri ezeken nem egyszer. Az megint más kérdés, hogy azon erőlködni, hogy a kérdéses weboldal 3, vagy 4 másodperc alatt töltődik be, az eléggé érdektelen szerintem.
  • William Hunter
    #485
    "Mint ahogy az IrDa-ét is, pedig pár éve azért is anyáztunk volna, hogy nincs benne, ma meg már senkinek sem hiányzik."

    Annak idején (sulinet) mikor megvettem az első PDA-m (Asus A620Bt) főleg három dolgot vártam el tőle: navigáció, e-book, sakk. Miközben a hozzá letölthető programok között keresgéltem, egy újabb praktikus felhasználási módra akadtam.
    Hála az infrának távirányítóként is tudtam használni, (TV, erősítő, DVD, video), bármire meg lehetett tanítani.

    Ha Steve Jobs fantáziát látna abban, hogy a iPhone 5 távirányítóként is lehessen használni (irda -> TV, DVD, stb... BT -> garázsajtó, kapu) egy kis marketinggel újra eladná a lusta és elhízott Amerikának ezeket az "elavult" megoldásokat, és újra trendi lenne. Ha a konkurencia lépné meg, a kutyát sem érdekelné a dolog.

    Szerintem az Apple nem a technológiában és még csak nem is a szoftverek terén emelkedik ki a többi gyártó közül, hanem a marketingben.
    Folyamatosan ott leni a médiában. Minden celeb kezébe nyomni egy Apple terméket.
    Pl.: nincs olyan epizód, hogy dr House közelében ne legyen valami Apple.
    Ez valószínűleg rengeteg dollárjába kerül SJ-nak, de bőségesen megtérül.
    Kihozhatja győztesnek az Index, vagy bármelyik tech rovat a Nexus One-t a iPhone 4-gyel szemben, az átlagfelhasználó nem a specifikáció, hanem a reklámok alapján dönt.
  • G_ArchAngel #484
    Egy törvénymódosításnak hála az Apple iPhone tulajdonosai mostantól nyugodtan feltörhetik az okostelefonjukat. A jailbreak néven ismert rendszertörés alkalmazása után olyan szoftvereket is feltelepíthetnek, amelyek nem érhetők el az Apple hivatalos szoftverboltjában.

    Az Apple korábban a szerzőijogi törvényre (Digital Millenium Copyright Act) hivatkozva tiltotta az iPhone törését, ebben ugyanis az állt, hogy a júzerek nem kerülhetik meg a gyártók által kitalált korlátozásokat. Ez sok embert zavart, mert az Apple nem enged be akármilyen programot az App Store nevű szoftverboltba, azaz korlátozta a felhasználók lehetőségeit.

    Nem csak az iPhone lett szabadabb rendszer. Az Egyesült Államokban a használt mobilok törése is legálissá vált, így azok felhasználói nyugodtan szolgáltatót válthatnak.

    Videojátékot csak azok törhetnek fel, akik biztonsági hibákat keresnek bennük, míg a dvd-ket oktatási célból lehet megszabadítani a másolásvédelemtől.


    index.hu
  • narumon
    #483
    UTP kábelből nem kell aranyozott, mert azt számítógépre használod ahol millióféle error correction meg visszaellenőrzés van. A végén mindig ugyanazt kapod, max egy szar kábellel lasabban mert 8x olvasod át. HDMI esetében (tv vagy hifi között) ilyen nincs, ha szar a kábel akkor ha valami nem annyi akkor nem annyi, nincs újraolvasás. De látom neked fizikából is vannak hiányosságaid de mindegy, ez már lerágott csont és ez nem is az a forum.
  • narumon
    #482
    Igazából nagyon sok ember azt hiszi, hogy dvd lejátszó = dvd lejátszó a másikért csak viccből kérnek több pénzt. Mondjuk húgom mikor eljött hozzánk és éppen a karib tenger kalózait néztük dvd-n, akkor leesett az álla, hogy dekurva jó ez a Bluray milyen fasza képe van :) Pedig csak egy jó DVD lejátszó meg egy jó tévé kérdése. Neki is LCD tévéje van csak az olcsóbbik fajta és dvd lejátszóból is valami tizenezerforintos. Na nála tényleg fos a dvd képe az enyémhez képest.
  • endrev
    #481
    Nem belekötni akarok a doki gondolataiba, mert szerintem nagyon jók a megállapításai, csak nem értem mi a gond az Ipod akkujával. Nekem 2. generációs Ipodom van (most tartanak az 5.5G-nél), használtan vettem, és állandóan bámulok, hogy meddig bírja az aksija... De mind1, a cikk lényegén ez nem változtat.
  • SalamonSandor
    #480
    lol

    de a mini dv kayettara mar tobbszor felveszyel mint 3-4 alkalom akkor ki kell cserelni ujjra mert nem 0-k meg 1-ek mennek ra csak 0,5-ok meg 0,7-ek
  • sanyicks
    #479
    sőt olyan igényes réteg is van, aki aranyozott hdmi kábelt, és aranyozott utp kábelt vesz, mert akkor szebbek lesznek a 0-k meg az 1-ek ;)
  • coolbboy83
    #478
    hááááát :-) ez durva...

    Fingsung :-) vs Marantz :-)
  • narumon
    #477
    "Nem kell megkötés. Ezért fejlődte le annakidején az összes többi gépet a PC vonal,és ezért lehetett rohadtsok másolásvédelem nélkül gyártott CD DVD lejátszókat eladni. A drága szarokból amiben védelem volt meg alig vettek."

    No ez itt egy kis magyarázatra szorul. A drága szarok alatt pl nem tudom mit értesz. Nyilván kevesebbet adnak el egy márkás (drága szar?) dvd vagy BD lejátszóból mint a kínai dömpingből, de szerencsére van az a réteg aki inkább normálisat vesz (drága szar?), mert a kínai dömping nem egyezik az igényével. (már megint azok a fránya igények). Ráadásul a mennyiségi eladás nem feltétlen jelent rentábilis eladást. (az olcsó eszközökből jóval többet kell eladni, hogy megérje a gyártónak).
  • narumon
    #476
    Szerintem az androidot meg az iOS-t nem lehet összehasonlítani eladási adatok alapján. Egyértelmű, hogy androidos telefonból többet fognak eladni, mivel az 200 gyártó 18000 féle telefonján fog működni. A különbség csak annyi lesz, hogy az apple ezzel továbbra is jól fog keresni, a 200 gyártó közül meg 195 folyamatosan élet halál harcot fog vívni. (leginkább halál :)). Ez egyrészről jó lesz mert nagy lesz a verseny, másrészről viszont nagy lesz a lemorzsolódás, nagyon oda kell figyelni milyen gyártótól vesz az ember telefont, nehogy utána ugorjon a garancia meg a support.
  • sathinel
    #475
    Nem kell megkötés. Ezért fejlődte le annakidején az összes többi gépet a PC vonal,és ezért lehetett rohadtsok másolásvédelem nélkül gyártott CD DVD lejátszókat eladni. A drága szarokból amiben védelem volt meg alig vettek. Ez a különbség itt is meglessz. Veszel olcsón nyitottat vagy veszel drága pár dologra használható terméket.

    Ha visszanéz az ember az Informatikai termékek alakulására akkor észrevehető hogy azok terjedtek el leginkább amik szabadabban használhatóak.
    ps3 vs xbox-nál is sokat nyomott az xbox javára hogy törni lehetett és sokan így tudtak vele játszani.
    Drága zárt rendszerek legtöbbször megbuktak csúnyán.

    A másik hogy pl uk nagyon durván nő az android telefonok eladása.
    http://www.thisislondon.co.uk/lifestyle/article-23859902-paranoid-about-the-android.do
    És kicsit jól állank hozzá az emnberek. Nagyon sokan veszik. Én fele annyi iphone4 reklámot, készüléket sem látok a telefoncégeknél mint androidot.
    A mini készülékek is androidosak és azok alig kerülnek pénzbe.
  • sathinel
    #474
    Fejletlen országokban:D Ok nem gyükérkedek de idekinn nem sok gépet tudsz venni oprendszer nélkül. Én még nem igazán láttam ilyet. És nem is túl sokat töltenek le. touchscreen pc Ezek mennek most.

    Egyébként ebből a hozzászólásból is látszik mennyire lenézed a pc-t, és azok használóit. Az hogy otthon nincs pénz nem jelenti hogy mindenki lopni fog aki pc-t vesz. Ez kb ugyanaz mint amit lentebb beküldtem. Ennyi erővel akkor szerintem minden apple tulaj meleg mert a melegek közt nagyon menő.

    Tehát akkor hol is vagyunk most? Xbox is van idekinn de tört játákkal még nem láttam senkit nyomni pedig van rá, és otthon azzal is nyomják. Itt van pénz és nem.....

    A másik a Bing.... :D ok remélem minden apple termék ezzel fog működni. D

    De azért átérzed mennyire lenne jófej a google ha ezt meglépnék:d Vagy minden csak flash alatt menne:d Milyen jó is ha zárt egy rendszer és szopatnak másokat ugye:D
  • FtranX
    #473
    Majd meglatjuk.

    Milyem megkotesekre gondolsz?
  • FtranX
    #472
    "Ma már egy smartphone esetén alap, hogy van mobilinternet hozzáférésed, főként hogy az újabb rendszerek ezt alap szinten el is várják már."

    Persze, ez igy van, de nekem nincs smartphoneom, igy nem tudnek neked kepet kuldeni. :)

    "A root hozzaferes 5 nappal a telo megjelenese utan megvolt."

    Ok, nem volt nyilvanos, de megvolt.

    "Pedig pont az Androidra nagyon jellemző az optimalizálatlanság....."

    Azert optimalizalasban nagyot leptek elore. A 2.2-es verzioval 2-5x-os gyorsulast lattam alkalmazasteszteken. Ez az akksido szempontjabol is jol jon.

    "Az UIQ számomra mindig is egy fejlettebb szintet jelentett (béke poraira)."

    Szerettem en is. :>
  • Ulkesh
    #471
    "Ha valamelyik rivalisa beeri az utobbiban (amihez nagyon kozel van az Android), akkor vege van."

    Egyrészt nincs vége, maximum erősebb verseny alakul ki, másrészt ahhoz, hogy beérje az iOS-t az Android, ahhoz ott is szükség lesz jó pár olyan megkötésre, amit most az iOS esetén kifogásolsz.
  • Ulkesh
    #470
    "Megfelelne, ha 1. ingyenes lenne a mobil internet szolgaltatas 2. mindenhol, mindenkinek elerheto lenne."

    Ma már egy smartphone esetén alap, hogy van mobilinternet hozzáférésed, főként hogy az újabb rendszerek ezt alap szinten el is várják már.

    "Kulso alkalmazasra, mint appstore-on kivuli alkalmazasra gondoltam."

    Tudom, ezért írtam, hogy nekem nem hátrány, hogy nem kell kétes oldalakon böngésznem az alkalmazások után.

    "A root hozzaferes 5 nappal a telo megjelenese utan megvolt."

    Ez sajna nem igaz, egyrészt pont a Desire megjelenésekor ment el Paul szabadságra és mikor megjött még majd 1 hétig nem volt publikus megoldás rá.

    "Ebben van igazsag. Ezert is szeretik a gyartok az Androidot."

    Pedig pont az Androidra nagyon jellemző az optimalizálatlanság, köszönhetően a sokféle hardvernek és a készen megkapott rendszernek, amit a legtöbb gyártó csak annyira illeszt a vashoz, hogy működjön, de a sebesség teljesen másodlagos, vagy esetleg a pár centes szoftverlicenceken való spórolás az oka (lásd HTC).

    "Nehany eve a symbianos p910-emen nem volt ilyen gond. A csengohangcsere nekem intuitivnak tunt."

    S60-ra gondoltam :)
    Az UIQ számomra mindig is egy fejlettebb szintet jelentett (béke poraira).
  • FtranX
    #469
    "Való igaz, lehetne, csak sajna a widgetes rendszerek egyikére sem jellemző saját tapasztalataim szerint."

    Ezert szurja el az Apple, mert valasztanod kell a szabadsag es egy remek oprendszer kozott. Ha valamelyik rivalisa beeri az utobbiban (amihez nagyon kozel van az Android), akkor vege van.

    Kivancsi leszek a legujabb eladasi szamokra.
  • FtranX
    #468
    "Pedig az összes kontroll azért létezik mert a gyártó érdekeit szolgálja. Pont erre értettem, hogy nem tudsz kivételt."

    Nem feltetlenul csak a gyartoet szolgalhatja. Ha usernek is erdeke, akkor meg "beleferhet".

    "Van ilyen. jailbreaknek hivják."

    Ami garanciavesztessel jar es a gyarto szerint illegalis.

    "Ezt nem értem még mindig. Milyen szabadságból vesz el? Ha a flash hiányzik pl akkor ezek szerint a SonyEricsonod is elvesz pont ugyanannyit a szabadságodból (sőt mivel jóval kevesebbet tud mint az iphone így még többet) vagy ott nem számít?"

    Abbol a szabadsagbol lehet elvenni, amire a hardver kepes. Amire az nem kepes, abbol nem. Ezert az telom nem vesz el semmilyen szabadsagot.

    "Szerintem az ipad egy igen nagy előrelépés a táblaPC-k piacán."

    Az eddig nemletezo tablapc piacon igen. A hozza hasonlo netbookokhoz kepes pedig oriasi visszalepes.

    "Persze lehet így hívni a hardver miatt, de nekem a telefonom alapvetően másra kell mint a számítógépem. Persze lehet miniPC-nek hívni, de teljesen más az elvárásom vele szemben."

    Ez teljesen termeszetes.

    "Az a baj, hogy szerintem rossz a példád, mert nem az a korlátozás hogy a saját kertemben vagyok, hanem mondjuk az hogy a saját kertemre nem építhetek istállót. Persze mivel nekem nem kell istálló így ez nem zavar sőt nyugodt vagyok, hogy a szomszédom kertjében sem lehet ilyen így nem jön át a bűz hozzám."

    Nem is ugy ertettem, hogy a sajat kertedben vagy, hanem ugy hogy az Apple-eban. Te kisetalhatsz onnan de a telefonodat nem viheted ki. Csak ha atdobod a keritesen.
  • FtranX
    #467
    "És? Ami egy desktop gépnél magától értetődően működik és napi szinten használod, az miért nem felel meg a mobilodon? Nekem pont az a lényeg, hogy ugyanúgy elérjem a DropBox-omat, FTP szerveremet, tudják neten fájlokat megosztani stb.

    Megfelelne, ha 1. ingyenes lenne a mobil internet szolgaltatas 2. mindenhol, mindenkinek elerheto lenne.

    "Erről link?"

    http://vgable.com/blog/2010/07/21/sneaking-malware-into-the-app-store/
    http://www.macrumors.com/2010/07/20/flashlight-app-sneaks-tethering-into-app-store-for-now/

    "Bocsi, de az App Store 99%-a külsős alkalmazás.
    Az meg, hogy nem kell a netet túrnom, mindent egy helyen megtalálok és biztos lehetek benne, hogy megbízható tartalmat kapok az az én érdekem, nem a gyártóé."

    Kulso alkalmazasra, mint appstore-on kivuli alkalmazasra gondoltam.
    Attol, hogy tudnal kivulrol szarmazo app-ot telepiteni, meg siman letezhetne az appstore minden jelenlegi korlatozasaval egyutt.

    "Amit nem fogadtak el."

    Meg szerencse.

    "Nem azért tiltottak ki készüléket, mert jailbreakelt volt, hanem azért tiltottak ki felhasználót, mert feltört alkalmazásokat."

    Ok, ezt elfogadom.

    "Hehe, ezt beszéld meg Paulal, ezek szerint elég béna volt, hogy majd 1,5 hónapig tartott neki a Desire rootolása."

    A root hozzaferes 5 nappal a telo megjelenese utan megvolt.

    "Ha túl sok funkciót zsúfolsz egy eszközbe, amit a felhasználók zöme gyakorlatilag soha nem használ, akkor annak a kezelése bonyolulttá és nehezen áttekinthetővé válik, mert fontos funkciók elvesznek a többi között."

    Szerintem nem a funkciok szamatol lesz egy eszkoz tulzsufolt es nehezen attekintheto hanem ha egyszeruen szarul van megtervezve az UI. Kettovel tobb ikon a menuben nem valtoztat ezen.

    "Arról nem beszélve, hogy a legtöbb gyártó a feature lista hosszára gyúr, de egyes funkciók optimalizálására, kidolgozására minimális időt fordít, így gyakorlatilag sokszor adott készülék rengeteg alig, vagy sehogy nem használható funkcióval rendelkezik."

    Ebben van igazsag. Ezert is szeretik a gyartok az Androidot. Egy telefon fejlesztesi koltsege joval kisebb, ha a szoftvert nem a gyartonak kell fejleszteni hozza.

    "Pl. adj egy Symbian készüléket egy olyan ember kezébe, aki még nem használt ilyet és kérjed meg, hogy cserélje le a csengőhangot. Jó eséllyel 10 perc múlva hozzád vágja :D"

    Nehany eve a symbianos p910-emen nem volt ilyen gond. A csengohangcsere nekem intuitivnak tunt.
  • FtranX
    #466
    Nyilvan egy vallakozasnak meg kell elnie, profitot kell termelnie. Viszont letezik olyan is, hogy a koz erdeke. Ezert vonatkozik ezerfele szabalyozas rajuk. Ezert van peldaul versenyhivatal es trosztellenes torvenyek. Az is nyilvanvalo, hogy kozerdek es a valalati erdek kozott meg kell talani az egyensulyt. Ez szerintem meg nem tortent meg az informatikaban.
    Pl. az USA-ban most folyik a harc a netsemlegesseg ellenzoi (telecom cegek) es tamogatoi (google, MS, intel stb) kozott. Itt az a szerencse, hogy a kozerdek egybeesik nehany ceg erdekevel.

    A jelek szerint, az Android lesz az elso nyilt rendszer, ami tomeges sikert er el.
  • Ulkesh
    #465
    "Akkor zavar egy funkcio kihagyasa, ha az uzleti okokbol tortenik. "

    Engem akkor zavar egy funkció hiánya, ha az valóban hiányzik nekem, ha nem akkor tök mindegy, hogy milyen megfontolásból nincs meg.

    "A stabilitas es a widgetek kozott nem kell, hogy VAGY kapcsolat legyen, lehetne a kettot egyutt is."

    Való igaz, lehetne, csak sajna a widgetes rendszerek egyikére sem jellemző saját tapasztalataim szerint.
  • FtranX
    #464
    "Ez számomra ellentmondás.
    Nem zavar, ha adott készülékben nincs benne egy funkció, de ha ugyanaz a funkció az iPhone-ból hiányzik, akkor az a szabadságod megnyirbálása.
    Bocsi, de ez számomra illogikus."

    Akkor zavar egy funkcio kihagyasa, ha az uzleti okokbol tortenik. Nem csak az iphone-nal, hanem minden mas eseteben.

    "Nekem a gyors, stabil és megbízható működés, a hatalmas és minőségi programválaszték ezerszer fontosabb, mint, hogy widgeteket rakhassak ki a képernyőre."

    A stabilitas es a widgetek kozott nem kell, hogy VAGY kapcsolat legyen, lehetne a kettot egyutt is.
  • narumon
    #463
    "Az a kontroll, ami kizarolag a gyarto erdeket szolgalja es a userek sulyos erdekserelmevel jar, elfogadhatatlan."

    Pedig az összes kontroll azért létezik mert a gyártó érdekeit szolgálja. Pont erre értettem, hogy nem tudsz kivételt.

    "Miben valtoztatna az az iphone kezelhetosegen, ha lenne mondjuk egy gomb, ami felszabaditana a keszuleket?"

    Van ilyen. jailbreaknek hivják.

    "Az a baj vele, hogy szandekosan elvesz abbol a szabadsagbol, aminek az internet es a PC eseteben a hihetetlen innovaciot koszonhetjuk."

    Ezt nem értem még mindig. Milyen szabadságból vesz el? Ha a flash hiányzik pl akkor ezek szerint a SonyEricsonod is elvesz pont ugyanannyit a szabadságodból (sőt mivel jóval kevesebbet tud mint az iphone így még többet) vagy ott nem számít?

    "Ez pedig visszafejlodest indithat el mas teruleten is (lasd iPad)."

    Szerintem az ipad egy igen nagy előrelépés a táblaPC-k piacán.

    "Az a velemenyem, hogy mar az iphone-nal sem lehet arra hivatkozni, hogy ez csak egy telefon. Az iphone egy fejlett operacios rendszert futtato altalanos celu szamitogep! Egy mini PC vagy Very Personal Computer, ha ugy tetszik. Nem megengedheto,"

    Persze lehet így hívni a hardver miatt, de nekem a telefonom alapvetően másra kell mint a számítógépem. Persze lehet miniPC-nek hívni, de teljesen más az elvárásom vele szemben.

    "hogy egy ilyen eszkozt fallal korulvett kertbe (walled garden-be) zarjanak es hogy barmifele kapuor legyen kozte es a kulvilag kozott"

    Az a baj, hogy szerintem rossz a példád, mert nem az a korlátozás hogy a saját kertemben vagyok, hanem mondjuk az hogy a saját kertemre nem építhetek istállót. Persze mivel nekem nem kell istálló így ez nem zavar sőt nyugodt vagyok, hogy a szomszédom kertjében sem lehet ilyen így nem jön át a bűz hozzám.
  • Ulkesh
    #462
    "Telefonokrol volt szo."

    És? Ami egy desktop gépnél magától értetődően működik és napi szinten használod, az miért nem felel meg a mobilodon? Nekem pont az a lényeg, hogy ugyanúgy elérjem a DropBox-omat, FTP szerveremet, tudják neten fájlokat megosztani stb.

    "A zseblampanak alcazott internetmegoszto azt demonstralta, hogy a szuron igen is atjuthat okosan elrejtett kod."

    Erről link?

    "Az, hogy nem telepithetsz kulso alkalmazast pedig csak az apple es a partnerei erdekeit."

    Bocsi, de az App Store 99%-a külsős alkalmazás.
    Az meg, hogy nem kell a netet túrnom, mindent egy helyen megtalálok és biztos lehetek benne, hogy megbízható tartalmat kapok az az én érdekem, nem a gyártóé.

    "Szerencsere torveny szerint nem, de az Apple szerint igen."

    Szerencsére ők sem állnak a törvény felett :)

    "Legalabb is az USA masolasvedelmi hivatalahoz is beadvanyt intezett beadvanyaban ezt mondja."

    Amit nem fogadtak el.

    "http://news.cnet.com/8301-1023_3-10454364-93.html"

    Már megint az osztogattak/fosztogattak probléma :D

    Nem azért tiltottak ki készüléket, mert jailbreakelt volt, hanem azért tiltottak ki felhasználót, mert feltört alkalmazásokat.

    "Nem kell megtorni semmit. Az tart sokaig, amig "athangoljak" a szoftvert egy masik hardverre."

    Hehe, ezt beszéld meg Paulal, ezek szerint elég béna volt, hogy majd 1,5 hónapig tartott neki a Desire rootolása.

    "Ezt kifejtened? Mit valtoztat egy-egy plusz sor a menuben?"

    Ha túl sok funkciót zsúfolsz egy eszközbe, amit a felhasználók zöme gyakorlatilag soha nem használ, akkor annak a kezelése bonyolulttá és nehezen áttekinthetővé válik, mert fontos funkciók elvesznek a többi között.
    Arról nem beszélve, hogy a legtöbb gyártó a feature lista hosszára gyúr, de egyes funkciók optimalizálására, kidolgozására minimális időt fordít, így gyakorlatilag sokszor adott készülék rengeteg alig, vagy sehogy nem használható funkcióval rendelkezik.

    Pl. adj egy Symbian készüléket egy olyan ember kezébe, aki még nem használt ilyet és kérjed meg, hogy cserélje le a csengőhangot. Jó eséllyel 10 perc múlva hozzád vágja :D