• Tinman #46
    Az a röhej, hogy nem használjátok a fejeteket.

    X360-at vettem 7 hónapja. Ezóta vagy 20 játék van a polcon, mind eredeti, plusz legalább 12-öt vittem már 1x végig, amiket eladtam. Gyakorlatilag ingyen játszom... LEGÁLISAN!

    1. Peti 0-day megvette a Gears of War 2-öt. 12.000 Ft-ért. -->

    Fejlesztőket/kiadókat érő haszon: 4-5.000 Ft
    Veszteség: 0 Ft.

    2. Peti végigjátszotta 1x, majd eladta Robinak, 10.000 Ft-ért.
    Robi is végigjátszotta, sőt ő még multizott is vele hónapokig (üzemeltető szerverköltsége?).

    Fejlesztőket/kiadókat érő haszon: 0 Ft
    Veszteség: szerverhasználat, support, IT karbantartások, üzemeltetési költség, továbbá - 4-5000 Ft, hiszen egy új vásárló úgy játszik a játékkal SINGLE is, hogy abból a kiadó/fejlesztő egy fillért nem lát.

    3. Robi eladta Károlynak 8.000 ft-ért. Károly nem multizott vele.

    Fejlesztőket/kiadókat érő haszon: 0 Ft
    Veszteség: Mivel csak single volt, ezért - 4-5000 Ft, hiszen egy újabb(!) vásárló úgy játszik a játékkal,hogy abból a kiadó/fejlesztő egy fillért nem lát.

    4. Károly is eladja 5.000 Ft-ért. Jön Lacika, aki ennyiért már korrektnek találja az árat. Megveszi, 1x végigtolja, nem multizik vele.

    Fejlesztőket/kiadókat érő haszon: 0 Ft
    Veszteség: - 4-5000 Ft, hiszen ismét egy újabb(!) vásárló úgy játszik a játékkal, hogy abból a kiadó/fejlesztő egy fillért nem lát.

    5. Lacika 3.500 Ft-ért adja el, Ferikének. ÉS A TERMÉK MÉG MINDIG KIFOGÁSTALAN ÁLLAPOTBAN VAN!
    Ferike szeret multizni, single, után rögtön multiban tolja.

    Fejlesztőket/kiadókat érő haszon: 0 Ft
    Veszteség: szerverhasználat, support, IT karbantartások, üzemeltetési költség, továbbá - 4-5000 Ft, hiszen még egy új vásárló úgy játszik a játékkal SINGLE is, hogy abból a kiadó/fejlesztő egy fillért nem lát.

    6. TESSÉK CSAK FIGYELNI!
    Ferike 4.500 Ft-ért elkezdi árulni a játékot és Sanyikának ez az ár meg is felel, MEGVESZI!
    FERIKE INGYEN JÁTSZOTT SZÓ SZERINT! FERIKE TOVÁBBÁ 1000 FT-ot keresett!


    Fejlesztőket/kiadókat érő haszon: 0 Ft
    Veszteség: A 6. ember már keresett rajta, a kiadót/fejlesztőt 5 játékos lopta meg, teljesen legálisan. Egyelőre.

    A warezoló legalább fizet az adathordozó utáni JOGDÍJ miatt a fejlesztő/kiadó felé pár fillért. Az adok-veszek játékosok még EZT SEM TESZIK MEG.

    Ergo PÉNZÜGYILEG a használt játékok adásvétele a kiadónak/fejlesztőnek VEGYTISZTA és komoly veszteség. A warez verzióval ugye ritkán lehet könnyen multihoz jutni, így aki lewarezolta kisebb kárt okozott, mint az aki legálisan sokad kézből megvette.

    Én is egy Ferike és Lacika vagyok, de tisztában vagyok vele, hogy ez egy kiskapu, amit be fognak tömni és JOGOSAN.

    Aki nem érti az analógiáját a dolognak, az kérem mereven zárkózzon el magától és csak olvasson, ne írjon.