• Mcsiv
    #6
    hát, mióta az eszemet tudom én is programozó vagyok (pedig nem rég óta tudom az eszemet;)), viszont ezek szerint nem lehetsz nagy ász abban amit csinálsz. Az én programjaim többsége is hasonló elven működik (önjavító kódokat alkalmazok), ezek szimplán úgy működnek, hogy figyelik a program futását, a memória területeket, a programmemória részeket és felismerik a kivételeket (pl végtelen ciklus viszonylag egyszerűen felismerhető). Ha végtelen ciklust lát, felszabadítja azt a feltételt ami alapján a ciklusba került, majd a program, bár kétes eredményel, tovább működik. Ha normálisan le vannak kezelve a programban a kivételek, nagy galiba nem történik. Az önjavítás abban merűl ki, hogy figyeli a függvények bemeneti értékeit, ha hiba van a futás során, a bemeneti értékek rögzítésre kerülnek, majd bizonyos ráta után ha az adott függvénynek ezek a paraméterek jönnek, visszatér automatikusan az előző szálba.
    Persze menetközben dump-olja ezeket a beavatkozásokat, így egyszerűbben javíthatóak ezek a menetközben felmerült hibák.