• throwthisaway
    #94
    "(a könyv ismerete nélkül légyszives egyelőre ne vond kétségbe, amit mondok)"
    Én nem vontam kétségbe azt az állításod, hogy ez alapján a könyv alapján alkottad a véleményed. :) Egyszerűen nem értek egyet azzal, amit korábban írtál.

    Sajnos körbebarikádoztad a véleményedet többszáz oldalas könyvekkel ezzel lehetetlenné téve a rá való reflektálás lehetőségét.
    Kb. egyenlő esélyűnek érzem, hogy:
    - vagy alátámasztják az álláspontod,
    - vagy nem,
    - vagy nem, is szólnak róla.

    De könyörgöm, a fickó filozófus (is), az meg azért nem űrhajó-hajtómű mérnök precizitású szakma. Vagy úgy van, amit mond vagy nem.
    Emiatt akár akrobatikus talajgyakorlatot is előírhattál volna, egyet nem érteni akkor is lehetne a véleményeddel.

    Mindegy, mire elolvasom, már rég belepte a por a hozzászólásod.
    Akár le ís írhattad volna, hogy szerinted miért a vallásos világképből következik önmaga kétségbevonhatóságának/korlátainak a beismerése.
    Miért nem inkább e világkép korlátoltsága -ellenére- sikerült meglépni az attól való megszabadulást?
    (Az idézett állítás nem erről szól, nem is érv. Azzal én is egyetértek, hogy a gondolkodásra hatással tud lenni bármilyen világkép.)