• dilofekete
    #110
    Az embernek van egy olyan tulajdonsága ami rendkívülien alkalmazkodó képessé teszi és ez a figyelemelterelés, mint tűrés képében. Teszem azt csak az egeres funkciójú egérrel, ha játékot irányítok vele akkor a grafikai élmény elvonhatja a figyelmet a hibákról, amit a szem egyik funkciója okoz. Egy idő után még javul is a mozgáskoordináció, ami akár hónapokig is eltarthat, ezért írtam, hogy kell mellé külső gomb egységek, amiket a billentyűzetre is fel lehet ragasztani vagy akárhova.
    A másik, hogy én is hozzászóljak a 10 fokos látószöghöz: ha 3d ről van szó, akkor sokkal nagyobb a virtuális tér, plusz ott van a képernyő eltolása, ami 3d nélkül nem is adna akkora megjelenítési teret. Most nem a szövegre gondoltam elsősorban, de arra is igaz lehet, ha mondjuk arra gondolok, hogy van 3d-s kocka asztal is, mint a beryl. Ezt az egy lencsés verziora nyugodtan lehet alkalmazni és nem mozog a kép, helyette a kockát vagy bonyolultabb nem létező alakzatok oldalait váltogatja ugyanaz a funkcio, anélkül hogy elmozdulna a betű. Habár szerintem az első verzio sokkal kényelmesebb nagyobb olvasmányokhoz, a második meg jobb lehet a memória kezelés miatt.