• fade2black
    #109
    "Ez esetben miért is tiltakoznak olyan sokan a segélyből és csak segélyből élő népcsoportok ellen? "
    Odaírtam, hogy elvi és extrém plda.... nem tudom mért kellett helyi viszonyokra lehozni.
    MOon pedig környezetemben azért mert igazságtalannak tartják és sokszor az is.

    "Nem a fogyasztásra kérdeztem rá, hanem arra, mennyit (hány órát) kell dolgozni 1 kg húsért - nem mindegy. "
    Egyrészt a hús KEUban luxuscikk (volt). Ilyen esetekben pedig pont mint a kocsinál a fogyasztás mennyiségével mérhető az életszinvonal.
    Másrészt: Sajnos hús árakra nem emlékszem de 90ben 22Ft volt a kakaoscsiga (minden nap vettem) és minimál bér fölött minimálisan azaz 5000Ft kerestem, most 120Ft egy kakaoscsiga és minimálbér fölött minimálisan az ~70.000Ft. Anno 227 most 533kakaoscsiga a minimál "havi bér".
    Ha érdekelnek ilyenek írj a KSHnak akkor munkaidőben válaszolok majdneked... :)

    "Magyarországon éppen nem, szóval sántít a példád. "
    Véletlenül sem sántít.... Ha így lenne nem ugrott volna meg 50%al a húsfogyasztás, vagy ugyanilyen arányban ugrott volna meg Ausztria, FRo... ban is.