• Devotus
    #33
    Szerintem van értelmük az ilyen küldetéseknek is. Egy ilyen szimbólum a Holdon, majdnem olyan, mint egy alapkő letétel egy Kórháznál, vagy valami hasonlónál! Egy kolonizációs projekt alapköve. Mennyivel lenne jobb, ha egyszerre fellövünk több ezer virágmagot tartalmazó, önfelállító és önfenntartó búrát, aztán kiderül, hogy valami miatt mégse működik a dolog és sokkal több pénz került kidobásra. Nem értem ezt a nagy űrkutatás, kolonizálás ellene dolgot. Szinte mindenki számára egyértelmű, hogy az emberiség egy beképzelt éretlen kis tacskó! Akkor most várjuk meg amíg, a teleszart ketrecben felnövünk és az emberiség később is csak egy beteges szaros kiégett tacskó lesz? Kihívásokra van szükség! Ez pont az! Afrikai éhezés? Nem egyszerű úgy kaját osztani, hogy közbe szétlövik a hátsódat! Amíg a fejlett országok az adott kormányzási módszerrel működnek, és a pénz körül forog a világ, mindig lesznek ilyen helyek. Amíg van egy ember is, aki nem érzi át a másik ember szenvedését, addig az hasznot fog húzni ebből a hiányosságából. Amíg mindenki a saját boldogulásával van elfoglalva, mert a fent lévők még több bőrt akarnak lehúzni róla. Addig bármennyi pénzt belenyomhatnál az éhező országokba, mint egy fekete lyuk felemésztené. Főleg, hogy a negyede se jutna el, a címzethez a korrupció miatt. Amíg a gazdaságuk nem fejlett, és csak ölik egymást, addig minden pénz amit nekik adsz, csak a szemétbe megy. Enyhíted, a szenvedésüket, de pár éven belül, úgyis újra kezdődik...és akkor már nem lesz pénz, amit oda adhatnál. Ehelyett a technológia fejleszti a gazdaságot, és az életvitelt is. Technológia nélkül kevesebb "pénz" lenne, amit segélyezésre lehetne fordítani. Közgazdaságtan alapjai! És remélhetőleg egyszer eljut odáig, hogy tiszta energiát könnyedén állít elő, az energiából pedig bármilyen elemet...utána molekulát...majd összetettebb dolgokat, mondjuk ételt tud létrehozni. Na akkor már tényleg lehet tenni valamit, és hidd el akkorra, már fognak is. De egy ilyen célhoz, ezek a projektek a táptalajok, és ahelyett hogy morognál ellene meg elégedetlenkednél, inkább segítened kellene. Tanulni és teremteni valamit, ami előrébb viszi az életet.

    Bocs, ha hosszúra nyúlt! Gondolom sokan nem fognak egyetérteni, azzal amit írtam. Biztos tele van elméleti hibákkal is. Meg egy önző állat vagyok, hogy nem törődök az éhező gyerekekkel...