• BlackRose
    #220
    Álmodtam :)

    Na vicc... elméletileg feltételezem azok az információk alapján amelyekkel rendelkezek, persze az nem biztos, hogy 100% igy van, de ez mindenben igy van. Nagy valószínűséggel állítom, hogy kevés embernek van gondja pl. a szemét PATRIOT Act miatt, de az nem jelenti, hogy azt elfogadom, még véletlenül sem, mert idővel ez mindég több ember lehet és ha nem fordítunk akkor lesz is, de jelenleg még inkább elméleti probléma egy átlag embernek és az emberek többségének mint praktikus probléma. AMi a világ szegényebb részeit illeti ott elég sok ember nem él szabadságban (bár nem a nyugati méárcéknek megfelelőben), de ott is általában javulás tapasztalható egy kivétellel (ez az én véleményem), ez a kivétel Afrika, ott a törzsekre teljesen nem természeter európai állami és területi model sokkal több szabadságvesztést és háborút és nyomort eredményezett mint amilyen volt előtte. Valamikor minden törzs a saját területén akart uralkodni és többé kevésbé uralkodott, ma olyan országokban amelyekben több tucat törzs él az egész ország területén akarnak uralkodni a nem természetes európai nagyhatalmak által létrehozott államok területén és ez polgárháborúkal jár és teljes törvénytelenségel, persze az aurópaiak a kezükbe adták még azokat az erőforrásokat is amelyekkel ezt megtehetik. Valamikor is voltak törzsek közötti háborúk de csak egy kis területért amelyre mindkét törzs igényt tett, de nem voltak más törszek feletti uralkodó ambíciók és lehetőségek sem (ijjal és gyalog ezt nem igen lehetett, az ára nagyobb volt mint a haszon és különben is nem tudták kihasználni a teröleteket. Ma viszont egy kis marék gazember a nyersanyagok feletti uralom miatt lemészáról mindent aki utjában áll. De ez Afrika, ezen kívül általában szabadabbak az emberek mint voltak (az USA-ban esetleg elméletileg nem) de még Kubaban és Kínában is előre lépés történt, Kínában nagy (persze még mindég nem elég). De hát ez is egy jel, hogy minden relatív, persze én nem is állítottam, hogy mindenki jobban él, de a túlnyomó többség igen.