• remark #332
    "Eltérsz a témától, ez nem tartozik a bankok kontrollfelhalmozása kérdésköréhez."
    De hozzá tartozik. Ha nem érted miről beszélek, hagyjuk.

    "Deflációs periódusokban a pénzmennyiség is szűkül."
    Nahát! Mit nem mondasz!

    "Összezuhanó, recessziós gazdaságban kevesebb pénzre van szükség..."
    Khm. Az ok-okozat teljesen máshogy van.

    "...és a fractional reserve banking épp ebben jó: annyi pénzt gyárt, amennyire szükség van..."
    Helyesen: ezért rossz, mert több pénzt gyárt le mint amennyi a gazdaság teljesítménye, amit értelemszerűen korrekció követ (amit te és a bulvárlapjaid a csúnya rossz emberek kapzsiságával magyaráztok).

    "Ha senki sem tartozik senkinek, mert minden bank és gyár becsődölt, csak a fizikailag létező pénz marad (M1)."
    Ami nem elég még az alapvető gazdasági folyamatok üzemanyaggal történő ellátásához sem, ebből lesznek a nagy gazdasági válságok.

    "Megint offtopic..."
    Nem offtopic. Ez a LÉNYEG! Nem értetted meg a szatirikus cikket??????????????????????????????
    Azt látom hogy jól szórakoztál, de hogy fel nem fogtad, az biztos.

    "...egyedül a hitelpénz képes arra, hogy a forgalomban levő pénz (vagy más szóval hitel vagy adósság) magától reális szempontokból indokolható szintekre álljon be, azaz a pénzmennyiség kövesse a reálgazdaság változásait..."
    Valamint a hitelpénz képes arra is hogy a reálgazdaságtól teljesen elrugaszkodjon. Igazából ez az alapvető probléma a pénzrendszerrel, eddig az összessel ez volt a probléma: akinek hatalmában állna a pénz mennyiségét a reálgazdasághoz igazítani, annak nem érdeke, mert annak kinek kezében van a pénz mennyiségének szabályozása, az ebből előnyt tud kovácsolni magának.
    A jelenlegi válságban pl. nem is történt semmilyen jelentős reálgazdasági változás. Hát nem érted?? A pénzügyi válság MEGELŐZI a reálgazdasági válságot!! AZAZ AZ OKOZZA!!

    "A hitelfelvételek mértéke a gazdaság állapotától függ, a pénz mennyisége pedig a hitelektől."
    Lásd szatirikus cikk. Semmit sem értesz?

    "Megint, megint, megint és százszor is megint: a LEHETŐSÉG nem igazolja a dolog tényszerű bekövetkeztét!"
    A magyar szavak és mondatok jelentését sem érted. Reménytelen a vita. Hagyjuk szerintem.

    "Azt hogy mit mutat meg, már az olvasó fantáziájára bízod, pedig pontosan erre lennék kíváncsi."
    Kis flame, jól van. Bennehagytam, csak hogy mindenki értse hogy miért vagyok mérges rád.

    "Ugyan milyen céljai látszanak a bankoknak a hitelkategóriákból?"
    Konkrét fejlesztési hitelek, pályázatok? Hallottál ezekről? Amire nincs kategória, vagy elfogy a keret, az nem fejlődik. Így határozza meg a "döntéshozás" hogy mi fejlődjön és mi nem. Mikor létrehoz a bank egy célhitelt, mindezt azért teszi, mert erre "döntéshozók" részéről igény merült fel. De lehetnek itt most szó van lényegtelen ügyekről is és fontosakról is. A háború finanszírozása is célhitel, és az azért már fontos kérdés.

    Na. Végül úgy döntöttem hogy inkább mégis keresek jobb szórakozást, minthogy veled folytassak értelmetlen vitát.