• warchief
    #76
    Addíg szerintem nincsen probléma, amíg az ember a szabadidejétben játszik, netezik stb. A problémák akkor kezdődnek, amikor valaki szándékosan rendezi úgy, hogy több szabad ideje legyen a dologra. Olyankor már ez a dolog befolyásolja az életét, ahol szerintem már függőségről lehet beszélni. Valóban igaz, hogy aki egész délután a tévét bámulja, vagy horgászik, semmivel nem feljebbvaló dolog, mintha valaki a monitort bámulja. Teljesen igaz, hogy leginkább az szúr szemet az embernek, hogy egy helyben ülsz. Viszont mégsem értem, hogy ha valakire azt mondják, hogy szenvedélyes horgász, miért pozitív dolog, és ha valakire azt, hogy szenvedélyes wow-os, akkor negatív? Ugyanúgy ülsz egy helyben, csak nem a pecabotot markolod, hanem az egeret.
    Nyilván nem egészséges a számítógép előtt görnyedni folyamatosan, de talán azt kellene megvizsgálni, hogy az a valaki miért teszi? Szerintem ha valaki azért ül a gép előtt, mert nincs más dolga, akkor tegye. Én pl. utálok horgászni. Ha áramszünet van, akkor sem megyek pecázni. Ha éppen lenne más dolga is, de inkább mégis ül a gép előtt, az rossz. Nyilván ezért vannak azok a hosszú felvételi tesztek a kezelés előtt, hogy kivizsgálják, hogy tényleg függő az illető, vagy csak időmilliomos?