• remark #125
    Pont veled beszeltem az alternativ energiaforrasokrol egy masik topikban regen, de aztan elhalt a topic. Most is kicsit keson ertem ide, de megprobalom megegyszer:
    Van ez a "new energy movement", akik azt az elkepzelest miszerint "a világegyetemben végtelen mennyiségű energia van" leforditjak konkret javaslatokra. Legalabbis amennyire en ertek az egeszhez, nekem ez tunik ki belole.

    Engem legfokepp az erdekelne, hogy van-e valaki aki ert a temahoz, es tanulmanyozta azon alternativ energiatermelesi modok barmelyiket amik pl. az altalam linkelt oldalon is megtalalhatok (lasd lejjebb).
    Nem olvastam vegig az elozo 120 hozzaszolast, szoval lehet hogy tevedek, de mintha az alternativ energiatermelesi modokrol ritkan esne szo. Azt akarom valami hozzaerto szajabol hallani, hogy ez azert van mert ezek az alternativ modok nem eletkepesek, vagy azert beszelunk ritkan ezen modokrol, mert ezek az alternativ modok egyelore az uzleti vilag szamara nem erdekesek.

    Ezen az oldalon talalhato "Energy Innovation Act"-ban pl. ilyen ujszeru modokat sorolnak fel:
    * Manipulation of electric and/or magnetic fields with novel circuits, materials, or fluids with reciprocating and/or rotating platforms or solid state designs
    * Catalytic activation of electron energy levels in hydrogen, noble gas, or molecular gas plasma
    * Zero-point energy conversion and/or Casimir effect nanotechnology engines, Van der Waals force devices, zero-bias diodes and/or non-thermal rectifiers
    * Non-radioactive, aneutronic, or minimally radioactive low-temperature fission or fusion reactors
    * Thermal gradient-to-electricity processes
    * Hydrogen production through water splitting using catalysts, resonant frequencies, plasma arcing, and/or other novel processes
    * Novel waste-to-energy processes
    * Novel biochemical/bioelectric processes

    Allami tamogatasert lobbiznak a mozgalom tagjai mar jo ideje, ami allami tamogatas ugyanazon elven jarhatna nekik amilyen elven szerinted allami megrendelesekkel kellene a zold kocsikat elterjeszteni.