• Dany007
    #101
    Ez szerintem is durva hasonlít volt :)
    Sajnos az emberi tényező mindenhol jelen van. Ha a vallást akarjuk megérteni, ha a tudományt. Az, hogy a tudomány eredményeit mire használják fel, az már nem a tudomány hibája.
    Ugyan így a vallással is. Sokan a vallás nevében ölnek gyilkolásznak, tömegpusztítanak, pedig nemsok vallásról tudok ami azt mondaná ki, hogy a megoldás ha megölöd embertársaidat.

    @Archenemy : na igen ez egy jó mondat volt :) Szal azért mindenki tisztában van vele, hogya tudomány nélkül nem itt tartanánk.
    A vallást se szabad(na) lenézni de annak szerintem erkölcsi értéke van!
    Szal a tudomány megmagyarázza a világot (legalábbis igyekszik) sok sok sok lehetőséget az ember kezébe. A vallás pedig erkölcsileg tanítja az embert, hogyan éljen, milyen normák között. Talán azt is lehetne mondani (nagyon sarkítva), hogy a vallás mondja meg, hogyan használjuk a technológiát. Csak ugye én itt kifejezetten a jó és rossz ellentétére gondolok.
    Tehát ne ölésre, egymás pusztítására használjuk a technikát, hanem inkább fejlődésre, az élet jobbátételére...
    Persze voltak idők, még talán most is, amikor a vallás ezen szerepét kicsit túlértékelték...

    Hja,és tényleg ne egy kifejezésen öljétek egymást :)