• gybfefe
    #246
    Na akkor elmondom mi lesz. :) Mivel a mai fizika még mindíg ködösít leírok pár egyszerű alapelvet. A világ végtelen, végtelenül egyszerű és végtelenül bonyolult. A fizikában nics más csupán ütközés vagy nyomáskülönbség ha még precízebben akarnék fogalmazni. A legkisebb atomokban is világegyetemek végtelenje pulzál. Nemhogy tőlünk távoli galaxisokban, de kisujjunk körme hegyén is végtelen számú inteligens életforma található. Amire viszont válaszolni akartam, az a túlélésünk lehetősége. Sajnos egyelőre a legszebben virágzó demokráciák is súlyos elnyomás alatt szenvednek a hétköznapi emberek tudatlanságát kihasználva, persze minden relatív, hisz mit tud a disznó arról hogy majd levágjuk, éli boldog életét a tápon. Ha a mostani despotizmust sikerül legyűrnünk, szerintem jó eséllyel indulhatunk a túlélésért. A nap növekvő energiája egyszerűen le lesz csapolva, mint ahogy a technikai fejlődésünket szolgáló mesterséges inteligenciák gondosan kiválasztott csillagokat fognak fogyasztani számításaikhoz. Az egész technológia a fényalapú számítógépekkel fog kezdődni. Tulajdonképpen a második prométheuszi húzásunk lesz a tűz után mivel Isten világformáló hatalmát kaphatjuk meg ha felérünk hozzá tisztaságunkkal, ami nélkül különben magunkat fogjuk elpusztítani vele. Ha valakit érdekel szívesen leírom hogy fog működni a dolog meg kifejthetem az esetleg zavaros részeket, de most látom ez már elég hosszú egy postnak.