bizony
  • TIBI
    #268
    Én most 16 éves fejjel szólok a témához,és engem is nagyon irritál az ami manapság a fiatalság (én korosztályom) körében megy... Cigi, Pia, Napi szinten buliba járás... Ha ezt már most így csinálják sokan (12, 13 évesek) Akkor miben lelik majd a szórakozást 20 év körül? Drogok? Mert addigra ezek nekik már általalános mindennapi dolgok lesznek. Anyám engem egyedül nevel nővéri fizetésből mióta az eszemet tudom nekünk szinte mindig nélkülözni kellett valamilyen szinten, adósság adósság hátán. De szerintem jól van ez így, emiatt becsülöm a pénzt is sosem volt baj a fegyelmezésemmel és ez szerintem nagyban annak tudható be hogy nem voltam elkényeztetve (bár ez több féle képpen értelmezhető, de én itt most anyagi szempontból értendő) Nagyjából 10 éves korom óta nem volt olyan hogy megmondták volna hogy mikor kell hazajönni valahonnan, vagy hogy nem mehetek el valahova, mit szabad mit nem... Házifeledatomat utoljára 2.-os koromban ellinőrizte anyám. Ami mostanság hiányzik sokakból az főképp a felelősség tudata. Ilyen ügyben nem is értem azokat akikre rá kell nézni hogy tanulnak-e, most magának tanul, vagy a szüleinek? Ha felfognák, hogy ezen múlik az egész életük, akkor talán kicsit jobban megértenék a dolgokat. Bulizni én is eljárok, de azt is csak mértékkel, szóval azért akkora szent én sem vagyok, bár nem hiszem hogy ez akkora vétek lenne (2 hetente egyszer). De viszont a Discokba bevezethetnének valami korhatárt... (Pia 18 fölött nem nagy korlátozás, mert sok helyen kiadják, ha meg nem akkor megkérnek rá egy 18 év fölöttit - Saját tapasztalat)

    Gyereknevelésben meg nem igen tudok hozzászólni a témához, mert még én is igen-igen abban a korban vagyok :)