491
bizony
  • Wescone
    #291
    Ez az. Épp az elöbb mondtam, hogy az iskolaváltás is hiábavaló.
  • TC3
    #290
    Sulicsere volt, mert a másikból a viselkedése miatt kibaszták, és ezt így közölte is vele az igazgató!
    Másik suli lett, de a gyerek úgy kezeli a kis búrályába ezt a dolgot, hogy nem kibaszták, hanem az annya átiratta!!!!! Mert neki ez kellemesebb, és ez nem égő!
    Most a másik suliba 1 hónap elteltével felakarták jelenteni kamerázás miatt! /és az lett volna a legjobb/ A diri nemakart bíróságot!
  • pinnacle
    #289
    Mondom én saját tapasztalból tudom ezeket.
    Volt 4 ember akik kezelhetetlenek voltak.
    -1. 9. korába már rendőrségen volt, bulik, pia, balhék. Lebukott hozzánk, legjobb haverjával eggyütt. Mostmár főiskolás
    -2.-3. 11.-be buktak le, eggyütt. Pia, drog stb volt a probléma. Egyikük most velem eggyütt fősulis, másikuk meg szintén továbbtanult.
    -4. 9.-es volt. Ő szimplán fasz társaságba került, megbukott, másik suli. Furamód ő is normális lett.

    Szóvla életbe én ilyen példákat látok...
  • nandorb
    #288
    buntetes nincs pl. zsebpenz vagy hasonlo bulikba sem adjatok nekik penzt mint amenyi pl. a szorp amit megisznak Fegyelem!!!
  • Wescone
    #287
    A legrosszabb gondolat a gyerek megbuktatása.
    Akkor már inkább iskolaváltás de amellett is lehet találkozni a régi "haverokkal" órák után úgyhogy az is nonszensz.
  • tarti19
    #286
    nem?:) a társaság az társaság itt már olyan szerepjátékok folynak s bizonyítási vágy, ami akrva akaratlanul is lesodorja a az illetőt a járt útról
  • TC3
    #285
    Igen, mi beszélünk, és akkor?
    A gyerek örül neki, mert akkor nemtud senki semmiről, és mehet a kamuzás ezerrel!

    Nálunk 2 lányt szipózáson kaptak, havonta volt össznépi gyúlés, és biza megemlítették a dolgot, és a 2 lányt kiállíttatta maga mellé a diri, és láss csodát, ha ragasztórol volt szó, máris szarul érezte magát mindkettő! Tökéletes és egyszerű megoldás! Ma nem kivitelezhető!
  • pinnacle
    #284
    Az ő esetében az már teljesen mindegy szvsz.
    Igen, cska nem biztos, hogy a másik jó társaság befogadja stb.
    Nem egyből a legrosszabbra kell gondolni ezen a téren.
  • nandorb
    #283
    tik gondolkoztatok azon hogy hany kisgyereknek adnak dohanyt kezzebe,vagy alkoholt stb.
  • tarti19
    #282
    remélem ismered azt hogy ki korpa közé keveredik...
  • Wescone
    #281
    És ha "jó társaság"-gal akad össze az új osztályban is akkor mi van? Ne beszélj már butaságokat.
  • TC3
    #280
    Illetve abba nemgondol bele senki, ha az a hőlgy egy szívbeteg ember, és az ijetségtől szívrohamot kap, és lesittelik a gereket "gondatlanságbúl elkövetett emberölés" címen, akkor a gyerek lesz felháborodva, mert ez csak egy menőzés volt, mert máshogy nemjutok nőhöz!
    Na itt külömböztetik meg az embert a növénytől.
    -az ember él és gondolkodik
    -a növény él, és nem gondolkodik

    Hova tartozik a srác?
  • nandorb
    #279
    a szuloknek kellene egymas kozt errol beszelni
  • pinnacle
    #278
    Milenne, hamár ilyen ügyesen elbasszák a nagyszülők, egyszerűen költözzön hozzájuk. Egy két hónapos szenvedés nekik is bezárná az ajtót...
    Ők is kibasznák, hozzátok természetesen jöhetne és a nagyszülők probléma meg megoldva...
    Be kell zárni a francba, a nyávogását leszarni... Ez nem normális viselkedés.
    A megbuktatás meg nagyon-nagyon jó ötlet. Van egy-két barátom, aki a bukása előtt ált. 10-re járt suliba, drogozott, ivott. Megbukott és most aránylag vagy teljesen normális. Szünetekbe találkozhatna a haverjaival, de az már máslesz nagyon. Kevesebb közös téma stb. Szóval én ezt javasolnám erősen.
  • TC3
    #277
    Bocs, de ez egy totál értelmetlen feltünési viszketekségben szenvedő emberke műve. Ennyi!
    VÁGOD!
  • TIBI
    #276
    Ha nincs testvére akkor még nagyobb előnyben van nagyszülő ügyben, főleg ha neked/feleségednek nincs másik testvére akitől lehetne másik unoka. Én mindkettő nagyszülő párosnak egyedüli unoka vagyok így valamelyest ismerem a helyzetet.
  • TC3
    #275
    Végülis összefoglaltad a topic-ot!
    Igazad van! Pont ez az, amin én nagyon sokat gondolkodtam, mégpedig hogy az nemmehet tovább, hogy én aztmondom, nemlehet, ők meg 2 lapáttal engedik.
    Lehet, hogy a dolognak ez a legfőbb problémálya, csak egyszerüen már nem merek szinte semmitse tenni, mert már mostis folyamatosan azon dolgozik, hogy ellenem, és a párom ellen fordítsa a családot.
    A nagyszüleit meg a dédszülei ellen szokta fordittani.
    Iszonyat nehéz!
    Nemkívánom senkinek ezt az egészet, de valóban ha egy könyvet írnák erről, nem lenne olyan ember aki elhinné, hogy igaz történet!
    15 éves. 3 év mire 18 lesz. 4 lehetőség:
    -vagy megváltozik
    -vagy alkoholista leszek
    -vagy nyomok egy restart-ot az életemen
    -vagy várunk hogy 18 legyen és kalap-kabát, viszont arra már nemleszünk éppelméjű emberek
  • tarti19
    #274
    hogyne érteném főleg, hogy pszichológusnak tanulok:P
    Azért az ne legyen , hogy magatokat kergeted bele abba a tudatba, hogy rossz szülők vagytok.
    Nehéz is ahol dolgoznak a szülők a gyermekkel mondjuk estefelé találkozik csak, ráadásul kamaszodik... nagyon nehéz lekezelni s a helyén tartani eme roppant kényes ügyeket.
  • Skynet723
    #273
    :) jol van teccik a téma... igaz én nem vagyok pofátlan a tanárokkal de van aki kiprovokálja magának...

    nah mind1 itt 1 kis video a sulimbol :)

    szal ide katt :))))

    nem igazán durva de vicces... van aki ezen szomorkodik...de szerintem 1szer gyerek az ember...de a határt azt mindenkinek tudnia kell.

    Ha pl megkérdezed apukádat biztos h voltak neki is ilyen flessei...

    szal csak ennyi... :D
  • Molnibalage
    #272
    Ez jól hangzik, de nem igaz...
  • TC3
    #271
    Igen, viszont én nagyon tartok attol, hogy abba az időba aztmondja az ember, hogy akkora szád volt, akkor mutasd meg, akkor milesz, meginvitál a mónikasóba, mert egy rohadék vagyok, mert nemakarom kifizetni az albérletét?
    /remélem érted mire gondolok/
  • Wescone
    #270
    Hello Mindenki!

    Visszaolvastam a topikban és megakadt a szemem ezen a mondaton:

    "Végülis ha mi szerettük volna pl: szobafogsággal, vagy hétvégi csellengésmentességgel "büntetni" akkor a nagyapja mindezt felülbírálva elvitte mekibe, meg a városba vásárolgatni, meg csikicukor stb:"

    Nos nem vagyok szakértő és elnézést, hogy véleményezek de ahogy mondani szokás: sok bába közt elvész a gyerek.
    Ha nem tudtok közös nevezőre jutnotok a nagyszülőkkel a gyerek nevelését illetően akkor arrol kell döntenetek, hogy ki neveli a gyereket. Állj a sarkadra, fogd a kisasszonyt rövidebb pórázra és ne engedd, hogy befolyásoljon a nagyszülők véleménye. A családon belüli egyet nem értést egy rafinált gyerek igencsak képes kihasználni.

    Természetesen nem kell figyelembe venni a véleményem, nem olvastam vissza a történet elejéig igy lehet, hogy olyan dolgokrol nem tudok melyek fényében egész másképp látnám a helyzetet.
  • tarti19
    #269
    tudod miben rejlik a nyitja a dolgoknak? AMikor már nem lesznek ott a segítő kezek, kik óvták s támogatták a csemetét. Amíg te átéled már most ennek a fontosságát és mértékét sokan közölük majd hirtelen s kevés reakcióidő mellett kell, hogy feldolgozzák a dolgokat
  • TIBI
    #268
    Én most 16 éves fejjel szólok a témához,és engem is nagyon irritál az ami manapság a fiatalság (én korosztályom) körében megy... Cigi, Pia, Napi szinten buliba járás... Ha ezt már most így csinálják sokan (12, 13 évesek) Akkor miben lelik majd a szórakozást 20 év körül? Drogok? Mert addigra ezek nekik már általalános mindennapi dolgok lesznek. Anyám engem egyedül nevel nővéri fizetésből mióta az eszemet tudom nekünk szinte mindig nélkülözni kellett valamilyen szinten, adósság adósság hátán. De szerintem jól van ez így, emiatt becsülöm a pénzt is sosem volt baj a fegyelmezésemmel és ez szerintem nagyban annak tudható be hogy nem voltam elkényeztetve (bár ez több féle képpen értelmezhető, de én itt most anyagi szempontból értendő) Nagyjából 10 éves korom óta nem volt olyan hogy megmondták volna hogy mikor kell hazajönni valahonnan, vagy hogy nem mehetek el valahova, mit szabad mit nem... Házifeledatomat utoljára 2.-os koromban ellinőrizte anyám. Ami mostanság hiányzik sokakból az főképp a felelősség tudata. Ilyen ügyben nem is értem azokat akikre rá kell nézni hogy tanulnak-e, most magának tanul, vagy a szüleinek? Ha felfognák, hogy ezen múlik az egész életük, akkor talán kicsit jobban megértenék a dolgokat. Bulizni én is eljárok, de azt is csak mértékkel, szóval azért akkora szent én sem vagyok, bár nem hiszem hogy ez akkora vétek lenne (2 hetente egyszer). De viszont a Discokba bevezethetnének valami korhatárt... (Pia 18 fölött nem nagy korlátozás, mert sok helyen kiadják, ha meg nem akkor megkérnek rá egy 18 év fölöttit - Saját tapasztalat)

    Gyereknevelésben meg nem igen tudok hozzászólni a témához, mert még én is igen-igen abban a korban vagyok :)
  • Tothenkopf
    #267
    ha bulira kell akkor mindíg van
  • Molnibalage
    #266
    Az hagyján, de MIBŐL telik erre? Egy szolíd kis kocsmába járok a cimbivel kéthetente-hetente pénteken, de egyszercsak ellepték olyan 16-17 év körüli fiatalok. Bagó és pia ezerrel, persze nem bírják....

    Viszont honnan van erre lé? Én az ő korukban feketén melóztam nyáron, hogy teljes sörre. Hajnali fél négykor keltem.

  • Tothenkopf
    #265
    Ebben pl rohadt sok szülő-gyerek konfliktusra rávilágítanak meg levetítik.
    Ezt mondjuk neked ajánlom, mert a másik részről szól a kétharmada.Aztán ha szerinted a jó akkor dobd oda neki.
    link
  • TC3
    #264
    Olvasni olvas néha. Milyen könyvekre gondolsz?
  • Tothenkopf
    #263
    Olvasni gondolom nem hajlandó...
    Van már pár neki való könyv ami helyretenné.
  • tarti19
    #262
    pszichológus látta már?
    előferdülhet, hogy kissebségi komplexusban szenved...
  • TC3
    #261
    15 perces sétát nemakar megtenni gyalog, mert Ő nem sétálgat.
    Most is elhagyta a bérletét, és nyaggatta az annyát búszjegyért, mire az annya: van pénzed nem? - Igen! - Kaptál bérletet? - Igen, de az nincs meg. - akkor vegyél magadnak jegyet. - én arra nem cseszem el a pénzem!
  • TC3
    #260
    Hát ez a legfőbb gond!
    -elcseszem a pénzem kapok másikat, mert az megjár
    -valamit elcsesztem, akkor nem kell vele foglalkoznim, mert valaki úgyis megoldja
    -ha azt mondják, hogy lemehetsz, de csináld meg a házidat, akkor 2 perc után jön, hogy kész, ha meg leellenörzöd, és nincs meg, akkor hisztizik, hogy miért nem mehet le, mert szerinte a lecke, és ilyenek nem fontosak
    -ha kitakarítottál, akkor számítógépezhetsz, takarítás nincs, nemérti miért ne gépezhetne
    -ka kap 30 percet netezni, 35 perc után rászolsz, kér 10 pecet, megadod, 10 perc után még 30 pec, mondod hogy nem, nagy hiszti, és a vége, persze én nem csinálhatok semmit!

    Szerinte minden alanyi jogon jár.
    -bérletét havonta elhagyta, sokszor kapott másikat, már nem, sétálj, szerinte az nem normális, a bérlet kell!

    Nolla értékrend, nulla becsület, nulla tolerancia, nulla felelőség, és nszerinte nincs család, csak egyén, vagyis Ő
  • Tothenkopf
    #259
    csak azért írtam mert nekem volt fiatalabb koromban egy ilyen hírtelen környezetváltozás.és bizony átértékeli az ember a dolgokat mikor minusz 10 fokban megy az állomásra hogy beérjen az esti suliba
    [azért közben dolgozott]
  • tarti19
    #258
    Áhh ez nem megoldás, ez már globális probléma nem csak TC+ egyedüli aki ilyen problémákkal küzd...
  • Tothenkopf
    #257
    Esetleg költözzetek el jó messzire, mondjuk az ország másik végébe egy faluba.Ott keressetek neki egy sulit mondjuk 30km-en belül ahova mindennap be KELL utazzon (koli szóba sem jöhet).Ott majd, ha lekési a buszt mehet haza gyalog.Olyan helyre kell küldeni suliba ami ilyen közepes városka tehát pl nincs mindennap diszkó!
    Egy forintot nem adni neki és elvenni a telefont, ha baja van majd hívja a 112-t fülkéből.
  • TC3
    #256
    ŐŐŐŐŐŐŐŐ
    Igen, ezek is előfordulhatnak. De azért ennyire ne szaladjunk messzire:)
    A megzabolázásról annyit, hogy az a pasi, aki szerint az Ő életvite, és az élethez, és az emberekhez való hozzáállása nem megfelelő, vagy akár finomítani kellene, az a faszi neki onnantól egy szarházi.
    Ha a pasilya hazaakarta küldeni, leszarta hogy mit mond neki a srác, ült az ágyon, és azt halyszolta, ha nem szeretsz, akkor basszál ki, és akkor megyek a vonat elé!
    Nekem volt hasonló hozzáállásu barátném, és én kikisértem az ajtón kívülre, és bementem tv-zni. Az a srác ezt nemtudta megtenni. Egyszerüen lelki terrorba tart mindenki.
    Azt hogy kikkel járkél, nemtudom, de az az egy-két lány, akivel mostanába találkoztam, alapba 20 év üzletszerü kélyelgésért, meg kinézetért, mert kb úgy néztek ki, mintha tangát és meltartót adnák a macskámta egy kicsit vastagabb övvel, és egy görkori szindi trikval!
  • tarti19
    #255
    nomeg az ilyen idős lányokat még kimenti egy normális párkapcsolat, persze ebben az a veszély rejlik hogy ketten kellenek hozzá
  • tarti19
    #254
    ha én elmesélném mennyi ilyen lányt ismerek... túlon túl sokat sajnos...
  • tirpitz
    #253
    Azért Te aztán tudsz lelket önteni másba. Gondolom egy lányos apa már a szülőszoba ajtajában elkezd parázni az ilyeneken, főleg ha később problémás a gyerek, nem kell még másnak is a frászt hoznia rá. Még ha meg is van arra az esély, amit leírtál.
  • vegicsek
    #252
    Az ilyen drasztiksu megoldásokkal az a baj, hogy túlságosan szélsőségesek a kimetelek.Lehet megjavul minden, de lehet hogy örökre megútálja az egész familíát.Bár nemtudom, ahogy végigolvastam a hozzászólásokat, egyre inkább az tűnik ki, hogy nincs vesztenivaló :(
    Még abban bízhattok, hogy talán kicsit benő a feje lágya, és ráébred pár dologra, de ehhez tényleg az kell, hogy beleszagoljon az életbe.Rá kell ébreszteni, hogy bizonyos értékek nem önmagukból következnek, elveszíthetők, mint pl. megértő család, meleg otthon.