Suzuki Splash
  • ladarevolution
    #60
    Nekem annyira nem jön be a Splash, bár én nem vagyok oda az ilyen kategóriájú autókért:) Tavaly tavasszal volt szerencsém járni az Esztergomi gyárban, már akkor elszólták magukat a Splash-ről, és mindenki azt mondta ez lessz a király, hát nem tudom:) Majd az árát követően kiderül...
    Amikor a new Swift bejött kipróbáltam a gépet (ráadásul pont az 1.5-öst:)) a kereskedő srác áradozott róla, de közel sem győzött meg annyira mint ahogy akart volna... hát igen jött a szokásos jól hangzó szövegekkel amikkel lehet hogy el lehet csábítnai az átlagembereket, de egy gépészmérnök halgatónak ez édes kevés volt meggyőzésnek, mint pl.: "jó kis autó ez, jó a futóműve, kint van a 4 kereke a sarkokban, nem véletlenül csináltak belőle S1600-as rallyautót" xd Majdnem elröhögtem magam:) Mondjuk menni ment ez kétségtelen, a motorja elég jó, literteljesítménybe talán a legjobb, de ha tolja neki az ember akkor ugyan úgy utána lehet kötni egy benzinkutat..., a beltér elment bár sok a kopogós műanyag, meg hátul nem sok hely volt benne, dehát kisautótól ne várjon többet az ember...
    Jaa, meg a másik poén volt a tesztnél h pl az Igniseket írtó buta színekben adják el. Mikor rákérdeztem h az alapfelszereltségű autókat miért csak lilába meg rózsaszínbe kapni (kis túlzással) akkor az volt a válasz, h sajnos ez felsőbb utasítás, a kelendőbb színeket (fekete, szürke, sötétkék, stb) sajnos csak a magasabb felszereltséggel lehet megkapni...
    Majd azért kíváncsi leszek a Splash-re, meg főleg az árára, de van egy olyan érzésem, h a májustól forgalmazot Lada Priora minden tekintetben verni fogja. (ár, beltér mérete, felszereltség, szervízköltség, alkatrészköltség. Legalábbis nekem biztos, de mindenki döntsön belátása szerint:)