• Ghoosty
    #94
    Hát elég rendesen félreértettél. Nem azt mondtam, hogy fizessünk sok közterhet, hanem ha mindenki fizet, akkor az egy főre eső része sokkal kevesebb.
    Amúgy eléggé tisztában vagyok mennyibe kerül egy ember, ugyanis Közgazdasági egyetemet végeztem.
    Én azt szeretném, ha nem lenne olyan, hogy nyugdíjj járulék, hanem mindenki megoldja magának. Nem lenne TB járulék, hanem köss egészség biztosítást stb.
    Az egyetlen amire adót kéne fizetni az a tűzoltóság, rendőrség, bíróság biztos van még amit másként nem lehet.
    Amúgy szerinted miért működik ez a dolog Ízlandon és itt miért nem? Szerintem azért, mert az emberek megszokták, hogy az állam mindent elintéz és most is azt várják, de már nem akarnak hozzájárulni.

    Gerygrey
    Szerintem a balodal is tudja, hogy lehet több bevétel a kevesebb adóból.(Ha nem, akkor tényleg hülye) De ez csak hosszabb távon működik. Ez első pár évben semmivel sem fog nőni, sőt csökkenni fog és ha szarban vagy akkor nem tudod kivárni ezt az időt és most szaban voltunk.