152
  • snakekiller
    #112
    És akkor eljuthatunk oda, mint Amerika, hogy a lakosság negyedének nincs biztosítása és dollártízezrekben mérik egy szülés, vagy egy visszavarrandó ujj költségét. Én támogatom az öngondoskodást, (kiegészítő biztosítások) de egy védőhálót szerintem fönn kell tartani mindenkinek. Mindenki esendő és az emberélet és az egészség megér ennyit.
  • Inquisitor
    #111
    Mondjuk nem ismerős volt, de a jóember kibloggolta az Indexre részletesen az egész témát. És igen csak kiakadtunk rajta, hogy minden következmény nélkül megtehették velük ... ha jogállam lenne itt, akkor ezért az OTP-t szét lehetne perelni érte. De nem lehet.
  • Su0my
    #110
    "Majd fognak fizetni arannyal, gyémánttal, sőt: maga a kábszer és a fegyver is csere-valutává válhat.
    Nőni fog az ékszer értéke, mert az kicsi, könnyen hordozható, ha menekülni kell.."

    ebben viszont van igazság.
  • Inquisitor
    #109
    "ha nem lenne olyan, hogy nyugdíjj járulék, hanem mindenki megoldja magának"
    Na igen, mennyire reális olyan országban, ahol a lakosság nagyobbik fele nem tud takarékoskodni és félretenni alapvető dolgaira sem, ellenben seperc alatt felvesz mindenféle vad hiteleket abszolute nem fontos dolgokra, utána mg csodálkozik, hogy mennyit kell visszafizetnie? És akkor 20-30-40 év múlva lesz egy csomó ember, aki rinyál, hogy kiszúrt velük az állam és miért nincs nyugdíjuk vagy miért csak annyi.

    Jelenleg is van lehetőség külön nyugdíj vagy EÜ biztosítás fizetésére, csak ugye átlag magyar bér melllett nem nagyon van rá kerete senkinek.
  • Su0my
    #108
    de nem érted, hogy semmi nyomonkövetésről nincs szó?:)

    a másik: a mi vállalkozásunknál nem történt semmi ilyesmi. majd ha fog, akkor jövök ide anyázni, de akkor tapasztalatból. a ti történeteitek megint ilyen távoli dolgok (nem akarok ufomagazinra asszociálni), hogy egyik barátom feleségének a sógorának afiánaka meg jaj olvastam valahol hogy valakinek a testvéréneka blabla..
  • wOlFbYTe
    #107
    Hogy a piaci versenyt meg se említsük. Ez persze az állami tulajdonú bankoknál nem létezik ;)
  • Inquisitor
    #106
    Miféle irányítás? Láttál bármi jelet rá, hogy itt van/lesz/volt irányítás? Inkább olyan jelenség ami jó példa az önfentartó káoszra, amikor a hibák kiegyenlítik egymást :D
  • Su0my
    #105
    "Én azt szeretném, ha nem lenne olyan, hogy nyugdíjj járulék, hanem mindenki megoldja magának. Nem lenne TB járulék, hanem köss egészség biztosítást stb.
    Az egyetlen amire adót kéne fizetni az a tűzoltóság, rendőrség, bíróság biztos van még amit másként nem lehet."

    Nem is mertem leírni, mert keresztre feszítenének, de szívemből szóltál. Sőt, az oktatáshoz is hozzá kell járulni, ennyi kiegészítésem lenne. Ami viszont nagy baj: nem úgy kell mindezeket megoldani, ahogy a mostani kormány próbálja. A gondolat jó, a megvalósítás kevésbé.
  • Inquisitor
    #104
    Ennek mi köze bármihez amit írtam vagy hozzám? :)

    Más. Ahogy a kenőpénzt is meg lehet oldani pénz nélkül okosan, úgy az illegális tevékenységek pénzforgalmát (legyen az maffiás drogpénz, terroristás fegyverpénz, vagy bármi hasonló) ugyan úgy meg lehet oldani és senki sem fog semmit látni. Max. gyanús lesz, hogy X vagy Y miért kap X százalék kedvezményt, stb. De nem tudnak belekötni.

    De nem vicces azon parázni, hogy az állam, az Apeh és a Bank látja mennyi pénzem van és mit kezdek vele, amikor gyakorlatilag ott tartunk, hogy az állam az Eu-ban és más "demokratikus" területeken bármikor tarthat nálam online vagy offline házkutatást, fagyaszthatja be a számlám, útlevelem, TB kártyámat, küldözgetheti mindenféle szervezetnek a privát adataimat, cenzúrázhat az internetten, olvashatja az emailjaimat csak mert bűnözésre és/vagy terroristákra hivatkozhat?
  • Su0my
    #103
    szép hosszú hozzászólást írtál, de kábé ennyi volt értelmes belőle:
    "Azok az emberek, akik a bankkártyahasználatot mindenféle kedvezmény árán kívánják terjeszteni, NEM JÓTÉKONYKODNAK, HANEM BEFEKTETNEK."

    ez így van. viszont nehogy azt hidd, hogy teszem azt 2013.szeptember.13-án (péntek) bejelentik: megszűnt a készpénz, mindenki bankszámlát használ fizetésre. ja és mellesleg minden forint után 2 forintot kell fizetni HAHAHA MEGSZ*PTÁTOK!

    ez sokkal inkább úgy fog megtérülni nekik kamatostul, hogy egyre többen használják a szolgáltatást->egyre több ingyenes közvéleménykutatás (nem számonkérés, piackutatás!!)=>egyre több pénzt kapnak érte, illetve egyre többen használják->lehet csökkenteni az utalás költségét=>de még így is több pénz==>de mivel olcsóbb az utalás, még többet használják==> még jobban csökkenthetem az utalás költségét====>etc,etc
  • halgatyó
    #102
    Csak reménykedni tudok benne, hogy az irányítás ki fog csúszni lassan EEEZEKNEK a kezéből, hogy nem tudnak majd rátenyerelni a megélhetésünkre, a személyes adatainkra, az agyunkra és gondolatainkra...
    És hogy nem kapnak a kezükbe örök fiatalságot...
    ami a gondolat-ellenőrzés képességével kiegészítve az emberiség végét jelenti.
  • RealPhoenixx
    #101
    Su0my

    "az olyan paranoiás embereket meg nagyon sajnálom, akik közül lentebb is megszólalt 1-2, biztos féltek valamitől, nehogy kiderüljön.. ezért kell becsületesnek lenni, tanulni, és megdolgozni a pénzért" - szomoru, hogy pont az nem esett le neked, amirol masok ertelmesen elbeszelgetnek, de hat egy rakat ilyen magyar van, akik most nyugdijasok, es sir a szajuk, de korabban hasonloan alltak a dolgokhoz, mint amiket te most itt papolsz!
    (a logikadat kovetve: biztosan tok becsuletes vagy, es nyugdijaskent nem azon fogsz sirni majd, hogy miert csak annyit kapsz amennyit, es bizonyara majd jol a kepedbe dorgolik, hogy te nem fizettel annyit nyugdijra, mint amennyit gondoltal, hiszen fizetted a mostani nyugdijasokat, azokat, akik megmondjak azt, hogy te hogy fizess, etc, illetve fizettel sajat magannyugdij penztarba, majd ez utobbibol talan kapsz valami keveset, hacsak eppen azt nem fogjak mondani: bocsi, csodbe ment ez a bank, menj dolgozni!)

    Ugyanis a tisztan elektronikus penz vilagban, teljes mertekben bankokra vagy utalva, es nincs semmi garancia, hogy az adott bank csodbe ne menne, vagy hogy ne banna rosszul a penzeddel, csak bankgarancia van, olyan bankgarancia, melyet az adott bank ad, aki csodbe mehet, szval feldughatod magadnak, mig ha van keszpenz, ugy akkor akar abbol is tudsz felre tenni, sot, esetleg extra profitra is szert tehetsz, ugyes gyujtokent!

    Péntek:
    "Nagyon jót mosolyogtam a kommenteken. Frenetikus, hogy mennyi összeesküvés-hívő paranoiás él Magyarországon :) Javaslom hogy mindenki gondolkozzon el, egyik bank sem fog embereket fizetni azért, hogy a ti x Ft-os vásárlásaitokat keresse/elemezze."

    En is nagyon jot nevettem a nevetsegesen egyugyu hozzaallasodon, mert ugyan igazad van abban, hogy egyik bank sem fog fizetni erte, sokkal inkabb fizet a bankoknak erte az APEH!!!!! Mikozben a bankok ingyert kapjak meg ezeket az infokat! - es mindezt csak azert vestem ide, hogy rohoghess magadon is, hogy mennyire nem latsz bele dolgokba, es hogy mennyire nem tudsz logikusan kovetkeztetni!


    rigidus: #50-#51 -vegre egy ertelmes es logikus latasmod. Remelem magadban egy kicsit azert tovabb is gondoltad, mintsem hogy csak ennyire jutottal volna, de amugy IGAZAD VAN! :-)


    ES AKKOR MOST ELMONDANEK VALAMIT, AMIT KIBA SOKAN NEM TUDNAK!!!!!
    Az e-penz bevezetese mogott nem csak a "korlatlan" szaporithatosag lehetosege all, hanem a fekete penzek feletti kontroll lehetosege, amit a bankok siman magan celra tudnak forditani, ez pedig a kovetkezot takarja: ha van kezpenz, akkor az ilyen tranzakciokba a bankok nem tudnak beleszolni, ezekbol nem tudnak sem legalisan, sem illegalisan nyereszkedni (fekete penzmozgas) eseten, viszont ha kivonnak a forgalombol teljes egeszeben a kezpenzeket, akkor ezen a teruleten is nyereszkedhetnenek, es megjobban none a befolyasuk (gazdasagi/politikai).
    Bizonyos AFRIKAI orszagokban a penzmozgasok becsult adatok alapjan a kovetkezok szerint alakulnak: a fekete gazdasagban mozog a penz tobb mint 80%-a, amibol az adott orszagok es allamok nem tudnak nyereszkedni, egyseges hadsereget fenntartani, etc.
    Termeszetesen ott azert szinten a bankok java, javareszt nem veletlenul allami tulajdonban vannak, csakugy mint a vilag barmely mas reszen, mig MAGYARORSZAGON ez maskeppen van.
    Vagyis: mig minden mas orszagban 60-100% -ban allami tulajdonokban vannak a bankok, addig MAGYARORSZAGON ez talan meg az 5%-ot sem eri el!!!!!
    Vagyis nincs allami garancia arra, hogyha befizeted a magannyugdij jarulekodat, akkor azt majd nyugdijaskent megkaphatod, ugyanis barmely tokebefekteto barmikor mondhatja (mikor mar neki nem eri meg), hogy kivonja a tokejet, ekkor jobb esetben MAGYARORSZAGON 5%-nyi tulajdoni hanyadbol hany ember fog nyugdijat kapni, mikor az alfedezet 10-18% felett van a penzszaporitasokbol es szubjektivitasokbol (ide oda zsirozok a becsusnek, hogy az ertektelen fedezetet jo ertekesnek tuntesse fel nota) nagyobb?? LOL ez a szemleletmod, ami manapsag MAGYARORSZAGON uralkodik, es a sok birka meg cumizza a tolvajok szoros mellet, es ajnarozza oket, etc!

  • Su0my
    #100
    egy, vagy két hete utazok HÉV-en és valaki megszólította a jegyellenőrt, hogy jaj, hogy mióta dolgozik (1-2 hete, mindegy), meg jaj mennyit keres, meg jaj mennyit kell dolgozni. az ellenőr meg mondta, hogy igen, de mást is csinál mellette, de ez jó neki, mert ÍGY BE VAN JELENTVE, ADÓZIK VALAMENNYIT, VAN TB, ETC... mennyivel jobb hozzáállás, mint leszázalékolás mellett maszekolni? ugye? el sem lehet mondani. szar dolog, hogy ezt ki kell emelni, de az illető valószínűleg roma származású volt, na ennyit az egészről.
  • halgatyó
    #99
    Van a cikknek egy vézetes hiányossága: meg sem említi a pénzzel párhuzamosan funkcionáló értékmegőrző eszközöket: ékszer és műkics. (És az ingatlanadót bevezető átkozottak sem, meg a napi fossajtó sem feszegeti ezt a kérdéskört)

    Az illegális fegyver és kábítószer vásárlást az elektronikus pénzrendszer nem fogja megszüntetni, csak a Józsi bácsit tudják majd hajléktalanná tenni mert kifujt purhabbal egy parkolóautomatát vagy leszedte a kerékbilincset vagy lerúgta a lépcsőn azt a disznófost, aki bevezette a lakókörnyékén a disznóságok tömegét...)
    Majd fognak fizetni arannyal, gyémánttal, sőt: maga a kábszer és a fegyver is csere-valutává válhat.
    Nőni fog az ékszer értéke, mert az kicsi, könnyen hordozható, ha menekülni kell..
  • Su0my
    #98
    no politics, de akárki lenne hatalmon, akkor sem lenne még egy jó ideig adócsökkentés:) a jobb oldal "ha-hatalomra-kerülünk-tízezresek-fognak-hullani-az-égből" üzenete mögött ugyanaz lenne, mint a bal oldal "nincs-semmi-baj-egyenesen-haladunk-a-paradicsom-felé" hurráoptimizmusa mögött..
  • wOlFbYTe
    #97
    Pontosan. És azt se felejtsük el, hogy a vállalkozás-alapítást megkönnyítendő az indulótőke az alapítás után azonnal felhasználható házipénztár jelleggel a költségek fedezésére. Ha még jól emlékszem, volt szó arról is hogy a kezdeti 3milliós alapösszeget radikálisan csökkentik, bár nem nagyon követtem az elmúlt egy év gazdasági eseményeit, nem tudom jelenleg mi ezzel a helyzet. De mindenesetre ezek azért jó dolgok. Teret adnak "Maszekjózsibácsi"-nak és a gyerekeinek, hogy egy jó ötlettel boltot csinálhassanak.

    Nézzétek meg például azt a magyar srácot, aki egy egyszerű ötlettel és szoftverrel olyan eszközt hozott létre webkamera segítségével, ami képes a kézi mozgást háromdimenziós modell formájában rögzíteni és feldolgozni valós időben a képernyőn. Csak egy egyszerű ötlet és minimális tőke - ez kell ahhoz, hogy elindíthassa saját vállalkozását. Lehet később felvásárolja a technológiát egy multi és kemény pénzeket kap a licenszért, de a kezdőlépéshez azért kormánytól függetlenül segítséget ad az állam a kisvállalkozások beindításához.

    Az oké hogy rengeteg költsége van egy vállalkozásnak. Itt egyet értek azokkal akik azt mondják, hogy a minimálbéres, yachtos, terepjárós lopok-csalok-hazudok vállalkozókat meg kellene szorongatni. Az a pénz amitől a kormány elesik miattuk, pont elég lenne ahhoz, hogy a KKV-k tehermentesíthetőek legyenek és forgalomtól függően adóztassák őket, illetve az alkalmazottaikat.
  • Ghoosty
    #96
    De akkor meg a teherautós nem tartotta be a féktávot, az meg megint nem trafipax hibája.
  • Su0my
    #95
    "Hát ez nálunk ugyebár soha nem működött, és valószínűleg nem is fog sajnos ..."

    Na pl ha úgy gondolkodnál, hogy 'én bízom abban, hogy erre felé haladunk és a magam módján amit tudok megteszek ennek az érdekében', akkor lehet, hogy eggyel kevesebb akadály lenne ez előtt. És ez nem naivság. Izlandon ugyanolyan emberek élnek, mint mi.
  • Ghoosty
    #94
    Hát elég rendesen félreértettél. Nem azt mondtam, hogy fizessünk sok közterhet, hanem ha mindenki fizet, akkor az egy főre eső része sokkal kevesebb.
    Amúgy eléggé tisztában vagyok mennyibe kerül egy ember, ugyanis Közgazdasági egyetemet végeztem.
    Én azt szeretném, ha nem lenne olyan, hogy nyugdíjj járulék, hanem mindenki megoldja magának. Nem lenne TB járulék, hanem köss egészség biztosítást stb.
    Az egyetlen amire adót kéne fizetni az a tűzoltóság, rendőrség, bíróság biztos van még amit másként nem lehet.
    Amúgy szerinted miért működik ez a dolog Ízlandon és itt miért nem? Szerintem azért, mert az emberek megszokták, hogy az állam mindent elintéz és most is azt várják, de már nem akarnak hozzájárulni.

    Gerygrey
    Szerintem a balodal is tudja, hogy lehet több bevétel a kevesebb adóból.(Ha nem, akkor tényleg hülye) De ez csak hosszabb távon működik. Ez első pár évben semmivel sem fog nőni, sőt csökkenni fog és ha szarban vagy akkor nem tudod kivárni ezt az időt és most szaban voltunk.




  • Su0my
    #93
    a magyar rendőrség megint más tészta, főleg a közúti wááá, na azokra tényleg nincs mentség:) főleg, hogy ha BMW-vel, vagy Audival mész, akkor oda se mernek nézni:)
  • Su0my
    #92
    és azért nem sajnálom őket, mert egyrészt valamennyire én is tartom el őket, másrészt meg ők voltak a nagy kemények, akik suli helyett kimentek cigizni meg bandázni-hát most már tudják, miért volt hülyeség:) múltkor is faxán megdöbbentem, amikor két 13-14 éves srác sutyorgott arról, hogy jaj ezen a héten még nem is füveztünk, mikor, hol, etc... hát ez a jövőtök vaze
  • csbi
    #91
    majd megtudod mi van komám,ha behívnak vagyonosodási vizsgálatra,hiába vagy becsületes,akkor is meg fognak büntetni!..ja és csóringer kőműves vagyokés öt éve gyüjtök a plazmára ,ne hidd,hogy mindenki gazdag,idén 10000 ember a terv,az 10000 család! lehet hogy te is beleeesel,akkor aztán 5 évre igazoljad,hogy miből vetted a tojást..oppá
  • Inquisitor
    #90
    Aztén Noname Józska banyújt egy inkasszót mindenféle jogalap nélkül a TE családi vállalkozásod számlájára, bankod szemrebbenés nélkül végrehajtja ééééésss ....?

    Amúgy ha minden jól menne (mint ahogy nem), és tunda az ember rendesen stiklik nélkül meg és túlélni, akkor még mindíg ott vagyunk, hogy még ÉN fizetek azért, hogy ŐK nyomonkövethessenek engem, és ez egy vicc. Ráadásul Magyarországon a kártyás kifizetés lassú és drága, ellentétben más civilizált országokkal. Az meg nem vígasztal, hogy a GSM alapú terminálok már gyorsak, ha 99,99%-ban nem ilyet használnak ...
  • Su0my
    #89
    oops bocsi, erre még reagálva: MO-n nem is csak az a baj, hogy nem fizet mindenki adót. haj, bárcsak itt tartanánk:) hanem az, hogy 40-50 évesen leszázalékoltatjuk magunkat, kapunk nyugdíjat, finomat, persze mellette kicsit még maszekolunk, de jó is lesz nekünk, amit eddig kerestünk, ahhoz még hozzá jön a nyugdíj-hogy azt ki keresi meg? szarom le, eddig én tartottam el az előző generációt. meg nem is merek a népszavazásos dolgokba belemenni, sorry az offért, a lényeg: ahhoz, hogy pl itthon változzon a helyzet, tök egyszerű a megoldás: apró gondolkodásbeli változás. pl cigicsikket se dobd el 3 méterrel a kuka előtt ;)
  • aaaaa
    #88
    Teherautót, vagy buszt vezettél már esőben ??? Nem kell nagy sebességgel, vagy nagyot ütközni ahhoz, hogy csúnyán kilapítson egy autót...
  • Su0my
    #87
    ez így van. de már rég menedzserek ülnek a szétf*ngott bőrfotelokban a cég élén:)
  • Su0my
    #86
    de épp az a lényeg, hogy senkit sem érdekel. egyrészt. másrészt nem kell okot adni rá, hogy ilyen dolgok miatt ne tudj aludni:). harmadrészt meg ez a nyomonkövetős dolog nem neked, vagy nem nekem lesz gáz, hanem pont azoknak a nagyterepjárós ügyvédkifehérítős vagy milyen emberkéknek, amikor összevesznek a barátaikkal és akkor hopp hirtelen arra kel, hogy egyik keze a bilibe lóg, a másik meg a fostartályba és 2 milliárdos csalásokat kennek rájuk, holott ő 'csak' 100 millát lopott..

    Ezért kell kerülni lehetőleg a politikától függő szakmákat, ezért kell értékeset csinálni, ezért kell egy kis családi vállalkozást nyitni, a többit meg sem említem: hogy véletlenül se kerüljünk ilyen helyzetbe. Vagy, lévén kedvenc mondásom az, hogy a földet nem nagyapáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön: ha nem is magunkért, a gyerekeink érdekében. Lehet, hogy 5 évig a szart is arany papírral törölhetném én is, mert voltam olyan körökben, de aztán, ha születik gyermekem és pont akkor semmiznek ki (urambocsá: börtön), akkor azt hogy magyarázod meg neki?
  • aaaaa
    #85
    Igen, de akkor még ők nem voltak olyan "fehérek", mint amilyennek most látszanak, mikorra meg már multik lettek, még kedvezményeket is kapnak és képzett könyvelő gárdájukkal nemzetközi kapcsolataikkal, a legminimálisabb adót fizetik, amit az egyszerű kisvállalkozó soha nem lesz képes megtenni.
  • Ghoosty
    #84
    A trafipaxnak semmi köze nincs a térfigyelő kamerákhoz. Ha valaki 30-as tábla miatt halálos balesetet okoz, akkor az az autós hibája.
    Tisztában vagyok vele, hogy túl vannak biztosítva, így azért 50-nel lehetne biztonságosan menni. Na most ha 50-ről meglátva a trafipaxot lelassítok 25-re(mer hülye és nem tudja 30-ig lassítani az autót), az nem okozhatna halálos balesetet, kivéve ha mondjok valaki annyira állat, hogy még 50-is kevés neki arra a helyre.
  • Su0my
    #83
    én is most szállok be családi vállalkozásba, bővítések lesznek, stb-kellő ötlekkel és szakértelemmel kell csinálni kisvállalkozást, akkor nem lehet belebukni. sőt én pont azt mondom, ma a legjobb megélhetés egy cég alapítása és valamivel speciálisan foglalkozni. arról nem is beszélve, hogy a multik szerintetek miből lettek?:) elárulom: ők is garázsokból indultak..
  • aaaaa
    #82
    Örülök hogy még abban az idealista világban élsz,ahol elhiszed, hogy a magasabb közterhekből jobb világot építenek Neked... A nyugdíjad biztos kifizetésére se tedd rá az életedet...
    Tudod egyáltalán mennyi terhe van mondjuk egy bejelentett 100-150 ezres fizetésnek ?
    És szerinted ezt bármely munkáltató majd röhögve ki fogja fizetni, miközben az emberek egyre szegényebbek, és a fizetőképes kereslet egyre csak szűkül... Kitermelni nem tudja ezt az összeget,még ha akarja sem, ennyi és nem több. Vagy alkalmazza így, vagy elküldi munkanélkülinek.
    Jó is...persze... Talán nézd meg a Született Július negyedikén filmet. Kicsit más téma, de a végeredmény hasonló. A hős hadirokkantat letojják mikor a hazájáért nyomorékká válik. És azokat a vállalkozókat sem fogják kitüntetni, akik erejükön felül becsületesen halálra adózzák magukat.
    A befolyt pénz sorsát , meg mindenkinek a fantáziájára bízom, de nem új iskolákat vagy kórházakat fognak belőle építeni, azt elhiheted...
  • halgatyó
    #81
    Szeretném a figyelmedbe ajánlani az adóparadicsomok Európában vagy hasonló című könyvet, nagyméretű, színes, kb. 2 cm vastag, jó sok adattal és jogszabálykivonattal. A feleségemnek megvan (ajándékba kapta, NEM tőlem...:-)
    A pontos címét és a kiadót megnézem ha érdekel.
  • halgatyó
    #80
    Valamikor, kb. 20 évvel ezelőtt (én akkor már javában dolgoztam) a vállalati pénztár előtt sorbaálltunk és megkaptuk a fizetésünket. Amit otthon tároltunk. Hozzám egyszer sem törtek be, de egyébként is jól el volt dugva.

    Aztán a nagy társadlami díszletátfestés környékén (Antall kormánynak nevezett bábok) egyszercsak bevezették valakik, hogy attól kezdve mindenki KÖTELES bankszámlát nyitni, és a vállalat oda fogja utalni a pénzt. Az is meg volt adva, hogy mely bankokat lehet választani.
    Aki erre nem hajlandó, azokat ISMÉTELTEN, TÖBBSZÖR IS MEGFENYEGETTÉK, ZAKLATTÁK.
    Ennyit a rendszer "önkéntes" terjedéséről meg a népképviseleti demokráciáról.

    Akik ettől a rendszertől el vannak ájulva, hogy milyen fasza, azoktól meg szoktam kérdezni, tudják-e hogy ezt és ezt a törvényt ki terjesztette be, kinek az ösztönzésére, kik szavazták meg és milyen ÉRVEK ÉS ELLENEÉRVEK hangzottak el pro és kontra. Még egyetlen "demokrácia" hívő sem tudott ezekre a kérdésekre egyetlen értelmes szót sem kinyögni. Nem is beszélve a törvények társadalmi fogadtatásáról, és a törvény meghozatalát megelőző hosszadalmas sajtó-előkészítésről (agymosás).

    Visszatérve a 90-es évek elejéhez: akkor a bankkártya INGYENES VOLT, számlavezetési díj NEM VOLT, kamat viszont volt (sőt: NAPI KAMAT). A pénz kivétel az automatákból INGYENES VOLT, AKÁRHÁNYSZOR (naponta 1x lehetett).

    Ez volt a BEETETÉSI IDŐSZAK. Döbbenetes, hogy sok embernek mennyire rövid az emlékezete, és mennyire nem képes a SAJÁT TAPASZTALATAIT logikus rendbe összerakni.
    Ahogyan az évek teltek, úgy szorult összébb a prés körülöttünk. A jelen helyzetet mindenki ismeri. De tegyük fel a kérdést: HOVÁ FOG EZ "FEJLŐDNI"???!!!

    Manapság valakik (arc- és név nélküliek) mindenféle trükkökkel próbálják RÁSZOKTATNI AZ EMBEREKET a bankkártya használatára. BÜNTETIK A KÉSZPÉNZHASZNÁLATOT, ÉS NULLA KÖLTSÉGGEL, SŐT ESETENKÉNT PLUSSZ KEDVEZMÉNYEKKEL JUTALMAZZÁK A BANKKÁRTYA HASZNÁLATOT, SŐT AKÁRMILYEN KÁRTYÁÉT, CSAK KÁRTYA LEGYEN, AZZAL IS SZOKJA A BIRKA...

    Márpedig a kártyahasználat költséges infrastruktúrát igényel. Létrehozni, karbantartani, szervizelni, újabb és újabb védelmi technikákat bevezetni (fizikai megvalósítás egymástól távoli sok-sok helyen, kábelezés, szoftverírás).
    NEM IGAZ az, hogy a készpénz drágább!

    Egy lényeges gondolat, kissé hosszas bevezetővel
    ------------------------------------------------
    Azok az arctalan és névtelen valakik, akik a lakosságot mindenáron rá akarják venni a 100%-ban ellenőrizhető ÉS ÁLTALUK KÉZBENTARTOTT elektronikus pénz használatára, NEM JÓTÉKONYSÁGBÓL TESZIK EZT!

    Az én szememben kétféle ember van: az egyik az, aki mindig mindent megtesz, amit csak büntetlenül megtehet. neki nem számít a mások szenvedése, nincsenek erkölcsi aggályai. A dzsungel törvényei szerint él, azokat fogadja el és alkalmazza az emberi társadalomra is. Számára mindannak nincs értéke, amit az emberiség az eddigi évezredekben mérhetetlen szenvedés és véráldozat árán elért: sem az erkölcsi-humánus felemelkedést, sem a technikai civilizációt. (Ezek a foslékok egy tőről fakadnak: a dolgozó középosztályt anyagilag megkopasztó maffiajellegű vezető réteg, és az ideológiai-eszmei alapot "SZÁLLÍTÓ" természetimádó-ál-környezetvédő csoportok.)

    A másik embertipus nem tesz meg mindent, amit büntetlenül megtehet, mert az aljas cselekedetektől nem a büntetéstől való félelem tartja vissza, hanem BELSŐ FÉKEK (tisztesség). Sok ezer évet kellett szenvednie az emberiségnek, amíg ez kialakult, és most zsugorodóban van (nemcsak ez, hanem sok más jó,értékes dolog is)
    Eddig tartott a bevezető, most jön a lényeg.

    Azok a névtelen és arctalan valakik, akik ezt a világot irányítják, már sokszor tanújelét adták annak, hogy az első csoportba tartoznak. Hogy mindent gátlástalanul megtesznek, amit csak megtehetnek. Számukra az emberek szenvedése és ellenállása csupán figyelembe veendő, zavaró, leküzdendő tényező. Ők azok akik így fogalmaznak: "ez több mint bűn: ez hiba!" Szinte kéjelegve idézgetik, saját felsőbbrendűségük tudatában. Ebben a mondatban bennevan az emberformájú foslékok teljes hitvallása.

    Azok az emberek, akik a bankkártyahasználatot mindenféle kedvezmény árán kívánják terjeszteni, NEM JÓTÉKONYKODNAK, HANEM BEFEKTETNEK. és kamatostól fogják visszavenni a befektetett pénzt (még a befektetett energiát is fel fogják számítani, figyeljétek csak meg)
  • Komolytalan
    #79
    A töke nem offshore, annál fogva fel lehet kötni a villanyoszlopra, és a kezébe adni a mobiltelefonját, meg az apeh számlaszámát, hogy ide utaljad, mindet.
  • Ghoosty
    #78
    Akik ilyenre vannak bejelentve, legtöbb esetben tisztában vannak vele, mert így több pénz megy az ő zsebébe. Nekem is van több ismerősöm és meg vannak győződve róla, hogy ez milyen jó.
    Nem járulnak hozzá a közterhek fizetéséhez, így azok egyre magasabbak lesznek, így még kevesebben akarnak hozzájárulni...a végét mindenki tudja.
    Ha mindenki kiáálna azért, hogy őt márpedig be kell jelenteni rendesen, akkor nem lenne ilyen. Radásul mikor nyugdíjjról van szó akkor meg sír hogy miért olyan kevés.
  • aaaaa
    #77
    Te lehet hogy rászállnál, de a Tuaregesnek már rég offshore cége van, meg ügyes könyvelője és jó ügyvédei, és legálisan nem fizet adót ezáltal... De Maszekjózsibácsi nem tud ilyenben utazni, mert se tőkéje, se akkora forgalma nincs, hogy ez működjön nála is...
  • Gerygrey
    #76
    Tessék becsületesen élni és következetesen intézni a dolgokat. Ja hogy ez Magyarország is mindenki így csinálja? Hát igen, pontosan ezért tartunk ott, ahol

    Inkább fordítva. Nem azért tartunk ott, ahol, mert Maszek Józsi nem ad számlát a mosógépjavításról, hanem azért nem ad számlát mert akkor a gatyája rámegy az adóra. És tudom hogy nem politikai fórum, de itt dől meg a baloldal "adócsökkentéssel nem lehet többletbevételhez jutni" elmélete, dehogynem lehet. Kisebb adó = nagyobb adófizetési kedv = több bevétel.

    A tuareget vásárló minimálbérre bejelentett vállalkozókra kőkeményen rászállnék, a befolyó pénzből pedig lehetne kedvezményt adni a maszekjózsiknak, így nőne a vállalkozási és adófizetési kedv, ami hosszú távon tiszta nyereség az államnak is. Érdekes módon a rabszolgatartó multik (hankooka és a többi) kapnak milliárdos támogatást, a kisvállalkozót meg ott szopatják ahol csak lehet.
  • aaaaa
    #75
    Örülök hogy Izlandon ilyen jól mennek a dolgok, hát itt pedig nem. Nem a munkávállalókon múlik, hogy éhbérért dolgoztatják őket, vagy a vállalkozókon, hogy ha minden terhet becsületesen fizetnének, esélyük nem lenne fennmaradni...
    Ha egy inkaszzóval elszedik minden pézed és majd közlik, hogy évek múlva talán visszakapod ,magyarázd meg, hogy fogod érvényesíteni a jogaidat...
    Itt többnyire mindenki retteg, akinek saját vállalkozása van, mindamellett 95%-uk se nem bűnöző, se nem nagystílű csaló.

    "Itt úgy oldották meg a dolgokat, hogy mindenkit korrektül megfizetnek azért, amit csinál."
    Hát ez nálunk ugyebár soha nem működött, és valószínűleg nem is fog sajnos ...
  • halgatyó
    #74
    Valahogy lemaradt: a #73 a #69-re (wOlFbYTe) volt válasz
  • halgatyó
    #73
    "Aki joggállamban nem képes a saját jogait érvényesíteni, magára vessen..."
    Izlanról persze nem nehéz osztani az észt. Nem hibáztatlak, nem itt élsz, nem azt tapasztalod nap mint nap, amit én (mi).

    Ami a "jogállam"-ot illeti: A JOG (TÖRVÉNY) ÉS AZ IGAZSÁG (ERKÖLCS, EMBERSÉG, JÓZAN ÉSZ) KÖZÖTT EGYRE MÉLYÜLŐ ÉS SZÉLESEDŐ SZAKADÉK TÁTONG. Ahogy az évek-évtizedek mennek, úgy romlik a helyzet, lassan de biztosan.

    Azt elérték valakik, hogy a "törvény", a "jogállam" mega "demokrácia" szónak egyre negatívabb felhangjai vannak a tudatunkban.
    A dolgozó középosztály érdekérvényesítő képessége -- és ami még szörnyűbb: ÉRDEK-MEGFOGALMAZÓ KÉPESSÉGE, érdekérvényesítési SZÁNDÉKA -- rohamosan gyengül.
    Asszem érvényes az a sok ezer éves történelmi tapasztalat, hogy minden csoport annyi joggal rendelkezik, amennyit fizikai harccal ki tud vívni magának. A történelem pedig ma is működik, bármennyire próbálja a jelenlegi moslékrendszer azt a látszatot kelteni, hoyg ez a legtökéletesebb, végső világ.

    "Akinek meg rejtegetnivalója van..." Jesszusom, Te ennyit értesz az életből? Hallotál már off-shore cégekbe kimenekített miliárdokról, vagy éppen törvényekbe elrejtett kiskapukról, amiket csak akkor csuknak be amikor már kihasználták a lehetőséget azok, akiknek ez szánva volt? Tisztában vagy azzal, hogy milyen törvényeket hoz ez a "népet képviselő" 20-as IQ-jú, madzagon irányított bűnbanda?

    Nem árt ha tanulmányozod a magyarországi viszonyokat, mert az a benyomásom, hogy rajtunk próbálja ki a háttérhatalom a társadalom-átalakítás és a tömegmanipuláció módszereit. Ami itt nálunk megjelenik, az néhány év késéssel Izlandon is meg fog!