• KLT
    #80
    A hardver igénynél kéretik figyelembe venni, hogy eddig amit MS kiadott, mindig az adott időpontban brutál gépet igényelt, ami később bagatellnek számított.
    NT 3.5 386-os procit, és 8MB RAM (amikor legtöbbünk örült a 286-osnak, amiben volt még esetleg +384K extended) emlékszik még erre valaki??? ;)

    NT 4.0 ugyancsak 386 a min. de már a 486DX ajánlott volt, min 16MB RAM, de jobb volt a 32MB-tal, később meghálálta a 64MB-ot.

    Win 2000 - 128MB ajánlott volt, de használni kellett a 256MB.

    XP- a 256MB a minimum, bár megyeget 128MB-al is, de az csak szenvedés. Nem árt, ha van hozzá 512MB.

    A vista csak a következő lépés, ami még nem forrott ki. A most oly népszerű XP megjelenésekor is voltak driver problémák, meg kompatibilitási gondok, amik apránként megszűntek.
    Ahhoz, hogy az emberek tömegesen átálljanak vistára, az kell, meglátásom szerint, hogy
    - olyan hardverek jelenjenek meg a piacon, aminek a nép szükségét érzi
    - ehhez ne legyen XP-s driver
    - olyan szoftverek jelenjenek meg, amelyekre a népnek szüksége van (vagy azt hiszi) és csak vistán menjen

    Ez csak idő kérdése, szerintem mostantól 1-1.5 év távlatban ez megvalósulhat.

    Szerintem a Linux számottevő elterjedéséhez arra volna szükség, hogy
    - legyen meg rá MINDEN windowsos szoftver alternatívája, MEGFELELŐ MINŐSÉGBEN.
    (pl. nem hogy normális, semmilyen videoszerkesztőt nem tudtak nekem mutatni linux alá - lehet, hogy az adott linux fan volt műveletlenebb az átlagnál, nem tudom.)
    - Az egyszerű gyalogjúzer seggét is nyalja ki úgy, mint a win.
    - Játékok, játékok, hogy a kölykök befertőződjenek vele, így a felnövekvő nemzedék kevésbé lenne windows-függő. Esetleg már iskolában lehetne tanulgatni, tanítgatni....

    Most több nem jut eszembe, de lehet, hogy volna még kritérium