• Ronny
    #74
    "Tudatlan vagy. Óceániában, Indiában és Afrikában is nem egy olyan közösség jött létre, ami magas szinten civilizált társadalmat hoztak létre, például Húsvét-szigeteken, Szamoa vagy Új-Guinea szigetén."

    Igen, bizonyosan tudatlan vagyok, de azért linkeld már be azokat a feketék által létrehozott magasan civilizált közösségeket, csak hogy művelődjek.

    Egy kis adalék mielőtt nekikezdenél, Szamoán polinéziaiak élnek, akik hát valljuk be...egyáltalán nem feketék, ugyanez a helyzet azzal a fránya Husvét-Szigetekkel. Azt is tudjuk a polinéziaiakról és a lapitákról - akikre te minden bizonnyal gondolsz -, hogy a délkelet-ázsiaiakkal vannak rokonságban. A DNS elemzésekből az tűnik a legvalószínűbbnel, hogy a kiindulási helyük Taiwan volt.

    Jó wikipédiázást.