• BlackRose
    #199
    Na látod a tényeket kellene tudni, és ezek alapján beszélni nem pedig a "valahol halottam... tudtommal"... szóval a tallér Bohémiában született Joachimsthalers,néven volt ismert. Ha érdekel számtalan monetáris könyvben olvashatsz erről. Tudod én legalább 5-6 monetáris könyvet tudok magam mögött... úgyhogy tudom ezt is, és azt is, hogy a Bretton-Woodsnak semmi köze ahhoz amit te irtál, mert a Breton Woods egy rendszer volt amelyben a dollárt egy nevetséges módszerrel kötötték az aranyhoz, úgy, hogy az aranyat betiltották (csak gyűjtőknek és ékszernek volt engedélyezve da az is mind kis mennyiségben.) ugyanakkor csak az államoknak volt joguk, hogy pl. ha Franciaország tartozik Kanadának egy összeget, akkor dollár helyett kérhetett aranyrudakat. Szóval ez nem volt sem a mai fiat - floating pénzügyi rendszer ami roszabb mint a Breton Wood egyébként sem a 100% aranyfedezékű monetáris rendszer. Különben a józan észt em lehet használni ha nem tudod valójában miről is beszélsz, vagy miről is van szó... de hidd el nekem én józan észen élek napi 24 heti 7 és évi 365-ben ha tudod mire gondolok.