• BlackRose
    #184
    A 2. opciót és ezért találták ki az 99% anarchisták a korlátolt államot. Vagyis az államot amely semmi mást nem csinálhat csak éppen ezt, hogy ha Józsi bácsi nekem árt akkor Józsi bácsival megfizetessék a kárt vagy ha én ártok Józsi bácsinak akkor én fizetem meg neki a kárt. Persze van olyan eset is, pl. gyilkolás, erőszakolás stb. amikor nem lehet megfizetni a kárt, ezért az ilyen embereket kiközösítsük ami a modern világban csak börtönzéssel érhető el.

    Na most az amiben te tévedsz, az, hogy ezért cserébe nem kell elmenni katonának sem és nem kell semmi féle szabadságról lemondani. Most érzem a kérdésed, OK, és akkor az állam ezt hogyan végezné... hát úgy, hogy erre van igény, neked is és nekem is szükségem van arra, hogy az állam megvédjen a támadótól és ezért fizetni fogok az államnak, hogy ezt megtehesse. Te is fizetni fogsz. Mindenki fizetni fog. Most feltevődik a kérdés, hogy ha 100-an vagyunk akkor 95-en ha fizetnek, a dolog már működik, tehát miért ne lennék én az 5-ben aki nem fizet. A megoldás egyszerű, ha nem fizetek nem eszek, ha nem igényelhetem az állam szolgáltatását. Aki beteg, munkaképtelen stb. azora ez nem vonatkozik, de ez csak egy kis réteg amit szintén meglehet oldani, önkéntes segítség által, mert ugye amióta ember létezik azóta ember emberen segít állam nélkül is, előbb a családtagokon, barátokon, ismerősokön, szomszédokon aztán pl. vallási szervezetek által teljessen ismeretlen embereken is. A másik probléma, hogy ha az állam átveszi ezt a szerepet is az ember kezéből akkor az ember már nem fog ezzel sem törődni... mit gondolsz miért van ez a nagy elidegenedés? Mert az állam mint közvetítő teljessen megszünteti az egyének közötti kapcsolatot, már sajnos lassan a családon belül is, sőt minek a gyerek, úgyis eltart majd az állam a nyugdíjból ha nem tudok már dolgozni... aztán miért van negatív szaporulat, mert az emberek nem akarnak gyereket? Baromság, mert nehéz felnevelni... ha jól emlékszek azt mondják, hogy soha még ilyen jó nem volt, ha régen a szegény éhes nagyanyámnak nem volt nehéz a 7 gyerek akkor talán most nem nehéz a kettő... off off off