• BlackRose
    #179
    Tudod mi az érdekes, én a vezető anarchisták minden könyvét (Spooner, Rothbard, stb.) majdnem fejből tudom... ezért egy picit nevetségesnek tartom, hogy a wikipedia cikkel akarsz itt éngem az anarchizmusról tanítani. Megjegyezném, hogy magam nem vagyok anarchista, de nagyon sok dolgot merítek az anarchizmus filozófiából. Különben azt amit te felsőbb célnak emlegetsz, azt pl. az anarchisták az Adam Smith által közismerté tett "invisible hand"-el helyetesítik, vagyis nem álmodoznak arról, hogy ezt a dolgot valaki megtudja határozni és majd utánna mindenki majd alárendeli magát.

    Ami az irari forradalmat, internetet illeti az anarchiában itt arra gondoltam, hogy ez mind az állam nélkül történt, mert az állam és a bürokratikus rendszer egyik szerencsés tulajdonsága, hogy késik és ha valami új dolgot felfedeznek, akkor van egy rövid kis idő amikor az állam beleavatkozása és szabályzása nélkül működik és ezt neveztem anarchiának, ez nélkül soha a bödos életbe semmi sem fejlődne ki. Kína is többek között azért repül ma mert gazdasági anarchia van, ha nem is annyira mint az ipari forradalom idején, de nagy részben igen. Míg az állam tartotta a gazdaságot a kezében Kína visszafelé ment. Idővel sajnos az állam ott is majd, külső és belső nyomások miatt a kezébe veszi a dolgokat és egy olyan stagnáló gazdaságá fog lassulni a helyzet mint amilyen nyugaton tapasztalható.