Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • mikike
    #446
    a te analógiád rossz
    persze ez nem csoda, hiszen egy nagy szűrőn (a tasgadás-én) kell keresztül jutnia mindennek

    1. ponthoz
    már mondtam, hogy nem tudom isten hogyan termett
    de épp az a bizonyíték a létezésére, hogy mi vagyunk (és amiről tudjuk hogy jött létre, az szintén termett)
    (utóbbi cáfolható lenne, ha tudnátok olyan dolgokat mondani, amiről tudjuk, hogyan és miért jött létre és az magától. de ilyen nincs.
    (szabolcs hülyeségére: a kövekről NEM TUDJUK hogy jöttek létre és miért))
    mint ahogy ha te nem lennél, nem lenne a programod sem.
    az aztán elfilózgathat rajta, hogy te hogy jöttél létre, de nem jut előbbre. a lényeg, ott is az, ha te nem lennél őt nem tudta volna elkészíteni senki.

    2. ha végtelen sok törvény lenne, ebből az következne, hogy semmi értelme nem lenne a fizikának/kémiának/gondolkodásnak, mert ami akkor tényleg BÁRMI megtörténhetne
    pl. hogy elengedek egy követ és nem lefele esik, hanem balra/jobbra/fel "véletlenül"
    de ez nem így van!
    mindennek van OKA!

    Offhoz: ez a te ateista meglátásod. Ha így lenne, akkor az életed egész értelme az lenne, hogy folyamatosan füvet szívj, hogy állandóan boldog legyél. Vagy ezt is csinálod?
    Aki tudja, hogy van isten, az tudja, hogy a jelenlegi élete csak egy fejlődési folyamat része és a halállal nem szűnik meg!
    Te már megint mateiralista szemlélettel jössz, de akkor újra feltenném a kérdést, hogy maga az anyag miért alakul át TV-vé, mielőtt megsemmisül? Ennek mi értelme van, te kis lombik?