nincs egy normális lány, aki nem csak külsőleg hanem belsőleg is kibírható
-
#4740
"Szerintem az emberi létnek az az aspektusa, ami ilyen ideákhoz (vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak) kapcsolódik -teljesen konvencionális. Emberi kreálmány. Ami szép, és jó, hasznos is, de csak emberi, és nem mentes hibáktól, és tévedésektől."
Erre alapozva javaslom a maradék értékek teljes devalválását. Mert minden érték csak délibáb. Kezdjük mindjárt az emberi méltósággal.
Aztán holnaptól ismét kezdődhet a klasszikus rabszolgaság... és a sárban való fetrengés...
"Egész civilizációkat pusztítottak ki emberségre hivatkozva."
Nem egészen.
Az csak az álca volt amivel a kóbor apácákat meg lehetett téveszteni.
"S így pőre gazságomat Bibliából
ellopott kacatokba burkolom
S szentnek látszom az ördög szerepében."
"hogy egy kedves kolléga fogalmazott:"
""Ha a királyi székben hivatott ember ül és belőle életadó szellem sugárzik, az emberek között nincs betegség, a háziállatokat nem támadja járvány, a gabonát nem lepi el a gyom és a rozsda, a tartományok hercegei nem viszálykodnak, és a nép között nincsen szükség büntetésre." - "Ha pedig az emberek között fellép a betegség, a háziállatok között a járvány, a gabonát ellepi a gyom és rozsda - azért van, mert az ég csillagai nem járják törvényes útjukat, de hogy az ég csillagai nem járják törvényes útjukat, azért van, mert a templomok csarnokait elhanyagolják."
Íme az analógia. Íme a dolgok között levő érzékfölötti azonosság, amelyet csak egyetlen ponton zavarjanak meg, az egész azonnal megzavarodik. A templom csarnokait elhanyagolják-keletkezik a járvány, a betegség, a rossz termés; a csillagok megváltoztatják pályájukat. Miért? Mert a háziállatok élete, az ember egészsége, a termés, a csillagjárás között rejtett azonosság van."