• Komolytalan
    #99
    Szerintem nem is Chello vs ADSL összehasonlítás a korrekt, hanem UPC vs T-* cégek. Ugyebár nem csak T-* ADSL van, hanem van pl T-kábel is, ami elvileg ugyanaz a technológia mint a UPC-é, gyakorlatilag meg egy rakás fos. Nekem irodában T-kábel van, nem sokan lógunk rajta, nem töltögetünk, és mikor formában van, akkor 1/5-e sebességet tudja durván ugyanazért a pénzért mint amit az otthoni chello (ez se céges előfizetés, mert nem éri meg ugyanazért 3x pénzt fizetni csak azért, hogy számla legyen róla). Egy hete esténként 1-2 órára kihagy. Biztos sávszélt akarnak emelni azzal, hogy kitiltják a felhasználók X%-át pár órára. Letöltésben nem érdekel a dolog, de mivel webre fejlesztek, feltöltésnél igen fájdalmasan érint amikor a T-kábeles neten 10-20 másodpercig vánszorog felfelé 1-1 anyag, vagy otthon felsuhan 2 másodperc alatt ugyanaz. Stabilitás meg nyilvánvalóan fontos volna. Ja, és T-kábel ügyfélszolgálat, elszállt net esetén: húzzam ki a modemet 1 napra. Azt hittem rosszul hallok, visszakérdeztem hogy 1 percre? Nem, 1 napra. Hátezhülyebazmeg.
    Szóval szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy ha van választási lehetőség akkor az ember inkább olyat választ, ami elkerüli a T-* cégek hálózatát. De ha nincs - pl ahol az irodánk van, ott nincs más, csak T-kábel - akkor szivacs. Otthon 1 másodpercig se volt kérdés, hogy UPC (pár eFt-ért drágábban, merthogy kábeltv is kellett), vagy ADSL.