• BiroAndras
    #94
    "Lehet valószínűtlennek nyilvánítani valamit, elméleti alapon, de igazi bizonyosság ugye a kísérleti bizonyíték."

    Természetesen, de nekem se időm, se kedven ilyenekkel játszani. Inkább megvárom, amíg más elvégzi a megfelelő kísérleteket.

    "A magyarázatkeresés NEM áltudományos önmagában!"

    Nem erről van szó, hanem hogy előnyben részesíted a kevésbbé valószínű magyarázatot csak azért, mert neked az a szimpatikusabb.

    "Olvasgass csak, én nem elégszem meg azzal, hanem inkább elébe megyek a dolgoknak, személyes tapasztalatok megszerzésével."

    Már sokszor mondtam, hogy a személyes tapasztalat önmagában nem sokat ér. Rendesen elvégzett kísérletekre van szükség. Ebben az esetben pl. egy tökéletes műkéz kellene, ami az emberi kéz hőtérképét pontosan utánozza. Ez lenne az egyik kísérlet, ami azt igazolná, hogy a hőáramlás önmagában is elég. Ezt félig megcsinálták (tökéletlen műkézzel).
    A másik felét, ami azt igazolná, hogy a hőáramláson kívül más hatás nincs, szintén elvégezték.

    "Persze elvileg átverhetnek, de ne félj, résen vagyok."

    Nekem úgy tűnt, hogy sokszor inkább érzelmi alapon döntessz, nem objektíven, ami nem a legjobb stratégia átverés ellen.