Ha a termékenkénti 30 cent kifizetése csökkenti a kevésbé hatékony reklámokra elköltött pénzösszeget, valamint növeli a vásárlói forgalmat, akkor még az is elképzelhető, hogy nem a vásárlóval fizettetik meg.
Ha a cég kereshet plusz 1000 forintot, akkor megéri kidobni 100 forintot. Ez ilyen dolog. Ez pedig ilyen szempontból piacfüggetlen, a magyar ember pont annyira fogyasztó, mint egy amerikai, és aki azt hiszi, hogy itt nem tömeges jelenség az impulzusvásárlás, az vagy burokban él, vagy naiv, vagy kómában van.
"Működhetne a dolog, hogy ingyen teszik rá, csak akkor komoly marketing gépezetnek kéne működni, és tényleg minden vásárlónak nyomni kéne minden szar reklámot, hogy vegyen valami olyat ami kompenzálja a matrica árát...mert ha nem akkor csőd."
Először is, nem csőd, hanem benchmarking, végső esetben reengeneering. Másodszor meg multiéknál (mondjuk az általad említett Tesco) elég komoly marketing-gépezetek működnek. Külön elemzések alapján működik a polcfeltöltés (mit hova, milyen magasra, melyik oszlopba, mekkora mennyiség legyen egyszerre látható), a plakátok elhelyezése, az árukapcsolás (a dvd-k mellett találd meg a dvdplayert, kicsit arrébb az mp3playert, a mellett az írható dvd-t, stb stb.), és még rengeteg minden.
Külön forgalmi térképek alapján pozicionálják az akciós termékeket (pl. két "felkapottabb" akciós termék között jó nagy távolságot kell megtenned, hogy sok más terméket is láthass), és még lehetne sorolni.
Ezek csak felületesen súrolták az elvégzendő feladatok teljes listáját. Gondolod, hogy nem szeretnének ők foglalkozni egy új technológiával, ha egyszerűbbé teszi/növeli a hatékonyságát a bolti vásárlásnak?