• Ulvar
    #2474
    Hát én azt a közvetítésben is mondtam, hogy Whincup és Winterbottom között az bizony versenybaleset volt. Frostynak adnia kellett volna helyet, úgy ahogy Courtney is csinálta a 2. futamon Gizzynél. Hülye szabálynak tűnik, de ha már a B oszlopnál van az előzni kívánó autó akkor onnantól már engedékenyebbnek kell lenned. Ha ráhúzol és forogsz, akkor így jártál. Ezt ezért nem büntették. Ez nem egy egyértelmű szituáció. Míg Scotty egy egyértelmű szabály ellen vétett, azt mindenkinek ismernie kell. Lekapcsolják a lámpát akkor onnantól libasor. Kész. Ha az van leírva, hogy ha ezt nem tartod be, akkor bünti jár, akkor így jártál, akárcsak a vágások esetében. Van egy pályaszabály. Erről beszélnek a drivers briefingen is. Senna sikánt túl sokszor levágod, akkor PLP, kész. Ehhez képest ugye Reynolds versenymérnöke pattogott, hogy az ő pilótája kapott ilyen miatt büntit, míg Whincupékat futam után vizsgálják...hát bazdmeg... :D Majd megnézem amikor Reynolds ebbe a helyzetbe kerül mit fog mondani, már nagyon várom.