2613
  • Ingy2
    #2493
    Nacionalisták szabotálták a szivárványos Holden fékrendszerét
  • Dietrich
    #2492
    Fék hibát mondta vagy beragadt gázpedált?..
  • Dietrich
    #2491
    Hasonló baleset történt már Phillip Islanden. Ott is teke bábuként ütötte ki Premat, Courtneyt ráadásul a vezető oldalnál.


    aki Courtney mögött jött ennyit látott az egészből.
  • Ingy2
    #2490
    Nem egy szerencsés típus, pedig még a 2010 évek elején piszok gyors volt asszem Garry Rogers csapatában. :(
  • Ulvar
    #2489
    Szegény Lee mindig beszopja...
  • Ingy2
    #2488
    Aszott szerencse, hogy nem a vezető oldali ajtót építette bele Holdworthsbe
  • Dietrich
    #2487
    Nick Percat nagy balesete 250km/h tempónál Lee Holdsworthal a Melbourne-i 1. futam vége felé! Szerencsére mindenki megúszta ép bőrrel.
  • Dietrich
    #2486
    Hétvégén F1 betétfutam lesz csak a Supercars, szokás szerint pontokat nem, de pénzdíjakat osztanak.
    Péntek
    R1. 03:50 - 04:20 /13 kör
    R2. 07:50 - 08:20 /13 kör
    Szombat
    R3. 05:20 - 05:55 /13 kör
    Vasárnap
    R4. 03:05 - 03:35 /13 kör
    stream
  • bmwcrash
    #2485
    Kissé késő, de azért valami:D
  • Dietrich
    #2484
    Spiler adásból nem derült ki, de mint köztudott Penske a szállítmányozási vállalatával kapcsolatban került képbe a V8SC-nél és szállt be a buliba az akkor még fekete festésű Fordba.
    Majd az USA-beli fő szponzorának köszönhetően a Shell, Ausztráliában is állja a ceh egy részét így lett Shell Power Racing a csapat neve. :)
    amerikában 2022-ig hosszabbított a Shell így remélni lehet, hogy itt is sokáig marad még Penske.

    Shell and Penske Corporation announced today a multi-year extension of their ongoing business, technical and motorsport alliance that includes continued sponsorship of Team Penske’s cars in the Verizon IndyCar Series.
    Three-time Indianapolis 500 winner Helio Castroneves will continue to represent the Shell and Pennzoil brands in 2017, for the sixth consecutive season. Castroneves will drive the No. 3 Shell V-Power NiTRO+ Chevrolet at the 101st Running of the Indianapolis 500 presented by PennGrade Motor Oil on May 28. Shell and Pennzoil will also be associate sponsors on all Team Penske cars competing in the Verizon IndyCar Series.

    Shell and Pennzoil will continue sponsoring Team Penske entries in the Verizon IndyCar Series and Monster Energy NASCAR Cup Series through the 2022 season and beyond. Shell and Pennzoil will also continue to be the preferred supplier of fuels, lubricants and related products to the Penske organization.

    Utoljára szerkesztette: Dietrich, 2017.03.08. 22:07:11
  • Dietrich
    #2483
    A gumi füstölésre ami annyira tetszett Gyulámnak...tavaly és azelőtt kiosztottak Frostynak és Whincupnak 3000-3000 AUD büntetést, mert a tíltás ellenére rajzolták a bajnoki köröket, de ők leszarták ünnepelték a futamgyőzelmüket. ;)

    Az Opel/Vauxhall eladása ne befolyásolja az új Commodore 2018-as bevezetését a Supercars bajnokságban.
    ew Commodore still on track for 2018
  • Dietrich
    #2482
    Beröccent egy rossz hír..13 éves negatív csúcs dőlt meg a hétvégén.
    Szombaton láttam, hogy nagyon foghíjasak a lelátók, de vasárnap is azok voltak ami eddig nem volt...

    The Clipsal 500 Adelaide recorded its lowest crowd in 13 years over the weekend. What does Supercars and the event need to do to reverse the trend in 2018?
  • Dietrich
    #2481
    Azért ne hogy azt hidd ez mindig így lesz. :D
    Most csak azért mehetett szombaton 15:45-től mert az IMG-nek köszönhetően nem adhatott a Spiler 16:00-tól PL-t.
  • RatBaG #2480
  • Ulvar
    #2479
    Hát ilyen mindenkinél van. Tavaly Frosty Hidden Valley 2. futam...mint valami amatőr balfasz :D. Ráadásul címvédőként. Botrányos volt azon a futamon, két boxutca áthajtást kapni egy futamon azért az menő. Nem Whincupot akarom védeni, de ilyen "bold" manőverek mindenkinél vannak. Vagy összejön vagy nem. Vagy lesz bünti vagy nem. Amúgy idén eltörölték a redressing rule-t. Már nincs az, hogy ha valakit megpöckölsz meglöksz és ezáltal pozíciót szerzel, de visszaengeded, akkor nem vizsgálják az esetet, és nincs bünti. Egyszerűen azért, mert nagyon nem volt egyértelmű az egész, sokszor kapott valaki büntit, más meg nem, ugyanezért a manőverért. Helyette most külön vizsgálóbizottságot hoztak létre ezen esetek vizsgálására. Ha szabálytalannak látták az illetőt, akkor időbüntetést kap (5-10-15 mp stb.) a futam után.
  • zolee145
    #2478
    Azért nem rossz, tv-ben, sőt hd-ben, sőt magyar kommentárral v8-at nézek. Jó, nem v8-at, de ez még akkor is v8. :)
    Mindezt emberi időben. :D
  • Ingy2
    #2477
    Azért Whincup sokszor túlbecsüli a képességeit mert volt jó pár torpedós balesete pl. tavaly amikor Gizzyt fúrta meg. Meg ismerhetné Frostyt, hogy mennyire merev(gyors pilóta de néha nincs képben, hogy mi zajlik körülötte), nem fog helyet hagyni.
  • Ulvar
    #2476
    Persze, én is azt néztem először hogy Whincup nagyon középre sodródott, mert a rázó megdobta, de hagy egy kis helyet Frosty akkor nem is biztos hogy elmegy Frosty és contact sincs, mert utána jön a jobbos (kettő is). Ott picit kivezeti Whincupot és a 8as előtt még tuti Frosty vezet. Szerintem túlbecsülte magát Frosty, úgy érezte nincs eléggé mellette Whincup és az íven akart fordulni. Hát...ez nálam versenybaleset, de ez csak én vagyok :D Elsőre amúgy én is azt mondtam hogy Whincup büntis.
  • Ingy2
    #2475
    Sztem, meg Whincup tudott volna picit szűkebben fordulni(vsz vissza kéne néznem de úgy rémlik), mondjuk az is igaz hogy Frosty is hagyhatott volna több helyet, de ritka az a pilóta aki szándékosan helyet akar hagyni a másiknak. Verseny helyzetben kicsi a pöcse mindenkinek(Arra építeni, hogy valaki helyet fog hagyni a másiknak elég merész).
    Utoljára szerkesztette: Ingy2, 2017.03.06. 21:05:33
  • Ulvar
    #2474
    Hát én azt a közvetítésben is mondtam, hogy Whincup és Winterbottom között az bizony versenybaleset volt. Frostynak adnia kellett volna helyet, úgy ahogy Courtney is csinálta a 2. futamon Gizzynél. Hülye szabálynak tűnik, de ha már a B oszlopnál van az előzni kívánó autó akkor onnantól már engedékenyebbnek kell lenned. Ha ráhúzol és forogsz, akkor így jártál. Ezt ezért nem büntették. Ez nem egy egyértelmű szituáció. Míg Scotty egy egyértelmű szabály ellen vétett, azt mindenkinek ismernie kell. Lekapcsolják a lámpát akkor onnantól libasor. Kész. Ha az van leírva, hogy ha ezt nem tartod be, akkor bünti jár, akkor így jártál, akárcsak a vágások esetében. Van egy pályaszabály. Erről beszélnek a drivers briefingen is. Senna sikánt túl sokszor levágod, akkor PLP, kész. Ehhez képest ugye Reynolds versenymérnöke pattogott, hogy az ő pilótája kapott ilyen miatt büntit, míg Whincupékat futam után vizsgálják...hát bazdmeg... :D Majd megnézem amikor Reynolds ebbe a helyzetbe kerül mit fog mondani, már nagyon várom.
  • Ingy2
    #2473
    Legnagyobb baj, hogy Scotty sem értette :D javítani kell a kommunikáción :) Egyébként a bírákkal is kezdeni kellene valamit, míg Whincup kérdéses módon forgatta ki Frosty-t és nem kapott semmit addig Scotty azért kapott áthajtásos büntetést mert amikor a safety car tetején kialudt a lámpa (8-as kanyar után) melegíteni merte a gumikat (semmit nem nyert mert ez még messze történt a start/cél vonaltól).

    @ Dietrich: Viselkedésükre értettem, hogy nagyképű. Anno Bovinál asszem bent voltunk a garázsban(Hunring), míg Palik Laci képes volt bemutatkozni és illedelmes volt addig Gyula pont semmibe vett senkit. Szujó meg asszem Jan Magnussent röhögte ki, hogy csak 18. lett az ALMS versenyen(Ez akkor volt amikor Kevin kezdte az F1-et), csak tudni kellett volna hogy kategória (GTLM) első lett. Nem szeretem a tudatlan de vadtamajkó paraszt embereket.
  • Ulvar
    #2472
    Ludoval egy bajom van. Nem értem mi a faszt akar mondani a rádióban :D :D :D. De még interjúknál is problémáim vannak néha. De Skaife bácsiéknak is :D

    #2470 valljuk be, hogy aki életében nem nézte a sorozatot, annak elsőre az egész nagyon nehéz. Én nagyon meglepődtem hogy Gyula ennyire felkészült volt, nem számítottam rá. Tudom sokan szeretik fikázni őt, én is bevallom régen megtettem, mert a Palikos korszak nekem se tetszett...de...ami az ő fejében van, hogy hogyan kell közvetíteni SZERINTE egy ismeretlen autósportot több ezer embernek, azzal egyet kell értenem, hisz ő van ebben az egészben több mint tíz éve. Szóval majd össze kell azt hoznom a mély szakmaiságot a háttértörténetekkel, de egyszerre a kettőt nem lehet, úgyhogy utóbbi lesz valószínűleg erőltetve a TVben és a blogon meg a mélyebb szakmaiságok. De majd még kitalálom.
  • Dietrich
    #2471
    ezeken a Fordokon nem nagyon csiszolnak mar, nagyon rebesgetik a Mustangot mert engedni fogjak a ket ajtos autokat, hogy ne veszitsek el a gyartot. Viszont ez meg nem igazan tetszik az ausztral szurkereknek mert az mar nem tura hanem GT baknoksag lenne szerintuk.

    Gyulam nem lehet nagy kepu mivel.most tanulja meg csak ezt a bajnoksagot, eddig nincs vele gond. Szepen elmondta ugyanazokat amit tegnap Ulvar mar elmondott. :D
    De azert a Spiler bekaphatja, hogy nem adjak Melbounet mert nem szamit bele a bajnoksagba....
  • Dietrich
    #2470
    nem kene bonyolitania, mert az auszik hol Gisbergent hol SVG-t mondanak vagy Winterbottomoznia sem kellene, eleg lenne xsak Frostyt mondania. Meg ugye Craig, Scotti is egyszerubb lenne. :)
    Majd Ulvar megneveli. :D
  • Ingy2
    #2469
    Meg is látszik, hogy ott van DJR-ben. Van még mit csiszolni a Fordokon, mert nem nagyon szeretik a kanyargós részeket :)

    @Dietrich: Végre jó volt a VLC, ha lenne akkor se nézném a magyar közvetítést. Crompton/Skaife pároshoz már hozzá szoktam. Czollnertől meg Szujótól a hideg futkos a hátamon, nem elég hogy debilek, beképzeltek is.
  • El Gigante
    #2468
    nyami:)
  • Szabi #2467
    azám, AE86 Levin
  • El Gigante
    #2466
    a másik autó corolla?
  • El Gigante
    #2465
    ez a honda a múltkori bathurst futamon is csinálta a fesztivált:D
  • Szabi #2464
    az utolsó 20körben azon röhögtem ahogy a mekláknin-meklóknin-megloknin váltakozott :D

    okés, furcsa nevek, okés, fogalmam sincs, hogy mi lenne a helyes kiejtés.. de azért mókás volt ahogy mondatról mondatra más lett a neve :)
  • RatBaG #2463
    nekem az állandó kártni-kórtni küzdelem eddig a kedvencem.
  • RatBaG #2462
  • Szabi #2461
    sén van gipszberger és szkott mekláknin nagyot csatáztak, jó verseny volt :D

    Gyula remélhetőleg idővel majd egy néven fogja hívni a pilótákat és nem mindegyik mondatban kipróbál egy új verziót :)

    mondjuk mentésségére szóljon.. nem találtam még olyan videót ahol normálisan hallani lehetne a poilóták neveit
    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2017.03.05. 14:11:45
  • Szabi #2460
    teljesen ráérek majd délben megnézni, főleg hogy még fizettem is érte :D
  • Dietrich
    #2459
    Teljesen jo most a VLC-s stream.
  • RatBaG #2458
    http://www.supercars.com/videos/super2/josh-kean-and-kurt-kostecki-collide-at-race-start/
  • RatBaG #2457
    http://www.supercars.com/videos/support-categories/huge-touring-car-masters-crash-in-adelaide/
  • Dietrich
    #2456
    Így a legjobb, mert vannak akik angolul is tudnak, ráérnek utána is elmondani mi hangzott el. :)
  • Dietrich
    #2455
    Nálam nem volt gond a hanggal.
    Viszont mint tapasztalt V8SC streames mondom :D nem egy nemzetközi adást kaptunk, hanem az ausztrált! Abban nem lenne pit interjú verseny közben vagy az auszik nagyon rendesek, hogy kiadták a nemzetközi sávra. :)
    Így faszán képben lehetnek azok is akik nem a helyszínen vannak.
  • atiwrc
    #2454
    T-home sat-on nem halottam ilyet, viszont a kocsik hangján lehetett volna kicsit emelni, halknak tűnt, pedig mikor a boxban a kerékkulccsal dolgoztak az elég hangosnak tűnt. Mondjuk az is igaz, hogy ha meg hangosabb lett volna, akkor a helyszini kommentátort nem lehetett volna "túlkiabálni'", bár általában nem próbáltak meg szinkrontolmácsot játszani :)