MNASZ Autós Gyorsasági OB
  • fb2
    #587
    Nem akarok 'beleszolni' amit Misu es Alexease mond, mert mivel nem nagyon vagyok jartas a magyar autosportban.

    Viszon az en 'humble' velemenyem szerint:

    - Amig a versenyzes csak a milliomosoknak van megengedve, nehez lessz talalni uj fiatal versenyzoket. A Seat Cup nagyon jonak hangzik, es az autot nagyon komolyak. De tenyleg ki birja ezt kifizetni? Ahogy Alexease mondta: media stars, szemelyisegek, cegvezetok.......

    Persze ezek az autok dragak, a profit nagy rajta, es ha van cegvezeto, szemelyiseg aki kifizeti, akkor ez 'fast money'. vagy 'take the money and run'. ez a profit nagy, gyors, viszont 2-3 ev utan leszz eleg gazdag aki ezt ki birja fizetni? ki tudja....

    Viszon ha a focus az "olcsobb" szerian van, mint pl Suzuki swift vagy hasonlo, igy az elkepzelheto hogy egy 15-18 eves szulei ki birjak fizetni ezt es ha van tehetseg, akkor van lehetoseg. ki akar nezni valami kover sor hasu gazdagot a versenyben? nem hiszem hogy sokan. viszont elkepzelheto hogy tobben erdeklodnenek mikor a fiatalok versenynek. goldoljatok el: szulok, baratok, osztaly tarsak mind jonnek a palyara nezni a fiatalokat!

    A masik dolog az, hogy korozni a Hungaroring en az jo, de allandoan ott versenyezi az unalmas. Tudom hoghy Magyarban nincs tobb palya, de ha a Csehekkel lehetne eggyutt mukodni vagy az osztrakokkal, akkor ez adna alkalmat arra hogy egy magyar nevet lehetne olvasni a kulfoldi ujsagokban. Ismet: tobb magyar erdeklodes lenne.

    Misu kerdezte hogy 'miert mentunk magyarba' a formula bmw utan stb. es ez jogos kerdes. A magyarok azt gondoljak hogy ez egy 'step-back' volt. Viszont itt Amerikaban az hogy egy versenyzo megy egy szezont Europaban, az nagy dolog. tokk mindegy hogy magyar, nemet orszag, osztrak stb.. ez mind Europa.
    Ezert mentunk magyarba, mert most monthatjuk hogy "versenyeztunk Europaban"....ami egy nagyon jo 'marketing' lepes ami jon eleg nagy 'respect' el. :D

    Szerintem kellene felallitani tobb, 'olcsobb' Markakupa sorozatot. Suzuki, Mazda(?) Opel(?) stb. ami 4 mill HUF alatt maradna. Akkor sztem tobb erdeklodes lenne.

    .....velemenyem szerint.

    ps. vannak kepek a hegyi versenyrol? kosz