Autószerelés
  • Ferenccc
    #485
    Sziasztok!!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni,nem indul a kocsim:(
    Van egy 2001-es Seat Cordobán 1.4-es MPI motorral,tudom ez nem az az oldal ahol seatok vannak,de a motor szinte egy és ugyan az mint a volkswagenekbe,na szóval az történt,hogy a minap 3-hét útán be inditótam a kocsit,pöccröff,persze mert az akksi meleghelyen volt tárolva,na és menet közbe kigyúladt az olajoskanna a müszerfalon,megáltam abba hagyta,érezhetően gyengének tünt a kocsi,aztán indultam tovább megint fel villant ismét megáltam abba hagyta,na mondom nem érdekel aztán mikor megint elindultam már gyorsabbnak tünt akocsi,persze egy darabig nem villant fel,aztán megint elkezdett csipogni,meg villogni hirtelen eltünt majd az akksi lámpa kigyulladt és hirtelen le blokkolt a kocsi vége,minden elsőtétült,egyböl ki ugrottam motortető fel,füstött nem észleltem de nagyon meleg volt a motor a szokotnál jóval meleg volt és kb.1 max 2 kilómétert mehettem vele,na és mikor blokkolt a kocsi az volt a legszebb,hogy a kerekek is blokkoltak és még az út szélére se tudtam le huzodni,na de szó miszó probáltam be inditani semmi reagálás,otthagytam haza sétáltam hajnali 3-kor nem sok mindenki ért rá,aztán másnap haza huztak,3-asba be csaptam kuplung tövig a kerék nem forog áll egy helybe ,mikor felengedtem a kuplungot a kocsi meg se nyikkan,de a kerekek elkezdtek forogni,itthon probáltam inditózni és csak kattogni,nem pörgeti kattan egyet azt le dob,és az a legszebb,hogy az akksit jelzi a müszer falon más semmitse csak az akksit,hiába probáltuk be tolni semmi reagálás,de az akksi az kb féléves és be raktuk egy ladába pöccröffre indult a kocsi,nagyon szépen kérlek titeket,hogy valami tippet,tanácsot valami okosgondolatott adjatok kölcsön..
    Apropó akik szemügyre vették a kocsit azok azt mondták,hogy öninditó a kattanásra,valami gond van az öninditóval,akiknek meg le írtam azok pedig azt mondták,hogy beégtek a dugattyúk,na akkor most ilyenkor mi a hejzet kinek lehet igaza???
    Akik látták és hallották a kattogást,bendixre,szénkefére,összeéget kábelekre,meg valami tekercselést mondtak..
    Szóval kérném segítségeteket,hogy most mi tévő legyek,már kétnapja probálom szétszedni eljutni az öninditohoz,aztán majd ha sikerül akkor valamivel okosabb leszek,de ha tényleg off a motornak akkor inkább nem szenvedek vele:S:(
    Természetesen már késő szóltak,hogy besürüsödhetett az olaj,de akkor kérdem én mikor ráadom a gyújtást mért nem jelez semmit csak azt a szar akksit??
    Előre is köszönöm a válaszotokat..