• BiroAndras
    #136
    "Jó , titoktartási talán érthető, de mai napig nem oldották fel, és ma már kit érdekel mit mondanak ez az Oroszoknak, nem?"

    Vannak még a II.VH-ból is titkosított műveletek és technológiák. Egy részét nemrég oldották fel. Pl. nem lényegtelen részlet az Enigma körüli kavarás, ami 50 évre titkosítva volt. A kormányok szeretnek titkolózni és ilyen esetekben meg is tehetik.

    "Hát azért a 6-7 óra adásszünet akkor is durva."

    Én eddig nem is hallottam erről. De simán hihető. Nem volt olyan egyszerű az adás közvetítése, mint ma.

    "Optika optika..persze, van ebben is igazság, de csinálsz innét 1 fotót a Földről, aztán egyet a Holdról, a holdról nehogymár kisebb legyen a Föld mint a Földről a Hold akármilyen is az optika..."

    Nem az a lényeg, hogy milyen az optika, hanem az, hogy NEM UGYANAZ az, és nem egyforma a beállítás.

    "Hogy a bánatba vették fel a filmet? Úgyértem a szalag hogy bírta a közel -200 fokot? Na+a villanymotor csapágyazása."

    Ehhez nem értek. Biztos meg tudták oldani valahogy. Pl. nappal sokkal melegebb van. Megfelelő hőszigeteléssel elég sokáig működhetett a cuccos. Mivel nincs levegő, egyébként is elég lassan hűl le/melegszik fel.

    "Ja+ugye látható kintről ahogy sétál le Amstrong a lépcsőn. Na de kívülről ki vette videóra ha ő volt az első?"

    Kívülre rögzített kamera.

    "A fényképeken az árnyékok össze-vissza dőlnek."

    A terep egyenetlensége miatt.