Peugeot
  • gordon 24
    #258
    No a tehetséges autószerelés története:

    Szóval.. Van egy céges Peugeot Partner, ugye amiről kérdeztem. Ez egy flotta kezelő gépe, a cégünk meg tőlük bérli..(én használom 3.1/2 éve, újonnan kaptam)

    Előjött a motorjában egy zörgés ami elég csúnya hangot adott. Jött a téli gumis átszerelés mondták, hogy elviszik.. Oké, de ha elviszitek, csináljátok meg ezt a zörgést, meg a fékjeit is nézzétek meg.

    Oké..

    Eltelik egy hét jön vissza a gyerek, megvan beszélve, hogy hozza.. Majd telefonál ki kell cserélni a kuplung bovdent (ugye ez nem volt bent a hiba listában).. Mondom okés..

    Eltelik még 2 nap jön vissza a tütü..

    (ugye még egyszer a hiba lista:
    Fék:
    Zörög:)

    Beülök: Kuplung pedál iszonyat kemény, lent fog a kuplung, nem jön fel tökig a pedál.
    Beindítom, nem zörög okés. Az:D más meg minden, kinyitom rosszul vannak visszatéve a műanyag szívó csövek stb stb.. Megigazgattuk..

    Másnap kivertem a balhét a cégnél.. Felhív a csóka, hogy hát oké, de hogy akkor valszeg szétment a kuplungja:D (mitől??:D)

    kuplungot kell cserélni.. Oké.. Elvitték kicserélik.. Visszahozza..
    Megint szarok a műanyag csövek, megint összeraktam jól. Kuplung pedál ugyan olyan szar, csak puha.. Megint felhívtam őket megint kivertük a palávert.. A döntés, hogy semmit nem tudnak csinálni vele:D

    Erre apuval szétszedtük a pedált, rosszul volt benne a rugó. Beraktuk rendesen de még mindig nem jön fel a pedál:D Hát akkor pasz.

    Mondom nem hiszem el, bementem a pegoba.. Mondom a csávesznek, hogy mi van az ember egy 10 es villáskulccsal kb 2 perc alatt rendbe tette...


    Tehát a mérleg..

    Kicseréltek teljesen feleslegesen egy kuplung szerkezetet egy tárcsát.
    Szárrá szerelték a motort, mivel azóta ha megmelegszik néha felpörög kinyomott kuplungnál és ALAP gázpedál állásnál.

    A hibák egy része elhárítva.. Csak csináltak bele még vagy 5 t..

    Úgyhogy most hétvégén még megpróbáljuk rendbe rakni ezeket a dolgokat.. Talán sikerül..

    Hát ezek a magyar profi flotta kezelők, és remek szerelőik..

    Jahh! És retkesen üres tankkal hozza vissza, dohány szagú belső résszel, minimum szint alatti hűtővízzel:D
    És természetesen én vagyok a hülye hogy szólok..:D

    Szerintetek?:D