264
Peugeot
  • gordon 24
    #264
    Köszi az infókat! Írok oda is, majd meglátjuk mit írnak. Keresgéltem dolgokat de egyelőre rosszat nem igen találtam. :-D
  • kemszi2
    #263
    Helo!

    Olajcsere intervallumra kell odafigyelni,nem tudom hogy az 1.6 hdi -nek mennyi,nekem egy 308-asom van 1,6 vti, a gyári előírás 30 ezer km,én 10 ezrenként cserélem,most 140 ezer kmnél járok vele hiba nélkül.
    Az 1,6 hdi egyébként egy jó motor/fordokba is szerelték sokáig/,a DPF (részecske szűrő) szeret hibát jelezni,néha elég ha csak meghajtod rendesen és utána jó lesz(legalább is eddig amiket olvastam az alapján néhány tulajdonostól anno)
    Szerintem ha normálisan volt használva el kell mennie 250ezer kmet gond nélkül,de ugye használt autónál ezt nem lehet kiszámítani.
    5008-as fórum itt lehet több infőt kapsz
    Ja és az automatát kerülném
  • gordon 24
    #262
    Sziasztok!

    Szeretnénk vásárolni egy P. 5008 at 1.6 HDI motor az euro 5 ös Részecske szűrős verzió.

    Taxinak készül az autó tehát jelentős kilométer futása lesz illetve 90-95% ban városi használatra lesz használva. Jelenleg ha lehet hinni a kilométerórának (ezt holnap alvázszám alapján megpróbáljuk leinformálni.) akkor most 80000km van benne. (nem kereken természetesen mert az tuti kamu :-))

    Szóval érdekelne a véleményetek az autóról. Mik a hibák, mire kell oda figyelni, mennyi az a futás ami után romba dől ha van ilyen stb stb. Tehát minden amit tudni érdemes erről az autóról.

    Előre is köszönöm..

    Üdv. Peti
  • lemezlovas91
    #261
    valaki tudna segíteni?van egy peugeot 405 1.6 benzin 89-es em.sehol nem találok a biztosítékokhoz leírást hogy melyik mihez való,és még van 1 jobb első beszorult ajtóm.
  • kemszi2
    #260
    már ha esetleg valaki olvassa a topikot :)
  • kemszi2
    #259
    csak gratulálni tudok nekik :)
    ilyen ha a szakértelem helyett csak a lehúzás megy:D egy francia autó amúgy is megkívánja a megfelelő szervizelést ,mert ha nem kapja hamar meg tudja bosszulni
  • gordon 24
    #258
    No a tehetséges autószerelés története:

    Szóval.. Van egy céges Peugeot Partner, ugye amiről kérdeztem. Ez egy flotta kezelő gépe, a cégünk meg tőlük bérli..(én használom 3.1/2 éve, újonnan kaptam)

    Előjött a motorjában egy zörgés ami elég csúnya hangot adott. Jött a téli gumis átszerelés mondták, hogy elviszik.. Oké, de ha elviszitek, csináljátok meg ezt a zörgést, meg a fékjeit is nézzétek meg.

    Oké..

    Eltelik egy hét jön vissza a gyerek, megvan beszélve, hogy hozza.. Majd telefonál ki kell cserélni a kuplung bovdent (ugye ez nem volt bent a hiba listában).. Mondom okés..

    Eltelik még 2 nap jön vissza a tütü..

    (ugye még egyszer a hiba lista:
    Fék:
    Zörög:)

    Beülök: Kuplung pedál iszonyat kemény, lent fog a kuplung, nem jön fel tökig a pedál.
    Beindítom, nem zörög okés. Az:D más meg minden, kinyitom rosszul vannak visszatéve a műanyag szívó csövek stb stb.. Megigazgattuk..

    Másnap kivertem a balhét a cégnél.. Felhív a csóka, hogy hát oké, de hogy akkor valszeg szétment a kuplungja:D (mitől??:D)

    kuplungot kell cserélni.. Oké.. Elvitték kicserélik.. Visszahozza..
    Megint szarok a műanyag csövek, megint összeraktam jól. Kuplung pedál ugyan olyan szar, csak puha.. Megint felhívtam őket megint kivertük a palávert.. A döntés, hogy semmit nem tudnak csinálni vele:D

    Erre apuval szétszedtük a pedált, rosszul volt benne a rugó. Beraktuk rendesen de még mindig nem jön fel a pedál:D Hát akkor pasz.

    Mondom nem hiszem el, bementem a pegoba.. Mondom a csávesznek, hogy mi van az ember egy 10 es villáskulccsal kb 2 perc alatt rendbe tette...


    Tehát a mérleg..

    Kicseréltek teljesen feleslegesen egy kuplung szerkezetet egy tárcsát.
    Szárrá szerelték a motort, mivel azóta ha megmelegszik néha felpörög kinyomott kuplungnál és ALAP gázpedál állásnál.

    A hibák egy része elhárítva.. Csak csináltak bele még vagy 5 t..

    Úgyhogy most hétvégén még megpróbáljuk rendbe rakni ezeket a dolgokat.. Talán sikerül..

    Hát ezek a magyar profi flotta kezelők, és remek szerelőik..

    Jahh! És retkesen üres tankkal hozza vissza, dohány szagú belső résszel, minimum szint alatti hűtővízzel:D
    És természetesen én vagyok a hülye hogy szólok..:D

    Szerintetek?:D
  • gordon 24
    #257
    Köszi..

    Megnézegetem majd.. Idegesít nagyon:D
  • kemszi2
    #256
    ide tudsz reggelni
    http://public.servicebox.peugeot.com/do/logout
    a sima bontások ingyenesen elérhetők
  • gordon 24
    #255
    Hali!

    Van itt valakinek Peugeot Partnere? 1.6 HDI és a régi fajta, tehát nem a nagy kasztnis, hanem az előd.

    Az érdekelne, ha van esetleg ilyenetek, hogy a kuplung pedáljában van egy rugó. Aminek elvileg az a szerepe, hogy pedált visszahúzza, meg hát ilyen nyalánkásogok..

    Nahh most ez egy céges tütü, és hát a flotta kezelő cég akkora balfasz, hogy az embertelen. Most cseréltek benne kuplungot, meg bowdent, de azóta recseg ropog a pedál ahogy nyomod. Szóltam nekik elvitték megint csináltak valamit ugyan olyan szar.

    Na most mi megfogtuk, kiszedtük ezt a rugót és megfordítottuk. Azóta nem recseg, viszont nem jön 100% ig fel a pedál, csak kb 70% ig.. Érdekelne, hogy ez a rugó hova van beakasztva, illetve hogy kellene állnia.

    Ha esetleg van ilyen tütütök itt, vagy egy robbantott rajzotok róla, akkor azt kérném, vagy ha az első verzió van akkor léci fotózzátok már le, és linkeljétek be a képet.

    Nagyon megköszönném!

    Üdv:
    Peti.
  • kemszi2
    #254
    rcz beltér
  • kemszi2
    #253
    308 Gti
  • kemszi2
    #252
    csak hogy egy kicsit feldobjam a témát
    508
  • kemszi2
    #251
  • cardeneu
    #250
    Elindult egy új fórum Ez a fórum a szerelők és gépjármű tulajdonosok között teremt kapcsolatot! Bármilyen gépjárművel kapcsolatos problémát belehet írni melyekre szerelők válaszolnak! Minden márka rendszerezve és jól átláthatóan fent van az oldalon ezzel is könnyítve a felhasználók dolgát! HA egy autótípust nem találsz csak nyiss egy új témát! És még sok más érdekesség pl. keres kínál, kiegészítők! Mindezt teljesen ingyen ingyen! Mindenki figyelmébe ajánlom! Próbálja ki!

    www.carden.eu
  • kemszi2
    #249
    nem baj 2 év múlva megköszöni lehet:D
  • Bikermanus
    #248
    A fene, tényleg :D
  • kemszi2
    #247
    a szándék a fontos:)
  • prezi
    #246
    2 éve írta... :D
  • Bikermanus
    #245
    Ja, most nézem már el is múlt! Akkor kimaradt! :)
  • Bikermanus
    #244
    No az nagy szívás! :) Remélem nálunk kimarad!
  • Bikermanus
    #243
    Hali! Holnap utánna nézek a szervizboxban írd meg az alvázszám utolsó 8 karakterét!
  • sumi552
    #242
    Sziasztok!

    Nyílt hétvége lesz a Duna Autónál, november 21-22-én(szombat-vasárnap)!
    14 autómárka egy helyen!
    Lesz Off-road és SUV akció is!

    www.autovaros.hu
  • kemszi2
    #241
    a tanulmány végre megvalósul :) nagyon bejön ez a kis gép nekem
  • baguette
    #240
    Peugeot RCZ!!! Ezen pár kép alapján elég izgalmasnak ígérkezik: www.autobild.hu/cikk/peugeot-rcz-alombol-valosag-1201
  • fendtfan2008
    #239
    okés köszi!!!!!!!!!!
  • kemszi2
    #238
    Itt megtudják neked válaszolni.Több Pug 206 tulaj van ott mint itt:)
  • fendtfan2008
    #237
    helosztok !!!!!!!! az szeretném kérdezni a peugeot 206 os autonak vannak 1 gyengéi,esetleg olyan alkoto részek amire oda kell figyelni?
  • Gaben78
    #236
    Tinnye lefújva :(
  • kemszi2
    #235
    május 30 2. Sümegi peugeot találkozó sok programmal ;)
  • Gaben78
    #234
    Pünkösd vasárnap,Tinnye, Üvegtigris 306 tali ha igaz
  • origo24
    #233
    Tisztelt Eladó!

    Érdekelne a P-box, hogy még eladó-e? A következő telefonszámon vagy e-mail címen küldjön már nekem egy választ, hogy megvan-e még.
    E-mail: [email protected], telefonszámom: 06-20-9733-455.

    Köszönettel Juhász Zsolt.
  • top
    #232
    van egy eladó P-box chiptuningom HDI 110 lovashoz ha valakit érdekel irjon olcsón adom!
  • Talpiszkusz
    #231
    Hali. Nem tudna valaki olcsón pótkereket Peugeot Boxerre?? a 2008-as modellre. sajnos lelopták. :S
  • JGTC
    #230
    végül is nem győzött de azért befűtött az audinak szépen, jó ez elsőre
  • DJ BP
    #228
    jah, tényleg :D
  • JGTC
    #227
    naná! ott van oldalán
  • DJ BP
    #226
    HDI lesz ez is, nem?
  • JGTC
    #225
    Ez megy Le Mansba? (győzni:)
  • EDDY A KIRÁLY
    #224

    tátva mrat a szám !