• Kornan
    #61
    A kormányok tesznek az egészre,vannak saját problémáik,nem foglalkoznak nagyon a környezetvédelemmel.Nézzük az usa szemszögéből,ha abbahagyná a kőolaj használatát attól még a többi ország használná és ezáltal csökkenenne az előnyük,ami által a befolyásuk is.Most itt mindent az olaj működtet és ez addig nem fog megváltozni míg el nem fogy.Egyre nehezebb lessz kitermelni,a végén már csak az oceánok mélyéről méregdrága olajfúrótornyokkal.Azt is el tudom képzelni hogy lessz még hábórú az olajért.Egyre csak drágulni fog addíg mig csak a gazdagabbak engedhetik meg maguknak.És itt lépnek a képbe az alternatív energiaforrások.Vegyük pl az autót.Mikor már a benzin és a többi kőolajszármazék ára a mostani többszöröse lessz,megéri majd befektetni alternatív üzemanyagokba.És szép lassan leváltja a kőolajszármazékokat.Persze a szegényebb országokban tovább fogják használni de végül ott is váltás fog bekövetkezni.És már csak a múzeumban és gyűjtőknek lessz belső égésű motoros járműve.De azt is el tudom képzelni hogy ha már megtörtént a váltás rendeleteket vezetnek be a belső égésű motorok használata ellen,de szerintem egyszerűen hagyják hogy kimenjen a piacról.Úgyis csak nehezen lehet majd beszerezni benzint.Az autógyártó cégek sem hülyék nem véletlenül fektetnek pénzt fejlesztésekbe.A terveket szépen elrakják a páncélszekrénybe és ha eljön az ideje előveszik.A váltás rengeteg pézbe fog kerülni,és a katoniai járművekbe ugyanúgy fognak használni kőolajszármazékokat még a civil váltás után több évtizeddel is,azonban már nem fognak gyártani olyan járműveket amik ezzel működnek.A katonai járműveknél sokkal lassabban fog bekövetkezni ez az egész,de végül ott is.
    Ezt képzelem el jobbik esetnek,a rosszabbik eset gazdasági világválság.