• Istencsászár
    #445
    Kimi Raikkönen:

    "Nem volt egy könnyű verseny. Nagyon igyekeztem Fernandót nyomás alatt tartani az első szakaszban, és meg is próbáltam megelőzni a hajtűben, amikor túl szélesen fordult, de nem sikerült. Volt egy kis gondunk mind a két kiállásom során a kuplunggal, ami el is vette a győzelmi esélyeinket. A forgalom sem javított a helyzeten és a végén a második helyen álltam. Azután amikor kiment a Safety Car, nagyon erősen nyomtam, hogy lássam, van-e esélyem utolérni Fernandót, de megcsúsztam a hajtűben és Michael megelőzött. Kár volt érte, de mindig meg akarunk mindent tenni a győzelemért. Úgy hagyhatjuk el Montreált, hogy tudjuk, versenyképesek vagyunk és már nagyon várom Indianapolist."

    Juan Pablo Montoya:

    "Elég zavaros versne volt. Harcoltam Nico Rosberggel az első körökben. Mellé értem, aztán összeértünk. Azt hittem, összetört az autó orra, így amikor bejött a Safety Car, bementem a boxba. A csapat végrehajtott egy biztonsági kerékcserét, és megváltoztattuk a taktikát, hogy legyen esélyem egy jó eredményre. Jó kis csatám volt DC-vel aztán Ralffal és egészen jól haladtam. Az autóm remek volt, de elég sokat csúszkáltam, miután elvesztettem egy terelőlapot, és a leszorítóerőm is gyenge volt. Próbáltam előrébb jutni, de aztán nekimentem a falnak és megsérült az autó háta, és ezzel vége volt a versenyemnek. Kár érte, mert azt hiszem, versenyképesek lettünk volna, de a Rosberg eset mindent tönkretett számomra. Nincs értelme kimondani, kit kell hibáztatni. Most inkább Indianapolisra figyelek, ahol remélem, hogy még versenyképesebbek leszünk."