854
  • Istencsászár
    #454
    Fernando Alonso elismerte: csak a meglepően gyors Kimi Räikkönen kuplunghibájának köszönhetően tudta megőrizni a vezetést a Kanadai Nagydíjon, vagyis montreali győzelme sem volt olyan könnyű, mint amilyennek a TV-ben látszott.
  • Istencsászár
    #453
    Juan-Pablo Montoya előbb összeütközött Nico Rosberg Williams-ével, majd nekikoccant a híres Bajnokok Falának a vasárnapi Kanadai Nagydíjon, de a McLarennél azt mondják, nem csalódtak benne, mert muszáj volt harcolnia.
  • ricky
    #452
    hmmm
  • ricky
    #451
    oks, remélem... :)
  • Istencsászár
    #450
    Mivel neves f1 portálokon kivétel nélkül még csak megsem volt említve, ezért csak 1 nagy kamu :))
  • G_ArchAngel #449
    az már itt is volt linkelve...

    bulvár hír = kacsa:)
  • ricky
    #448
    Nem tudom mennyire biztos, a pénteki újságban olvastam! Ott azt írták, h asszem a spanyol hírügynökség mondta...
  • Istencsászár
    #447
    Honnan veszed? biztos forrást!
  • ricky
    #446
    Hemilton aláírt a McLarennel, so Kimi nem marad ott :(
  • Istencsászár
    #445
    Kimi Raikkönen:

    "Nem volt egy könnyű verseny. Nagyon igyekeztem Fernandót nyomás alatt tartani az első szakaszban, és meg is próbáltam megelőzni a hajtűben, amikor túl szélesen fordult, de nem sikerült. Volt egy kis gondunk mind a két kiállásom során a kuplunggal, ami el is vette a győzelmi esélyeinket. A forgalom sem javított a helyzeten és a végén a második helyen álltam. Azután amikor kiment a Safety Car, nagyon erősen nyomtam, hogy lássam, van-e esélyem utolérni Fernandót, de megcsúsztam a hajtűben és Michael megelőzött. Kár volt érte, de mindig meg akarunk mindent tenni a győzelemért. Úgy hagyhatjuk el Montreált, hogy tudjuk, versenyképesek vagyunk és már nagyon várom Indianapolist."

    Juan Pablo Montoya:

    "Elég zavaros versne volt. Harcoltam Nico Rosberggel az első körökben. Mellé értem, aztán összeértünk. Azt hittem, összetört az autó orra, így amikor bejött a Safety Car, bementem a boxba. A csapat végrehajtott egy biztonsági kerékcserét, és megváltoztattuk a taktikát, hogy legyen esélyem egy jó eredményre. Jó kis csatám volt DC-vel aztán Ralffal és egészen jól haladtam. Az autóm remek volt, de elég sokat csúszkáltam, miután elvesztettem egy terelőlapot, és a leszorítóerőm is gyenge volt. Próbáltam előrébb jutni, de aztán nekimentem a falnak és megsérült az autó háta, és ezzel vége volt a versenyemnek. Kár érte, mert azt hiszem, versenyképesek lettünk volna, de a Rosberg eset mindent tönkretett számomra. Nincs értelme kimondani, kit kell hibáztatni. Most inkább Indianapolisra figyelek, ahol remélem, hogy még versenyképesebbek leszünk."
  • Istencsászár
    #444
    Montoya nem hibáztatja Rosberget

    Juan-Pablo Montoya és Nico Rosberg sem tudta befejezni a Kanada Nagydíjat. A két versenyző az első körben ütközött össze egymással, ami mindkettőjük versenyének végét jelentette. A kolumbiai versenyző nem akarta a felelősséget teljes mértékben Rosbergre hárítani.

    "Ha a kanyar jobbos, én pedig a belső íven vagyok, akkor normál esetben nekem kell jobban kijönnöm a dologból, itt pedig különösen, hogy ő ezt megelőzően elrontotta a sikánt."

    "Nekem volt a gyorsabb autóm, és ezt ki is használtam. Nagyszerű, hogy Rosberg így harcol, de néha engedni is kell." – tette hozzá a kolumbiai versenyző.

    Rosberg sem érzi hibásnak magát a történtekért, mivel nem látta Montoyát az ütközés előtt. A McLaren-Mercedes versenyzője ezt azonban nehezen tudja elhinni. "Ez egy udvarias bocsánatkérésnek is tekinthető, hogy azt mondta, nem látott, miközben blokkolni akart."

    "Bízom benne, hogy az Indy futamon számos kolumbiai zászlót látok majd a tribünökön, és egy jó szerepléssel ajándékozhatom meg a rajongókat."
  • Istencsászár
    #443
    McLaren: Minden rendben volt
    Kimi Raikkönen és Juan Pablo Montoya sem vett részt a mai első szabadedzésen annak érdekében, hogy kíméljék motorjukat. A második edzésen Raikkönen 10 kör megtétele után 1:17.490-es legjobb idővel a negyedik, míg Montoya 14 kör után 1:18.761-es idővel a 17. helyen végzett.

    Kimi Raikkönen: "Jól indult a hétvége és minden rendben ment. Tól korai még megmondani, hogyan is állunk a többiekhez képest, de az autóm azonnal jól működött, ami mindig pozitívum, és még mindig tudunk javítani. Új motor van az autómban ezen a hétvégén. Az edzést a Michelin gumik tesztelésével töltöttük, és az általános beállításokon dolgoztunk. Mivel a fékek létfontosságúak ezen a pályán, szintén a programunk részévé váltak. Szeretem ezt a pályát és már nagyon várom a további napokat."

    Juan Pablo Montoya: "Hasznos adatokat gyűjtöttünk, amik segítenek majd a megfelelő gumik kiválasztásában. Kimi és én is különböző keverékeket teszteltünk és most végig kell néznünk az összes lehetőséget, észben tartva, hogy holnap valószínűleg melegebb lesz. A pálya nem túl poros, de a tapadás nagyon alacsony, szóval küszködtem egy kicsit. Ám most majd a mérnökökkel fogunk dolgozni, hogy kiválasszuk a megfelelő Michelin gumikat, aztán majd meglátjuk mi történik holnap."
  • freeraider
    #442
    Ha a Mclarennél marad remélem jó kocst fog kapni,és tud majd töbet nyeni.
  • DjDano
    #441
    szerintem egyszerü a helyzet, Schumacher nemsokára eldönti hogy visszavonul e vagy sem, Raikkonen csak akkor megy a Ferrarihoz ha MS "kiszáll", ellenkező esetben a Renault a célpont, szerintem a McLarennél maradás esélye max 10%...
  • Istencsászár
    #440
    Räikkönen nevét a Ferrarival és a Renault-val is együtt emlegették ám az is lehetséges, hogy a McLarennél marad.

    "Szükségem van még egy kis időre, hogy ássam, mit érünk el a csapattal, aztán körvonalazódnak a lehetőségek" - mondta a Kanadai Nagydíj előtt a finn versenyző. - "Elégedett vagyok a jelenlegi helyzettel, és nemigen aggódom a jövő évem miatt, mint ahogy a többi előttem álló év miatt sem aggódom. Majd meglátjuk, mi történik."

    Räikkönen a McLaren idei eredményeivel semmiképp sem lehet elégedett. Míg tavaly ő volt az egyetlen, aki úgy-ahogy lépést tudott tartani a világbajnoki címet megszerző Fernando Alonsóval, idén nyolc verseny alatt több, mint negyven pontos hátrányt halmozott fel az élen álló spanyollal szemben.

    "A tavalyi év után természetesen mindenki azt hitte, hogy a világbajnoki címért fogunk küzdeni, és versenyeket nyerünk majd, de végül nem így alakult. Úgy gondoljuk, hogy jó autónk van, és sok minden megtörténhet, de a legjobbat kell kihoznunk magunkból."

    A találgatások azután kerültek újra napirendre, hogy Flavio Briatore meghosszabbította Giancarlo Fisichella szerződését, így már a Renault-nál is csak egy szabad hely van, épp úgy, mint a McLarennél. Ráadásul mindkét csapatnak van egy-egy fiatal pilótája - a Renault-nál Heikki Kovalainen, a McLarennél pedig Lewis Hamilton -, akiknek szintén van esélyük bekerülni jövőre a mezőnybe.

    "Sok olyan részlet van, amiben száz százalékig biztos akarok lenni. Talán ezek az apróságok fognak dönteni. Az nem változtatja meg az elhatározásom, (hogy mit tesznek a többiek). Végül úgy döntök majd, ahogy az számomra a legjobb."
  • Istencsászár
    #439
    ^^ ha odamegy akkor remélem is:)
  • G_ArchAngel #438
    én örülök neki, mert szerintem a srác alázni fogja Alonzót, és ez kezdőtől durva lesz:)
  • Istencsászár
    #437
    "A spanyol AS ""napilap"" szerint" igen Kimi 1 éve a Ferrari pilótája... PLETYKA vagy nem, de a hír értéke 0 egyenlőre.
  • G_ArchAngel #436
    Lewis Hamilton 2007-ben debütál a Forma-1-ben
    2006. június 22., csütörtök 12:53
    133 olvasás
    A spanyol AS napilap szerint a 21 éves brit pilóta aláírta szerződését a McLarennel, így jövőre Fernando Alonso csapattársa lesz, míg a 35 éves katalán Pedro de la Rosa lesz az istálló tesztpilótája.
    Spanyol lapinformációk szerint a McLaren jelenlegi versenyzői közül Juan Pablo Montoya a Red Bullhoz vagy a BMW Sauberhez távozik, míg Kimi Raikkönent a Ferrarival és a Renault-val hozták hírbe.
  • Istencsászár
    #435
    Haug: A McLarennek még egy kis időre van szüksége

    A Mercedes-Benz motorsport igazgatója, Norbert Haug szerint a McLaren csapatnak szüksége van még egy kis időre ahhoz, hogy a győzelem elérhetővé váljon.

    A rendkívül komoly múlttal rendelkező csapatnak nem indult jól az idei szezon, hiszen a teszteken még rekordszámú motorproblémákkal küszködtek, és bár ezeket nagyrész sikerült kiküszöbölniük, győzni eleddig nem sikerült nekik.

    „Van még min dolgoznunk azért, hogy olyan versenyképesek legyünk, mint tavaly. Idén nyolc versenyünk volt, és ötször álltunk a dobogón, nem kérdés tehát, hogy versenyképesek lehetünk" -mondta Haug a Kanadai nagydíjra készülvén.

    „A győzelemhez szükséges fejlődés nem megy egyik napról a másikra, de úgy gondolom, hogy belátható időn belül megtesszük a szükséges lépéseket."

    Kimi Raikkönen az utóbbi két futamon láthatóan sokkal közelebb volt az élmenőkhöz, mint az idény korai szakaszában. Monacóban valóban komoly esélye volt a győzelemre, ám a technika közbeszólt. A legutóbbi versenyen, Angliában pedig a második helyre kvalifikálta magát, és bár ezt a helyét végül elvesztette Schumacherrel szemben, az autó valóban fejlődni látszik.
  • Zsoltika 007
    #434
    "Olyan kérdésekkel bombáznak, mintha semmit nem sikerült volna fejlődnünk az elmúlt versenyek óta. Mindenki arról beszél, hogy miként tudtuk elveszíteni a biztosnak tűnő második helyet" - folytatta Whitmarsh. "

    Valaki szóljon már nekik hogy az emberek elvárnak egy bizonyos szintet tőlük...
  • Istencsászár
    #433
    McLaren: Tovább kell fejlődnünk


    Az elmúlt hónapok fejlesztéseinek köszönhetően Kimi Raikkönen Monacóban és Silverstone-ban is az élen tudott csatázni, ám a McLaren ügyvezető igazgatója, Martin Whitmarsh úgy gondolja, hogy további fejlődésre van szükségük ahhoz, hogy jobb legyen az MP4/21-es modell teljesítménye.

    "Úgy gondolom, hogy az elmúlt hetekben sikerült fejlődést elérnünk, és beszéltünk a versenyzőinkkel is, akik már sokkal jobban érzik magukat az autóban, szóval ez mindenképpen pozitív" - mondta a szakember a Brit Nagydíj után.

    "Olyan kérdésekkel bombáznak, mintha semmit nem sikerült volna fejlődnünk az elmúlt versenyek óta. Mindenki arról beszél, hogy miként tudtuk elveszíteni a biztosnak tűnő második helyet" - folytatta Whitmarsh. "Nem erről van szó. Igenis sikerült fejlődést elérnünk, de tovább kell folytatnunk a munkát. Ha megnézzük, hol álltunk Spanyolországban, akkor jól láthatjuk, hogy rengeteget léptünk előre."

    Bár Raikkönennek esélye sem volt harcba szállni az élen autózó Alonsóval, sokáig úgy tűnt, megszerezheti a második helyet. Igen ám, de utolsó kiállása során, mikor tankolták autóját, üzemanyag ömlött a karosszériára, mely lángra kapott. Ez egy kis zavarodást okozott, mellyel éppen annyi időt vesztettek, hogy Schumachernek sikerült elhappolnia tőlük a második pozíciót.

    "Michael fantasztikus kört ment, míg mi nagyon lassúak voltunk. Természetesen meg fogjuk vizsgálni, hogy pontosan mi okozta a tüzet. Azt is kiszámoljuk, ezzel mennyi időt vesztettünk, és hogy ezen múlt-e a második hely sorsa."

    "Azonban Michael ezekben a körökben remekül autózott. Talán egy kicsit keményebben kellett volna hajtanunk, hogy nagyobb előnyre tegyünk szert, és akkor visszatérhettünk volna elé a második kiállást követően" - tette hozzá Whitmarsh.
  • Istencsászár
    #432
    A Mercedes-Benz átszervezésbe kezd


    A német szakember tavaly áprilisban érkezett a motorgyártó nagyvállalathoz, mint műszaki igazgató. Ő felelt a motorok tervezéséért, illetve fejlesztéséért.

    Megbízható forrásosok szerint Duesmann azonnalik hatállyal elhagyja a csapatot, bár ennek valódi okát egyelőre még nem lehet tudni. Egyes értesülések szerint a szakembert egy rivális csábította el, azért távozik jelenlegi posztjáról.

    A McLarenhez közel álló források szerint Duesmann nem hozta a tőle elvárt teljesítményt, és egyszerűen nem tudta felvenni a munkatempót, ezért váltak meg tőle.

    "Úgy éreztük, hogy nem sikerült felvennie a tempót az F1-ben, és a cég kulcsemberei soha nem fogadták el a munkáját. Most visszatérünk ahhoz a szervezeti felépítéshez, mint amivel érkezése előtt dolgoztunk" - mondta egy magát megnevezni nem kívánó forrás.

    Duesmann távozása azt jelenti, hogy a Mercedes-Benz két főmérnöke Alex Wenndorf, és Andy Cowell veszi át az osztály vezetését.
  • Istencsászár
    #431
    Coulthard bocsánatot kért Montoyától


    David Coulthard a Brit Nagydíj délelőttjén felkereste Juan-Pablo Montoyát, és bocsánatot kért tőle szombati kirohanásáért, amelyben "gusztustalannak" minősítette a kolumbiai időmérőn tanúsított viselkedését. A Red Bull skót pilótája szerint Montoya szándékosan tartotta fel a kvalifikáció második etapjában, és egyébként is rendszeresen veszélyezteti riválisai testi épségét. Még szombaton hozzátette: "Nem pazarolom az időmet arra, hogy beszéljek Juan-Pablóval. Ez olyan lenne, mintha elmennék egy állatkertbe, és megpróbálnék kommunikálni egy csimpánzzal. Más nyelvet beszélünk, más versenyzési etikettet követünk, úgyhogy semmi értelme nem lenne." A sportfelügyelők végül nem büntették meg Montoyát a feltartásért, és Coulthard is úgy érezte, túllőtt a célon.

    Montoya vasárnap az autosport.comnak adott nyilatkozatában elmondta: "Ma reggel odajött hozzám, és bocsánatot kért. Szép gesztus volt tőle. Tudja, amikor a sportfelügyelőkkel beszéltünk, azt mondta nekem: 'Visszavettem a tempóból, mert azt gondoltam, elém vágsz, és nem bíztam benned.' Én azt válaszoltam: 'Egyszer sem beszéltél velem az alatt a hat év alatt, amit itt töltöttem, úgyhogy fogalmam sincs, miért nem bíztál volna bennem, hiszen soha semmit nem vétettem ellened.' Azt is mondtam neki, hogy igazából egy pillanatra sem került közel hozzám. Éppen a boxba tartottam, mielőtt a gyors körét kezdte, de sosem közelített meg annyira, hogy úgy tűnjön, már felvette a tempót. Kicsúsztam a pályáról, és a jobb oldalon maradtam, hogy bejöhessek a boxba, és amikor megkezdte a körét, körülbelül két másodperccel volt mögöttem. Ezért mondhatta, hogy vissza kellett vennie, hogy ne rontsam el a körét, de én nem terveztem ilyesmit."
  • Istencsászár
    #430
    Montoya autója megsérült a rajtnál


    Juan-Pablo Montoya azt mondja, azért nem jutott előrébb a 6. helynél a vasárnapi Brit Nagydíjon, mert a rajtnál megsérült az autója. "Nagy kár, hogy (Jacques) Villeneuve elveszítette az uralmát az autója fölött, és a rajt utáni első kanyarban nekem ütközött, mert az autónk és a stratégiánk egyébként sokkal többet hozott volna a konyhára" - magyarázta Montoya, a tavalyi Brit GP győztese. - "A karambol nagy lyukat ütött az oldaldobozomba, ezért végig küszködtem kissé a rossz balansszal." A másik McLarent vezető Kimi Räikkönen a 3. helyen ért célba, miután a boxkiállások második fordulójánál a ferraris Michael Schumacher mögé szorult. "Jól rajtoltam, sikerült megőriznem a 2. helyet, az egyenesben azonban nem voltam elég gyors ahhoz, hogy megelőzzem (Fernando) Alonsót" - mondta Räikkönen. - "A verseny vége felé túlkormányzottsággal küszködtem, ezért (Giancarlo) Fisichella utolért. Mégsem aggódtam különösebben, mert tudtam, hogy megelőznie úgyis szinte lehetetlen lesz. Nem voltunk olyan gyorsak, mint Alonso és Schumacher, ezért a harmadik hely volt a legjobb, amiben bízhattunk, a jó hír viszont az, hogy a hétvégén kiderült: a megfelelő irányba haladunk, és egyre versenyképesebbek leszünk." A McLaren csapatfőnöke, Ron Dennis is osztozott Räikkönen optimizmusában: "Ahogy már Monacóban, úgy itt, Silverstone-ban is megmutattuk, hogy ledolgoztunk valamennyit a hátrányunkból legfőbb ellenfelünkhöz, a Renault-hoz képest, és a jövő heti teszten, Paul Ricard-ban tovább fogunk igyekezni."
  • Istencsászár
    #429
    Kimi Räikkönen: "A rajtom jól sikerült, meg tudtam őrizni a második pozíciómat. Az egyenesekben nem voltunk olyan gyorsak, hogy megelőzhessük Alonsot. Miután a biztonsági autó elhagyta a pályát egy kicsit fel tudtam zárkózni, de több nem volt ma lehetséges. A verseny vége felé az autóm túlkormányozottá vált, így Fisichella fel tudott jönni. Nem voltunk olyan gyorsak mint Alonso és Schumacher, emiatt ez volt a maximum. Mindenképpen bíztató, hogy ezen a hétvégén versenyképesebbek voltunk."

    Juan-Pablo Montoya: "Sajnálatos, hogy Villeneuve elveszette az uralmát az autó felett és az első kanyarban nekem jött. Az autó és a stratégia egy jobb versenyt is lehetővé tett volna. Az oldallemezen egy sérülés keletkezett, így az autóm egyensúlya sem volt megfelelő. Ettől eltekintve nyugis verseny volt, nem sokat lehetett tenni. A motort is kímélhettem, ami a Kanadai Nagydíjon előnyös lehet."
  • Jeff Gordon
    #428
    hát remélem én is, mert nagyon uralja a Renó a versenyeket, és hát jó volt nézni a tavalyi Montoya vs. Alonso csatát, föleg azért is mert a McLarenes nyert. meg is van az a videó, ha van rá igény belinkelem és letölthetitek.
  • Istencsászár
    #427
    Dennis: sikerült előrelépéseket tennünk

    Kimi Räikkönen a második rajtkockából vághatott neki a Brit Nagydíjnak, ám a második boxkiállásnál Michael Schumacher megelőzte őt, így be kellett érnie a harmadik hellyel.

    A csapatvezető, Ron Dennis úgy véli, hogy a McLaren-Mercedes megkezdte a felzárkózást. "Mindenképpen pozitív, hogy nagy előrelépést tettünk. Versenyképesebbek vagyunk. A tesztek során sikerült javítanunk. Jövő héten is folytatódik a munka, így bízunk benne, hogy Kanadában jobban tudunk teljesíteni."
  • Istencsászár
    #426
    Most vagy nagyon könnyű a kocsi, vagy Kimi ment 1 tökjéleteshez közelítő kört. Kérdés ki e bírja...
  • Rolesz
    #425
    Raikkönen 2.helyről startól!hajrá!
  • Istencsászár
    #424
    Mért sebességek - Pénteki 2. edzés

    Motorerő? 0... Remélem lekörözik őket azt észhez kapnak már végre....
  • G_ArchAngel #423
    most már nemcsak lassú, de magbízhatatlan is a McLaren
  • Istencsászár
    #422
    Raikkönen végleg lemondott a bajnoki címről


    A finn pilóta, aki a második helyről volt kénytelen feladni a küzdelmet a Monte-Carlói Nagydíjon, jelenleg 37 ponttal van lemaradva a listavezető Fernando Alonso mögött a világbajnoki pontversenyben, így minden eddiginél nagyobb szüksége lenne a futamgyőzelmekre.

    Raikkönen azonban úgy gondolja, hogy legfeljebb abban reménykedhet, hogy az MP4/21-es modell továbbfejlesztésével a szezon végéig megszerezheti idei első futamgyőzelmét, melyre még biztosan hónapokat kell várnia.

    A Brit Nagydíj pénteki szabadedzéseit követően, ahol mindössze csak a 21. helyen végzett, miután az üzemanyagpumpa meghibásodásának következtében csak négy kört tudott teljesíteni a délutáni tréningen, Raikkönen bevallotta, nem lát esélyt az idei bajnoki cím megszerzésére.

    Mikor a bajnokságról kérdezték, Raikkönen a következőket mondta: "Nem, biztosan nem szállhatunk harcba az idei bajnoki címért. Egészen addig, míg nincs meg az a csomagunk, mellyel minden egyes versenyen a győzelemért harcolhatunk, nincs esélyünk a bajnoki címre."

    "Az autó egyszerűen nem elég gyors, és a megbízhatóságával is problémák vannak. Ez éppen elég ahhoz, hogy ne legyen esélyünk. Mindezek ellenére mindent megteszünk annak érdekében, hogy javítsunk a csomagunkon, és még a szezon vége előtt bezsebeljünk néhány futamgyőzelmet."

    "A legjobb tudásunkat adjuk, ám egyelőre az autó túlságosan lassú" - folytatta.

    Raikkönen szerint semmi esély nincs arra, hogy megismétlődjenek a tavalyi évben történtek, mikor hét futamgyőzelmével egészen a végjátékig harcban volt Fernando Alonsoval a világbajnoki címért.

    "Remélhetőleg minél előbb javítani tudunk a csomagon, és akkor elvileg minden megváltozhat, ám a Renault olyannyira távol van tőlünk, hogy szinte lehetetlennek tűnik befogni őket" - magyarázta.

    Bár már szinte teljesen lemondott az idei bajnoki címről, Raikkönen elmondta, mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető legjobb eredményt érje el a hétvégi megmérettetésen. "Győzni jöttünk Silverstone-ba, bár be kell valljam, erre nincs sok esélyünk."
  • Istencsászár
    #421
    Montoya nyerne Silverstone-ban, a McLaren óvatos
  • Istencsászár
    #420
    Montoya: ezt nekem kell megoldanom

    A McLaren-Mercedes versenyzője, Juan-Pablo Montoya az ITV-nek adott interjúban elmesélte mit érzett Monacóban, mire számít a közeljövőben, elmondta hogyan vélekedik a tradíciókról és a versenyhelyszínekről.

    Monacóban megtört a jég

    Juan-Pablo Montoya két kiesést követően Monacóban ismét felállhatott a pódiumra. A kolumbiai versenyző nagyon boldog volt, hogy a csapat ismét az élmezőnyben harcolhatott. "Nagyszerű ez az eredmény. Eddig nagyon nehéz évadunk volt, de ahogyan azt mondani szokták, együtt nyerünk és együtt veszítünk. A monacói futam kivételével minden versenyen nehézségeink adódtak, de továbbra is azon fogunk munkálkodni, hogy javítsunk a helyzeten."

    A cél: a bajnoki cím

    A 30 esztendős versenyző nemcsak a pontokért, a jövő évi állásáért is küzd. A McLaren-Mercedes már leigazolta Fernando Alonsot, a vezetőség pedig Kimi Räikkönent részesíti előnyben. Egyelőre nem tudni, hogy melyik csapathoz vezet Montoya útja. "Azt hiszem, hogy ezt magamnak kell megoldanom."

    "A célom a futamgyőzelem és a bajnoki cím, ami miatt fontos a következő lépés. Olyan csapatnál szeretnék versenyezni, ahol reményeim szerint biztosítani tudják a szükséges feltételeket ehhez. Ebbe a McLaren is beletartozik. Ilyen egyszerű ez."

    A tradíció nem számít

    Montoya nem foglalkozik a jubileumokkal, mivel úgy véli, hogy ezek jelentősége az elmúlt években jelentősen csökkent. "Mielőtt Formula-1-es versenyző lettem, sokkal fontosabb volt ez számomra. Ha az ember résztvevője az eseményeknek, akkor a jelenre és a munkájára összpontosít. Ilyenkor a mérnökökkel és a csapattal dolgozol együtt."

    Kedvelt és kevésbé kedvelt helyszínek

    "Nem szeretem a barcelonai pályát. Egész évben ott tesztelünk. A város nagyszerű, és a hangulat is remek, de a pálya egyáltalán nem izgalmas. Monaco kiváló, ez az egyetlen utcai pálya, ami nagy kihívást jelent."

    Monacóban sem tökéletes minden

    "Tériszonyom van. Az apartmanom a harminchatodik emeleten van. Ha bent vagyok és kinézek semmi bajom nincsen, az erkélyről lenézve viszont meg tudok őrülni."

    A Montoya család

    Hamarosan egy újabb taggal bővül a Montoya család. Ahogyan arról beszámoltunk, Connie Montoya hamarosan második gyermeküknek is életet ad. "Boldog ember vagyok. Nagyszerű családom van, és nagyszerű a munkám - természetes, hogy vannak nehezebb időszakok, de az élet legtöbbször igen szép."
  • Istencsászár
    #419
    Montoya a silverstone-i pálya biztonságáért aggódik

    Juan Pablo Montoya felkérte az angol pálya illetékeseit, hogy néhány ponton javítsanak a biztonsági zónákon. A kolumbiai versenyző úgy érzi a Copse-nál és a Beckettsnél lévő kifutási zóna rövidnek bizonyulhat a mostanra felgyorsult kanyarsebesség miatt.

    Liuzzinak és Montoyának már volt egy nagy sebesség mellett bekövetkezett balesetük, és mindketten úgy vélik, hogy a nagyobb baj elkerülése nem a pálya biztonságának, hanem inkább a szerencséjüknek köszönhető.

    „Néhány éve hatalmasat buktam a Beckettsben, de ennek ellenére nagyon élvezem ezt a pályát. Nagysebességű kanyarjai vannak, amik élvezetessé teszik a vezetést, de úgy gondolom, hogy néhány helyen a kifutó zónák alulméretezettek. A Copse és a Becketts túl gyors kanyarok."

    „A Copse a leggyorsabb kanyar, ezért hatalmas kihívás is persze a számunkra. Közel 5.2 g-t érünk el ott. Az autóknak jobb a leszorítóerejük, valamint a puhább gumiknak köszönhetően a tapadás is megnőtt."

    „Minden rendben is van. A pályán nem kell változtatni, csak a biztonságra kell nagyobb figyelmet fordítani."
  • Istencsászár
    #418
    Nem hiszem hogy ez lenne az elsődleges célpont, ott van Paffet, ő is nagyon gyors volt meg minden ( még most is ) bajnok stb.. de F1hez még nem nőtt fel, nem elég gyors, leglábbis teszteken jócskán elvan maradva, talán majd belejön... Kitudja majd ha Hamilton beleül egy F1es kocsiba és villant akkor talán, de mivel Kimi megtartása a fő célpont igy ő max teszt pilótai állást kaphat ha a finn marad.
  • Jeff Gordon
    #417
    Hamilton lehet Alonso csapattársa 2007-ben
  • Lteebee
    #416
    Kérdés, hogy a Red Bull milyen motort tol jövőre.
  • Jeff Gordon
    #415
    igen. osztrák a csapat, mint ahogy a Red Bull cég is osztrák tulajdonú. Ezvan. Red Bull bent, McLaren kint. szánalmas. DE annak sem örültem volna ha McLarent bent és Williams kint. na mindegy, megint alkottak FIAék...