• Istencsászár
    #430
    Montoya autója megsérült a rajtnál


    Juan-Pablo Montoya azt mondja, azért nem jutott előrébb a 6. helynél a vasárnapi Brit Nagydíjon, mert a rajtnál megsérült az autója. "Nagy kár, hogy (Jacques) Villeneuve elveszítette az uralmát az autója fölött, és a rajt utáni első kanyarban nekem ütközött, mert az autónk és a stratégiánk egyébként sokkal többet hozott volna a konyhára" - magyarázta Montoya, a tavalyi Brit GP győztese. - "A karambol nagy lyukat ütött az oldaldobozomba, ezért végig küszködtem kissé a rossz balansszal." A másik McLarent vezető Kimi Räikkönen a 3. helyen ért célba, miután a boxkiállások második fordulójánál a ferraris Michael Schumacher mögé szorult. "Jól rajtoltam, sikerült megőriznem a 2. helyet, az egyenesben azonban nem voltam elég gyors ahhoz, hogy megelőzzem (Fernando) Alonsót" - mondta Räikkönen. - "A verseny vége felé túlkormányzottsággal küszködtem, ezért (Giancarlo) Fisichella utolért. Mégsem aggódtam különösebben, mert tudtam, hogy megelőznie úgyis szinte lehetetlen lesz. Nem voltunk olyan gyorsak, mint Alonso és Schumacher, ezért a harmadik hely volt a legjobb, amiben bízhattunk, a jó hír viszont az, hogy a hétvégén kiderült: a megfelelő irányba haladunk, és egyre versenyképesebbek leszünk." A McLaren csapatfőnöke, Ron Dennis is osztozott Räikkönen optimizmusában: "Ahogy már Monacóban, úgy itt, Silverstone-ban is megmutattuk, hogy ledolgoztunk valamennyit a hátrányunkból legfőbb ellenfelünkhöz, a Renault-hoz képest, és a jövő heti teszten, Paul Ricard-ban tovább fogunk igyekezni."