• Anteris
    #331
    senki nem mondta hogy szakértő vagyok. Én inkább az emberek figyelem meg tüzetesebben akik úgy mondd, láttak valamit. A hetvenes évek óta folyamatosan követem az ufó-jelenséget, kölökként - mint itt nagyon sokan - kritikátlan megszállottként, aki mindenről elhitte, hogy tény, mert el akarta hinni. Aztán mostanra így idősebb fejjel bölcsebb lettem és már másképp tekintek erre az egész szociológia-pszichológiai-kultúrális jelenségre. Mert az. Nagyon találó a kifejezés is: ufó-hívő. Ez már így önmagában is bukta, mert mi az hogy hívő? Mit keres itt a hit?? Elvileg egy tudományos jelenséggel állnánk szembe, konkrétan, hogy idegen világok lakói mozognak a Földön, Földközelben. Na most ez vagy igaz vagy nem de itt a hitnek semmi keresnivalója nincs. Vagy mégis? Igen, mert amit látunk az tulajdonképpen egy vallás megszületése, központjában a felettünk álló, megfoghatatlan értelemmel, akik fénylő - ezt soha nem értettem, hogy miért kell világítania ezeknek a testeknek, és miért csak este - ürhajóikkal járják az eget, víz alatt száguldoznak, könnyűszerrel repülnek egy vulkán kráterjébe, változtatják az alakjukat, stb. Én az a fajta szkeptikus vagyok aki mindennél jobban szeretné, hogy ez az állítás igaz legyen, hogy a jelenség tényleg az legyen aminek gondoljuk és ne képzetlen/műveletlen/befolyásolt/naív vagy pénzéhes/gátlástalan/beteges hazug emberek megvezetésének legyünk az áldozatai és éppen azért várom az atombiztos tényeket. Nem érdekelnek már a ilyen-olyan videók meg a csudálatos beszámolók amiket előadnak a látók, várom a első és félreéthetetlen bizonyítékot ami előtt majd meghajolhatok de addig ízekre szedem az összes látomást és inkább elutasítom mint tényként fogadom el őket. Ami a elszomorító, hoyg még magasan képzett emberek is butaságokat beszélnek. Múltkor az egyik magyar vadászrepülőtiszttel volt beszélgetés egy ilyen ufós filmben és azt mondta az ilető, hogy szerinte a mai modern vadászgépekbe már földön kívüli technológia van beépítve, másként nem tudja elképzelni, hogy miként vannak azon a szintem ahol éppen állnak. Ez azért gáz egy elvileg jól képzett repülőstől.