• strogg
    #12
    A saját megfigyelésem szerint, az m$-nél az amortizációs jelenségek már megfigyelhetők. Erősödnek a konkurensek. (linux, Oo.o és társai). Túl nagy, új piac kell neki. Ezért próbálkoznak a tablet pc-vel, a pda, okostelefon piacon, ezért jött létre az xbox. mert a pc szegmensben máris nagyobb, mint kéne. Nem tud tovább nőni, bár kitartóan próbálkozik. Szerintem az ésszerű határra ért, a konkurensek szelete éppen akkora, mint minden piaci folyamatban szokott az lenni. Szóval én amondó vagyok, hogy ha megússzuk az SW szabadalmat (sajnos szkeptikus vagyok :( ) akkor semmi akadálya nem lesz, hogy ez a folyamat nagyobb méreteket öltsön. Az áttörést a longhorn-al akarják kierőszakolni, de szerintem nem fogják tudni kivitelezni. ÉS kíváncsian várom, hogy a macOS for x86 mekkora hatást fog gyakorolni a piacra, és kitől vesz el nagyobb szeletet. A linuxtól, vagy a windows-tól? ez egy nyitott kérdés, és elképzelhető, hogy súlyosan fogja befolyásolni egyik, vagy másik oldal elterjedtségi adatait, és emiatt az elterjedtséget, emiatt a világ Sw szemléletének a további alakulását. Mert valljuk be a win linux viták nem is a rendszeren szoktak folyni, hanem azon, hogy mindkét oldal teljesen más szemlélet alapján ítéli meg a másikat.