• Landren
    #1653
    Esős időben a harmadik legjobb időt érte el Talmácsi Gábor

    Eredményesen zárult az első valenciai teszt nap az idén 250 kcm-es kategóriában induló világbajnokunk, Talmácsi Gábor számára. Az esős idő és a vizes pálya kedvezett a csapatnak, mert Talmáék külön az ilyen időjárási körülményekre tudták beállítani a motort.



    Fizikailag Gábor nagyon jól bírta a mai napot, fájós csuklójának még kedvezett is a vizes pálya, hiszen ilyenkor nincsenek nagy féktávok és nagy kigyorsítás.

    Bautista és Faubel csak a tesztelés végére tudták megelőzni a magyar motorost.

    „Az időjárás miatt eleinte hiányzott a motiváció, senkinek sem volt kedve igazán motorra ülni, ráadásul nagyon hideg is volt, aztán ez az érzés pár kör után elmúlt. Sokat próbálgattuk a motort, és megtaláltuk a vizesblokknál is, hogy milyen a megfelelő beállítás” – értékelt Talmácsi a tréning után.

    „Azért az időjárás viszontagságai ellenére szerencsés, hogy ezeket a beállításokat is ki tudtuk próbálni, hiszen ez a verseny során bárhol előfordulhat, így már erre is fel leszek készülve. Úgyhogy ezt nem is bánom, felszabadultabbá váltam sokkal! Összességében mindenképpen pozitív napot zártunk! Érzem magamban, hogy ennél még gyorsabban is tudnék menni, de ezeket az energiákat a versenyre tartogatom” – tette hozzá Talma.

    VALENCIA
    A SZOMBATI NAP EREDMÉNYEI

    1. Alvaro BAUTISTA 1:48:269 21 kör
    2. Hector FAUBEL 1:49:624 16 kör
    3. TALMÁCSI Gábor 1:49:788 42 kör
    4. Alex BALDOLINI 1:50:981 24 kör