1926
  • desigo
    #1686
    mindjárt kezdés :)
  • Randal
    #1685
    Ráadásul kiemelten kezelték az ügyet, hogy minél hamarabb elkezdődhessen a beruházás.
    Itt a spanyol fél volt a ludas, aki egy jó darabig nem is válaszolt a megkeresésekre, majd közölte, hogy jelenleg nincs pénze a beruházásra.
  • modellmaker
    #1684
    huzavona? még a bürokrácia ellenére is időben megkapták a szükséges engedélyeket.
  • PacsutaTibi
    #1683
    http://www.telesport.hu/Hirek/2009/04/11/10/A_Magyar_Televizio.aspx
  • sb1
    #1682
    Szerinted ha nálunk építenek valamit, akkor abban nincs benne Magyar? A Spanyolok régebben is elkezdhették már volna az építést, csak ugyebár volt elötte egy jó kis huzavona...
    Na mind1, a lényeg, hogy Talma hozza a formáját, HAJRÁ!
  • Lteebee
    #1681
    Ez nem magyar szokás.
    Ezek ugyanis nem magyarok.
  • desigo
    #1680

    Talmácsi volt a leggyorsabb az első szabadedzésen
  • sb1
    #1679
    Jó magyar szokás szerint, amíg mindenki nem lesz csilliárdos belőle, addig nem készülhet el...
  • HöfEE
    #1678
    "Suchman Tamás álláspontja szerint a gazdasági válság vezetett a beruházás elhalasztásához, " Még jó , hogy van mire fogni.
  • Lteebee
    #1677
    Még halvány jelét sem láthatjuk annak, hogy sikeres nemzet vagyunk.
  • Mersant
    #1676
    nem tul jo hir
  • Landren
    #1675
    Talmácsi Gábor az ötödik legjobb időt motorozta az Estorilban zajló gyorsasági motoros teszt első napján a 250 kcm-es kategóriában.

    A magyar motoros a teszt után elmondta, délelőtti eredményeivel elégedett volt, de a délutáni változtatások után már nem tudott javítani idején. Talma hozzátette, nem elégedetlen az eredménnyel, de bízik benne, hogy sikerül tovább fejlődni.
  • JGTC
    #1674
    nem is csodálkozom rajta
  • modellmaker
    #1673
  • Landren
    #1672
    Suchman Tamás: nem készülhet el időre a sávolyi versenypálya

    A spanyol beruházó nem nyújtotta be eddig a hitelkérelmét a felerészt hitelből megvalósítani tervezett sávolyi motorospálya megépítéséhez, így nincs realitása annak, hogy a beruházás a tervezett szeptemberi határidőre megvalósuljon – jelentette be Suchman Tamás, a kiemelt fejlesztésekért, ezen belül a sávolyi MotoGP hatósági előkészítéséért felelős kormánybiztos az MTI-nek kedden.


    Itt még a vidámság az úr: Talmácsi Gábor az alapkőletételnél

    A gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjára szeptember 20-án kerülne sor az új Balatonringen.

    Suchman Tamás leszögezte, a magyar fél a feltételeket biztosította, kiemelten kezelte a beruházást, és teljesítette a vállalásait. Az ügynek prioritást adva, rendkívüli szigorral folytatták le a hatósági egyeztetéseket, így a pálya néhány héten belül megkaphatja az építési engedélyt – tette hozzá. Ehhez a befektető jelentős beruházása révén megépült Sávoly község csatornahálózata, és hamarosan megkötik a szerződést a tisztítómű megvalósítására is.

    A kormánybiztos beszámolója szerint a spanyol Sedesa vezette konzorcium a költségeket felerészt önerőből, felerészt a Magyar Fejlesztési Bank által nyújtott hitelből kívánta állni, azonban az ehhez szükséges hitelkérelme a mai napig nem érkezett be.

    Márpedig enélkül nincs meg a fedezet a versenypálya szeptemberi határidőre tervezett megépítéséhez. A határidő betartásához nemcsak a hitelfelvétel ügyében kellett volna megtenni az első lépéseket, hanem a sávolyi helyszínen is, ami szintén nem történt meg.

    Suchman Tamás álláspontja szerint a gazdasági válság vezetett a beruházás elhalasztásához, amiről a spanyol fél ígérete szerint csütörtökön, közleményben ad majd tájékoztatást.
  • Landren
    #1671
    A portugáliai tesztet nagyon váró Talma győzelemre készül 2009-ben
    A 250 kcm-es géposztályban versenyző motorosunk, Talmácsi Gábor már nagyon várja a március közepén kezdődő portugáliai tesztelést, amelyen sok társa is jelen lesz, és elárulta, hogy a legnagyobb változást új motorjának gyorsasága jelenti a 125-ös kategóriához képest, valamint az, hogy sokkal többet kell használnia a testét a kanyarokban.


    Talma bizakodóan készül a 2009-es vb-re

    Talmácsi Gábor a egy spanyol szakportálnak adott interjújában elmondta, nagyon várja már, hogy a március közepén kezdődő teszten újra motorozhasson.

    „Már megkezdődött a visszaszámlálás a portugáliai tesztelésig – fogalmazott Talmácsi Gábor. – A legutóbbi teszt óta sok idő telt el, ezért fontos, hogy újra motorra ülhessek. Portugáliában a kategória sok versenyzője jelen lesz, így kiderülhet, hogy mennyire tudtam felkészülni, de az igazi erőfelmérőt az azt követő jerezi gyakorlás jelenti majd. Katar pedig az egyik kedvenc nagydíjam, szeretem a pályát és az esti versenyt. Nagyon várom a vébé kezdetét.”

    „A legnagyobb változást a 125 köbcentiméteres kategóriához képest az új motor gyorsasága jelenti számomra – folytatta a magyar motoros. – Az előző gépemen félelem nélkül húzhattam a gázt, de most óvatosnak kell lennem. Emellett a testemet sokkal jobban kell használnom a kanyarokban. Az első teszten mereven ültem a motoron, ám ezen változtattam, és sokkal gyorsabb lettem.”

    Talma azt is elárulta, úgy kezdi el a 2009-es világbajnokságot, hogy a végső győzelem a célja, hiszen csak ezzel a hozzáállással lehet eredményes.

    „Egyelőre még korai megjósolni, hogy milyen gyors lesz a motorom, de jól megy az alkalmazkodás az új géphez – mondta Talmácsi. – Mindig a győzelmet tartom szem előtt, és a csapatommal azon vagyunk, hogy nyerjünk. Úgy gondolom, ez a legjobb mentalitás, ha valaki jó eredményeket akar elérni.”
  • Laffite
    #1670
    nekem Talmától függetlenül is nagyon szimpi volt ez a kiscsapat, kár hogy nem jutottak egyről a kettőre...
  • JGTC
    #1669
    Hát elég Diet lett, mit mondjak!
  • atiwrc
    #1668
    Bocs a képméretért.




  • skate00
    #1667
    [URL=http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/talma/talma-malaguti-teszt-14585]Talma "izirájder őcsém izirájder"[/URL]
  • Landren
    #1666
    versenynaprát:

    Április 12. - Katar - Losail *
    Április 26. - Japán - Motegi
    Május 3.- Spanyolország - Jerez
    Május 17. - Franciaország - Le Mans
    Május 31. - Olaszország - Mugello
    Június 14. - Catalunya - Catalunya
    Június 27. - Hollandia - Assen **
    Július 5. - Egyesült Államok - Laguna Seca ***
    Július 19. - Németország - Sachsenring
    Július 26. - Nagy-Britannia - Donington Park
    Augusztus 16. - Csehország - Brno
    Augusztus 30. - Indianapolis - Indianapolis
    Szeptember 6. - San Marino & Riviera di Rimini - Misano
    Szeptember 20. - Magyarország - Balaton
    Október 4. - Portugália - Estoril
    Október 18.- Ausztrália - Phillip Island
    Október 25. - Malajzia - Sepang
    November 8. - Valencia Ricardo Tormo - Valencia

    * Éjszakai verseny
    ** Szombati verseny
    *** Csak MotoGP verseny
  • jeneci
    #1665
    vki megtudná mondani mikor kezdődik a szezon nyito futama?
  • JGTC
    #1664
    Valencia - Záró nap
  • REPS0L
    #1663
    :o
    jah meg tavalyi motorkiállításon Ferrarival jelent meg :D
    Talma meg a sukár kis narancssárga Fordjával :D
  • Landren
    #1662
    én a tévében láttam, és nem ült kocsiban :)
  • REPS0L
    #1661
    én kecskeméten láttam menedzser urat egy ford mustang gt-ben :)
  • M4RCI
    #1660
    Nyáron láttam Talmácsit egy Corvette-ben, míg menedzserét egy F430-asban, Siófokon!!!



    Itt a kép nagyban: TALMÁCSI
  • modellmaker
    #1659
  • Lteebee
    #1658
    Faubel száját el kell kenni!!!
    :)
  • REPS0L
    #1657
    az én tippem hogy 3. helyezést ér majd el a végén ;)
  • modellmaker
    #1656
    jaja, simán!
  • Landren
    #1655
    Ha talma dobogón végez az első 250-es évében, az szerintem bőven jó.
  • Szabi84
    #1654
    Bautista kemény dió lesz, még szerencse, hogy valamit mindig elbénázik.:)
  • Landren
    #1653
    Esős időben a harmadik legjobb időt érte el Talmácsi Gábor

    Eredményesen zárult az első valenciai teszt nap az idén 250 kcm-es kategóriában induló világbajnokunk, Talmácsi Gábor számára. Az esős idő és a vizes pálya kedvezett a csapatnak, mert Talmáék külön az ilyen időjárási körülményekre tudták beállítani a motort.



    Fizikailag Gábor nagyon jól bírta a mai napot, fájós csuklójának még kedvezett is a vizes pálya, hiszen ilyenkor nincsenek nagy féktávok és nagy kigyorsítás.

    Bautista és Faubel csak a tesztelés végére tudták megelőzni a magyar motorost.

    „Az időjárás miatt eleinte hiányzott a motiváció, senkinek sem volt kedve igazán motorra ülni, ráadásul nagyon hideg is volt, aztán ez az érzés pár kör után elmúlt. Sokat próbálgattuk a motort, és megtaláltuk a vizesblokknál is, hogy milyen a megfelelő beállítás” – értékelt Talmácsi a tréning után.

    „Azért az időjárás viszontagságai ellenére szerencsés, hogy ezeket a beállításokat is ki tudtuk próbálni, hiszen ez a verseny során bárhol előfordulhat, így már erre is fel leszek készülve. Úgyhogy ezt nem is bánom, felszabadultabbá váltam sokkal! Összességében mindenképpen pozitív napot zártunk! Érzem magamban, hogy ennél még gyorsabban is tudnék menni, de ezeket az energiákat a versenyre tartogatom” – tette hozzá Talma.

    VALENCIA
    A SZOMBATI NAP EREDMÉNYEI

    1. Alvaro BAUTISTA 1:48:269 21 kör
    2. Hector FAUBEL 1:49:624 16 kör
    3. TALMÁCSI Gábor 1:49:788 42 kör
    4. Alex BALDOLINI 1:50:981 24 kör
  • Kit--Kat
    #1652
    sokára kezdődik, április:(
  • JGTC
    #1651
    Nem véletlen volt gyorsabb!
  • JGTC
    #1650
    még egy kis plussz



    "Elégedett vagyok az első napi eredményemmel, remek hangulatban folyt a munka és én is élveztem a motorozást. Nem volt csúcsra tekerve a motor, de most nem is ez a cél, hanem az, hogy minél többféle beállítást, gumikat kipróbáljunk. A kezem sajnos továbbra is fáj, ezért jelentkeztem Dr. Costánál egy kezelésre, viszont fizikailag top formában vagyok. Holnap folytatjuk a munkát."
  • Landren
    #1649

    Talmácsi Gábor a harmadik időt érte el a spanyolországi tesztelés második napján. A magyar versenyző, aki tavaly a 125 kcm-esek között bronzérmes lett a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, az idén egy kategóriával feljebb, a negyedliteresek között versenyez.


    A keddi gyakorláson ismét a spanyol Alvaro Bautista volt a leggyorsabb 1.43.673 perccel, Talmácsi ideje pedig 1:44.201 p volt. A magyar motoros jelentősen javult a hétfői teszteléshez képest, amikor az ötödik időt érte el (1:45.361 p).

    A csapattól kapott információ szerint a hosszantartó napsütésnek köszönhetően az aszfalt hőmérséklete 21 fok volt és a kisebb széllökésektől eltekintve a 16 fokos levegő kiváló körülményeket biztosított. A motor beállításait sikerült olyan szintre fejleszteni, melynek köszönhetően Talmácsi több mint egy másodpercet javított hétfői legjobb köridején.

    Talmácsi kedden már kevesebbet használta a kipörgésgátlót, mint korábban, még inkább hagyatkozva a motor és a pálya összhangjára. Többet csúsztatta a motort, ami leleményesebb vezetési stílust tesz lehetővé. Ez hosszú távon, a versenyek kimenetele szempontjából fontos taktikai eszköz lehet.

    Talmácsi hétfőtől szerdáig Jerezben gyakorol a 250 kcm-es géppel, majd csütörtökön elutazik Valenciába, ahol további két napon át teszteli az Apriliát.

    „Ma kifejezetten jó formában voltam, szerencsére az időjárás is segítségünkre volt – mondta Talmácsi. – A motor beállításai egyre jobbak, és ennek köszönhetően én is jobban érzem a 250 kcm-es motor nyújtotta lehetőségeket, amiket igyekszem a lehető legjobban kihasználni. A kezem a féktávok miatt sajnos a mai nap végére is eléggé elfáradt, így ismét jelentkeztem dr. Costánál. Mindent egybe vetve: a jelenlegi harmadik helyezésem tovább erősít abban, hogy jó úton járunk. Most elsősorban arra törekszünk, hogy megtaláljuk a számomra legmegfelelőbb beállításokat.”

    A 18 futamos világbajnokság április 12-én a Katari Nagydíjjal kezdődik.

    250 KCM-S TESZT, JEREZ DE LA FRONTERA
    a második nap eredményei:
    1. Álvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:43.673 (54 kör)
    2. Aojama (japán, Honda) 1:44.201 (52)
    3. Talmácsi Gábor (magyar, Aprilia) 1:44.387 (49)
  • JGTC
    #1648
    Interview Talmával a teszt után
  • cafe986
    #1647
    ajjjjaj