Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • PiR8
    #168
    Hát ti aztán nem unatkoztatok :)))) Örülök, hogy ennyire pörög ez a fórum ;) Naszóval... hogy a laptopon miért nem megy megfelelően, az nekem is egy nagy kérdőjel. Csak a FireWire portra tudok gyanakodni, hogy talán azt nem rendesen kezeli a program. De elárulom, hogy ami otthon van egyik gép: Abit BH6 v2.0 alaplap, Cel 1Ghz (ez még péhárom!), 256Mb RAM, Diamond Monster 3D hangkártya ('98-as kiadás!) és HDD-n szabad terület kb 10Gb. 6 órás folyamatos live és nem live játék után sem nyöszörgött, hogy bármi baja lenne. Időnként, ha sok filterrel szórakoztam, akkor a proc használat felkúszott 65-90%-ig, de egyébiránt mindig 10% alatt volt. Szerintem erősen függ az oprendszertől is. Alapjáratban MAC-re készült a program és erős a gyanúm, hogy sok bajunk lehet még a windozos DLL-kezeléssel. Sajnos - ezért is várom már nagyon az Apple oprendszerét PC-re. Amugy ha v5-ben simán behuzod a zenét, valóban jól megcsinálja az autowarp-ot - ebben sokat fejklődött -, de nem mindig találja el... olyankor sajna játszani kell ezzel (is). Másrészt meg észrevettem, hogy ha a listában csak ráteszed a kurzort, ráböksz és előnézetben elkezdi játszani a kiválasztott zenét, akkor 5-10mp mulva már kész is a görbe hozzá (amit a HDD-n .asd-vel jelöl). Nem kell külön behuzogatni és warpolgatni. Ilyen módon egy komplett szett anyagával megvagy alig 10 perc alatt! Bámulatos.
    A mixeket lassan letöltögetem, meghallgatom... aztán ha megleszek a sajátommal felrakom énis vhova.. van egy pár :)