515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • ReL0CaTe
    #195
    nem,nem mind olyan tuti csak az h több stílust szeretek és játszok és ezért kell mindig több számba gondolkodnom :)
  • Dj N-Ice
    #194
    el-el:))) de akkor is folosleges bewarpolni az osszes zenedet. Vagy mind olyan tuti?
  • ReL0CaTe
    #193
    200gb-n csak elfér pár szám nem?:D
  • Dj N-Ice
    #192
    nem kell bewarpolni... nekem is van 3000 zene gepen, warpoljon a halal annyit. Nincs az az isten hogy ravetemedjek erre:) eheheh:) Csak olyanokat warpolj amit tuti jatszani fogsz. De amugy meg tesok kozott is mondjuk legyen egy szam nagyon szegenyesen szamolva 70 mega per darab... szorozd mar fel 500al:))) Mivel hogy Wavval kell dolgozni:) Nekem ez a ket miz amit csinaltam siman 2,5 GB lett es itt beszelunk 24 szamrol.
  • ReL0CaTe
    #191
    Hja, és neked is jó munkát :))
  • ReL0CaTe
    #190
    Köszi!Valamennyivel megint okosabb lettem.De egyébként télleg az a probléma h lusta vagyok :( De a program télleg nagyon zsír,kezdek rászokni a live mixelésre.Csak annyi bátortalanít el h pl. van 500 számom és azt mind bewarpolni :S Kicsit unalmas de hát muszály megcsinálni.
  • Dj N-Ice
    #189
    ne sajnald mar az idot ilyen kiraly progitol basszus:))))))))))))

    akkor a lustasaggal van a baj nem az abletonnal:)
    Amugy nem tart sokaig sztem... belovod az 1es vonalat az elso labdobra, majd utana ahogy megy a zene nagyitasz igazitasz es fix pontot csinalsz mondjuk 9nel aztan mar csak 25nel, es igy tovabb. a kiallas elejet es veget nagyon lodd be. Annyi a lenyeg hogy mielott a kiallas kezdodne az egesz szam legyen a dobon pontosan. Majd amikor vege a kiallasnak akkor a kezdo dob is pontosan legyen a vonalon es fix pont legyen mind a ketto. Igynem lesz sebessegvaltozas es pontos lesz mint allat:) Minden zene warpolasa annyi idot vesz igenybe nekem ahany perces. Marmint ha egyaltalan kell warpolni... Ja es mindig hasznalj metronomot. Ennyi lenne:)

    Jo munkat:)
  • ReL0CaTe
    #188
    sokat kell vele szórakozni de nem nehéz meló csak sokat kell vele küszködni is :D
  • Dj N-Ice
    #187
    pepecs?:) az milyen?:)
  • ReL0CaTe
    #186
    én is próbálok úgy warpolni de az pepecs sajna :(
  • Dj N-Ice
    #185
    Nem tudom hogy vagytok vele de en szinte minden bakelitrol levo zenet fix pontokkal warpolok... ez a tuti...
  • easymusic
    #184
    Ha kétszer rákattintasz a csík feletti ütemszámra, akkor azt le tudod rögzíteni, az utáni levő ütemcsíkok változtatásánál a leblokkolt pont előtti rész nem változik. Én is találkoztam már néhány olyan számmal, amiben az ütem folyamatosan változik, hol lassabb lett, hol gyorsabb. Ezzel a módszerrel lehet legegyszerűbben beállítani szerintem. Csak meg kell keresni azt a pontot, ahol el kezd csúszni a zene a másikhoz képest, és ott kell leblokkolni a még jó helyen levő zenei részt.
  • king13
    #183
    Hogy tudom megcsinálni azt hogy a szám két külön pontján (egymáshoz közel van) külön húzhassam be a csíkokat? mert ha itt most beállítom a bejövetelhez az ütemet, akkor 10mp múlva elkezdik elütni egymást ha belövöm úgy hogy ott ne üssék el egymást akkor meg bejövetelnél lesz szar. már a hajamat tépem grrrrr
  • ReL0CaTe
    #182
    Belehallgatok ;)
  • Dj N-Ice
    #181
    www.justmusic.fm-en most megy a mixem:)
  • PResident Evil
    #180
    sör
  • ReL0CaTe
    #179
    PiR8 ezexerint te mrá zenélsz valahol :)
  • Dj N-Ice
    #178
    hehe:))))))na es mi is lesz a gep belsejeben?:)
  • PiR8
    #177
    öhm.. az már régi ;) Elhatároztam... építek egy Barebone PC-t, azt fogom használni a dizsiben :) A házat saját magam tervezem, az alaplap és a többi bensőség szintén gondos válogatás eredménye lesz :) McPiR8 BareBonePC :))))
  • king13
    #176
    oh tegnap volt, na mind1 úgyis a laptop dj 04-et adták le újra :S
  • king13
    #175
    ma éjfélkor Shane 54 @ etn.fm ha jól tudom :)
  • Dj N-Ice
    #174
    Advanced MP3/WMA Recorder gyonyoruen felvesz mindent amit csak szeretnel. a Legujabb verzsont hasznalom mert egy korabbinal volt egy kis bug es visszatette mikrfonra a felvetelt a "what U Heear" funkcio helyett:)
  • king13
    #173
    Én oda inkább a streamrippert használok :P
  • PiR8
    #172
    Mondtam én :) Lásd, 'hogyan vegyünk fel netes rádióból bármit is' :P
  • ReL0CaTe
    #171
    PiR8 Módszere működik :) Próbáltam... igaz sf7-ben de ez nem számít
  • PiR8
    #170
    Van egy tippem: Belövöd a SoundForge v8-at, beállítod felvételre és elindítod... ez fut a háttérben, miközben az Abletonnal mixelsz. De csak tipp :)
  • king13
    #169
    live módos "recording" hogy működik pontosan ? mondja már el valaki plz :)
  • PiR8
    #168
    Hát ti aztán nem unatkoztatok :)))) Örülök, hogy ennyire pörög ez a fórum ;) Naszóval... hogy a laptopon miért nem megy megfelelően, az nekem is egy nagy kérdőjel. Csak a FireWire portra tudok gyanakodni, hogy talán azt nem rendesen kezeli a program. De elárulom, hogy ami otthon van egyik gép: Abit BH6 v2.0 alaplap, Cel 1Ghz (ez még péhárom!), 256Mb RAM, Diamond Monster 3D hangkártya ('98-as kiadás!) és HDD-n szabad terület kb 10Gb. 6 órás folyamatos live és nem live játék után sem nyöszörgött, hogy bármi baja lenne. Időnként, ha sok filterrel szórakoztam, akkor a proc használat felkúszott 65-90%-ig, de egyébiránt mindig 10% alatt volt. Szerintem erősen függ az oprendszertől is. Alapjáratban MAC-re készült a program és erős a gyanúm, hogy sok bajunk lehet még a windozos DLL-kezeléssel. Sajnos - ezért is várom már nagyon az Apple oprendszerét PC-re. Amugy ha v5-ben simán behuzod a zenét, valóban jól megcsinálja az autowarp-ot - ebben sokat fejklődött -, de nem mindig találja el... olyankor sajna játszani kell ezzel (is). Másrészt meg észrevettem, hogy ha a listában csak ráteszed a kurzort, ráböksz és előnézetben elkezdi játszani a kiválasztott zenét, akkor 5-10mp mulva már kész is a görbe hozzá (amit a HDD-n .asd-vel jelöl). Nem kell külön behuzogatni és warpolgatni. Ilyen módon egy komplett szett anyagával megvagy alig 10 perc alatt! Bámulatos.
    A mixeket lassan letöltögetem, meghallgatom... aztán ha megleszek a sajátommal felrakom énis vhova.. van egy pár :)
  • Dj N-Ice
    #167
    na ugy fel ora kb. es fenn is van a masodik cdje a mixemnek:)

    http://www.djn-ice.com/promo2.mp3 ;)

    en most megyek csicsi, 10 orat ultem felette nonstop, kicsit sok volt:)
  • Phat Smoker
    #166
    jaja..jól szemlélteti a warpolás műveleteit
  • king13
    #165
    hehe thx :D amúgy nagyon jó kis videk sztem.
  • Phat Smoker
    #164
    én tettem be anno :-)
  • ReL0CaTe
    #163
    köszi
  • king13
    #162
    korábban tette be valaki:
    warping
    warping2

    A live mód nekem is jobban tetszik egyébként. Csak elmondhatná valaki hogy kell rögzíteni benne :D
  • ReL0CaTe
    #161
    merre találhatok tutorialt a lvie mixeléshez?(nem baj ha angol)
  • easymusic
    #160
    Én is az Acid Pro-t használtam a Live előtt, és csak az élő mixelési lehetőségek miatt váltottam.
  • VinylToy #159
    Én közben rájöttem hogy a Sound Foundry, most már Sony Acid nevü programjával ugyanezeket a dolgokat meg lehet csinálni, mármint az Offline mixelést, semmivel sem nehezebb. Régen használtam. Abletonnak ezért a Live része érdekel.
  • king13
    #158
    Én liveban simán mixeltem warpolatlan zenéket, míg előtte annyira amennyire tudtam bewarpoltam, mégis elütötték egymást. Szal ha jól beállítod a kezdőpontot sztem az auto bpm felismerés miatt a zenék jó résézt lehet mixelni vele warpolás nélkül.
  • VinylToy #157
    Van olyan hogy hangkártya nem fér össze valamivel. :( Jártam így még egy régi Sound Blaster 16-os kártyával.
  • easymusic
    #156
    A driver márciusi, ennél frissebbet nem adtak ki a hangkártyához. Ma egész nap szenvedtem vele, de nem találtam megoldást. Amit észrevettem, az az, hogyha az output buffert, ill latency-t állítgatom, akkor néha picit tovább megy a zene. De minden esetben egy idő után megáll. Gondoltam arra is, hogy nem kezeli megfelelően az asio drivert, de ugyanezt a hibát produkálja, hogyha a hangkártyát MME/Directx-re állítom. Visszatettem az asztali PC-be, mert kezdett idegesíteni a dolog. A ram-os dolgot azért ki fogom próbálni, hátha az segít, csak akkor azt nem értem, hogy a saját vacak integrált hangkáryáján miért nem okoz ilyen hibát? Azért köszi a segítséget N-Ice, még fogok próbálkozni.