A közlekedés mostanában, közlekedési szokások, morálok és az ezzel kapcsolatos esetleges problémák
  • Vlala #79
    Közlekedési morál:
    Még egy dolog, amiről órákig tudnék beszélgetni.
    Egy példa:
    Tegnap este 6-fél hét körül (zulu): STarján belvárosában, a Bajcsy-Zsilinszky úton haladtam hatvan felé. Nem is annyira lényeges a helyszín, csak azért írom le, hogy ha valaki ismerős errefelé, el tudja képzelni a szitut.
    Egy bekötőúton elég reménytelenül indexelő Opeles hölgyet kiengedtem magam elé, enyhe fékkel és villantással jeleztem, hogy "itt az idő, most vagy soha". A szembejövő sávba kanyarodott volna, szembe nem jött senki, ezidőtájt mindenki menekül a városból...
    Azonban a mögöttem jövő Suzukisnak nem tetszett, hogy lassítok, és index nélküli előzésbe kezdett. Szembe a most kijövő Opellel...
    Felgyorsultak az események, én duda az Opelnek, hogy baj van, Opel vészfék, én vészfék, mert úgy számítottam, hogy az enyhe fékemmel el tudok surranni az Opel mögött, a Suzukis padlógáz, "majd én megmutatom" vezetési stílus, köszönjük szépen neki, hogy majdnem hármas balesetet okozott.
    Lehetett volna belőle ez is:
    OPel-Suzuki barátságos találkozó, én meg oldalról az Opelbe, és utána kórusban szidjuk egymás felmenőit.
    Kérdések:
    1. Ha kiengedek valakit, azt a mögöttem jövő miért nem hajlandó tudomásul venni?
    2. Ha éppen nem engedem ki a hölgyet, mikor ért volna ki, ezt feltehetném így is: Az autósok hány %-a udvarias? (Sajna errefelé nem sok...
    3. Minek ennyire sietni?

    A közlekedésben társak vagyunk!