Mitől jó egy MMORPG?
  • Ferro_TwL
    #117
    Nem ertelek.
    Kit erdekel mennyi bunko van a serveren ha te olyan jatekosokkal jatszol akik jo fejek. Persze igy se tudod kikerulni mind, de mint mondtam arra ott a PvP es az /ignore. Mindenhol vannak bunkok ezen tul kell tennie magat mindekinek, csak szerintem itt mar tul soteten festitek le a dolgokat, mintha a servereken a jatekosok nagy resze ilyen lenne, holott errol szo nincs (sot mivel itt fizetni kell altalaban sokkal jobb a kozosseg mint mas ingynesen jatszhato jatekoknal).
    Szoval vannak hujek az teny, de ha nem hagyod zavartatni magad es van egy jo klanod akkor ezek nem tudjak elrontani a szorakozast. (Egyebekent a Wow-nak lesz szvsz valami felelmetes community-ja, bnet kids meg a tobbi. Na ott egy jo klan nelkul szerintem nagyon gazos lesz.)

    "Pl; Hallottam egy kozeli sotet erdorol, amelyben sorra tunnek el a helyi lakosok. Allitolag gonosz kutyafeju lenyek elnek a sotet melyen. Sok bator tapasztalt kalandozo veszett mar odabent. Errol rajohet ha van egy kis esze, hogy nem neki valo a hely."

    Ezt a szoveget azert ideztem, mert igy jatszik MMORGP-ban aki szerepjatekot akar jatszni. Nem a tobbseg az biztos, de sokan vannak, ezert szuletnek az RPG serverek (alltalaban unofficial RPG serverek). En es sokan masok nem akarnak szerepet jatszani egy MMORPG-ban. Azert jatszunk, hogy szorakozzunk, fejlesszuk a karinkat, nagy RAID-kre menjuk, PvP-unk stb. Mikor egymasssal dumalunk nem a karinkkal jatszunk szerepet, hanem egyszeruen csak beszelgetunk, okorkodunk. Nekunk ez a szorakozas, igy jo, az RPG-eknek ha belelik magukat a kariba, ugy beszelnek stb. Kinek ez kinek az jon be. Es igen, ha jon egy haver vagy egy ismeros es ker az elejen segitseget, segitek neki (mert nekem aztan tok mind1 hogy szerepjatek szempontbol az egy idegen, en a jatekost ismerem) igy vagy ugy. (A legtobb MMORPg-ban ugyis szinthez, skill-hez van kozve mit hasznalhat, hiaba adsz neki barmennyi penzt az elejen ugyse tudja a legjobb cuccokat hasznalni, csak a legjobb kezdo cuccokat.)

    Tenyleg elkanyarodtunk a tematol, bar egy jo MMORPG egyik legfontosabb feltelele milyen a kozosseg szoval azert megiscsak ide tartozik:D